Logo National Geographic Program TV National Geographic - ramówka, emisje

2017-11-07 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach - Panika na pasie startowym

serial dokumentalny ( Kanada 2009 ) Czas: 60min.

Jak niewielki pożar na pasie startowym lotniska w Manchesterze zamienił się w poważną katastrofę, w której zginęło 55 osób? Kulisy tragedii z 1985 roku.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Tuż przed tragedią - Tornado

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2006 ) Czas: 60min.

W 1974 roku jedna burza zamienia się w sto czterdzieści osiem tornad, które niszczą tysiące domów i zabijają łącznie ponad trzysta osób. Profesor Tetsuya Fujita z zespołem naukowców bada kulisy tego potężnego zjawiska.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

08:00

II wojna światowa: historie nieznane - Tajna broń

serial dokumentalny ( Singapur 2016 ) Czas: 60min.

Nalot na Pearl Harbor zszokował Amerykanów. W ciągu jednego dnia zginęło 2335 żołnierzy i marynarzy oraz 68 cywilów. W reakcji na atak Kongres Stanów Zjednoczonych wypowiedział 8 grudnia 1941 roku wojnę Japonii, a następnie III Rzeszy i Włochom. Obywatele USA żyli w obawie przed kolejnym atakiem.

Godziny emisji II wojna światowa: historie nieznane

09:00

Apokalipsa. II wojna światowa: Z Normandii do Paryża, odc. 2-ost.

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 60min.

Film opowiada o największej operacji desantowej w historii i przełomowym momencie II wojny światowej. W bitwie o Normandię udało się rozbić znaczną część sił niemieckich, co spowodowało wycofanie się wojsk Hitlera za linię Sekwany. Swój udział w tej akcji miała polska dywizja pancerna gen. Stanisława Maczka. W dokumencie zostały wykorzystane archiwalne materiały filmowe, które dokumentują studniowy okres między lądowaniem w Normandii (D-Day) a wyzwoleniem Paryża. Ukazano niezwykłe historie...

Godziny emisji Apokalipsa. II wojna światowa: Z Normandii do Paryża

10:00

Katastrofa w przestworzach - Feralne podwozie

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

28 grudnia 1978 roku mcdonnell-douglas DC-8-61 rozbił się niedaleko Portlandu w Stanach Zjednoczonych. W katastrofie spowodowanej przez błąd załogi, która niewłaściwie kontrolowała poziom paliwa, zginęło dziesięć osób, a dwadzieścia cztery zostały poważnie ranne.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Katastrofa w przestworzach - Śmierć hokeistów

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

7 września 2011 roku startujący z lotniska w Jarosławiu jakowlew jak-42D rozbił się kilka sekund po oderwaniu od ziemi. W katastrofie życie straciły czterdzieści cztery osoby, w tym dwudziestu sześciu zawodników hokejowej drużyny Lokomotiw Jarosław oraz jedenastu innych pracowników klubu. Eksperci omawiają kulisy tego tragicznego wypadku.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Megafabryki - Rolls-Royce

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Autorzy programu przedstawiają proces produkcyjny jednego ze sztandarowych modeli rolls-royce'a - phantoma. Budowa tego samochodu trwa blisko 450 godzin i wymaga ścisłej współpracy całego zespołu począwszy od inżynierów, a na lakiernikach kończąc. Phantom, podobnie jak większość z aut produkowanych w fabryce w Manchesterze, to synonim bogactwa i najwyższej klasy elegancji, niejednokrotnie modele te robione są na indywidualne zamówienia klientów.

Godziny emisji Megafabryki

13:00

Car S.O.S. - Chevrolet corvette

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 60min.

Mechanik Fuzz Townshend oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny Tim Shaw podejmują się trudnego zadania odrestaurowania wysłużonych pojazdów. Zadanie utrudnia im szybko upływający czas i konieczność zachowania swoich działań w tajemnicy przed właścicielem do momentu prezentacji auta.

Godziny emisji Car S.O.S.

14:00

Największy festiwal religijny świata: Kumbhamela

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 55min.

Dziennikarz Diego Bunuel jedzie do Allahabad w Indiach, gdzie co dwanaście lat odbywa się największe na świecie święto religijne, Maha Kumbhamela. Miliony hindusów spotykają się u zbiegu Gangesu, Jamuny i mitycznej Saraswati, aby wykąpać się w świętej rzece i obmyć swoje grzechy. Dokumentalista śledzi trwający dwadzieścia cztery dni duchowy spektakl oraz przygląda się infrastrukturze całego przedsięwzięcia, na potrzeby którego powstaje niewielka metropolia z tymczasowymi szpitalami i...

Godziny emisji Największy festiwal religijny świata: Kumbhamela

15:00

Tajemnice III Rzeszy - Kobiety Hitlera

serial dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 60min.

Tym razem realizatorzy opowiedzą o historiach miłosnych dyktatora. Okazuje się, że Ewa Braun nie była jedyną kobietą w życiu Adolfa Hitlera. Führer wdawał się w liczne romanse, poza tym wzdychało do niego wiele Niemek, które uznawały go za ideał mężczyzny. Miłostki Hitlera wielokrotnie miały tragiczny koniec. Dwie z jego kochanek, młodziutka Maria Reiter i brytyjska arystokratka Unity Mitford, po rozstaniu z dyktatorem próbowały się zabić. Jednej z jego partnerek, Geli Raubal, udało się...

Reżyseria: Anja Greulich , Steffi Schöbel , Tim Versteegen

Godziny emisji Tajemnice III Rzeszy

16:00

Tajemnice III Rzeszy - Architekt Hitlera

serial dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 60min.

Albert Speer był osobistym architektem Adolfa Hitlera i generalnym inspektorem budowlanym III Rzeszy. W czasie wojny zajmował stanowisko ministra odpowiedzialnego za uzbrojenie i amunicję. Do jego najbardziej znanych projektów należą Nowa Kancelaria Rzeszy, Zeppelinfeld, a także Wał Atlantycki.

Reżyseria: Tim Versteegen , Uli Weidenbach

Godziny emisji Tajemnice III Rzeszy

17:00

Katastrofa w przestworzach - Usterka techniczna

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Kulisy i przyczyny katastrofy z 1994 roku. W mroźną noc Halloween samolot zawirował w powietrzu i rozbił się na polu.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

18:00

Katastrofa w przestworzach - Zdmuchnięty przez wiatr

serial dokumentalny ( Kanada 2007 ) Czas: 60min.

W dzisiejszym odcinku poznamy kulisy tragedii samolotu, który wpadł w obszar silnych turbulencji. W wyniku działania potężnego podmuchu wiatru maszyna spadła na ziemię. W katastrofie poniosło śmierć ponad 130 pasażerów. Wypadek przyczynił się jednak do ograniczenia tego typu zagrożeń.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

19:00

Długa droga do domu, odc. 1, 2

serial obyczajowy ( USA 2017 ) Czas: 120min.

Rozpoczyna się kolejna zmiana plutonu 1. Dywizja Kawalerii w Sadr City w Bagdadzie. W spokojnej dotychczas dzielnicy wybuchają walki. Patrol dowodzony przez porucznika Aguero wpada w zasadzkę zastawioną przez rebeliantów. Podpułkownik Gary Volesky musi nie tylko ocalić żołnierzy, ale i odzyskać panowanie nad miastem. Pierwszy konwój ratunkowy zostaje ostrzelany przez wroga. Kapitan Denomy przerywa misję. Nie udaje się mu dotrzeć do uwięzionych. Tymczasem jego żona ma otoczyć opieką rodziny...

Obsada: E.J. Bonilla , Franklin Silverio , Jon Beavers , Joshua Brennan

Godziny emisji Długa droga do domu

21:00

Mordercze państwo Hitlera, odc. 2, 3

film dokumentalny ( Francja 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o nazistowskiej organizacji badawczej Ahnenerbe, która wspierała makabryczne eksperymenty przeprowadzane na więźniach obozów koncentracyjnych. Jej członkowie poszukiwali dowodów na wyższość Aryjczyków, a także rozkradali dorobek kulturowy i naukowy podbitych krajów. Ahnenerbe zorganizowała między innymi ekspedycję mającą na celu odnalezienie śladów rasy panów w Himalajach. Archiwalne materiały filmowe i najnowsze odkrycia pozwolą przedstawić historię organizacji, którą Międzynarodowy...

Reżyseria: François Pomes , Quentin Domart

Godziny emisji Mordercze państwo Hitlera

22:00

Amerykańscy jeńcy Hitlera

film dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 60min.

Godziny emisji Amerykańscy jeńcy Hitlera

23:00

Premiera Korea Północna z ukrycia: dekadę później

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

W 2006 roku korespondentka Lisa Ling pojechała do Korei Północnej jako koordynatorka programu pomocowego. Zdołała przeniknąć do zamkniętego społeczeństwa w totalitarnym państwie. Od tego czasu w kraju pod rządami Kim Dzong Una zaszło wiele zmian. Koreańscy naukowcy potrafią skonstruować pocisk międzykontynentalny zdolny dotrzeć do terytorium USA. Nowa odsłona dokumentu uzupełnia wiadomości zdobyte przez dziennikarkę ponad dekadę temu.

Godziny emisji Korea Północna z ukrycia: dekadę później

00:00

Wcielenia zła - Dynastia Kimów

serial dokumentalny ( Niemcy 2015 ) Czas: 60min.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il był odpowiedzialny za egzekucje setek tysięcy swoich rodaków. Ogarnięty nienasyconą żądzą władzy i chwały dyktator rządził krajem przez 17 lat.

Godziny emisji Wcielenia zła

01:00

Katastrofa w przestworzach - Ostatni film

serial dokumentalny ( Kanada 2003 )

Kamera samochodowa rejestruje wypadek lotniczy w Tajpej. Na filmie widać, jak samolot linii TransAsia zderza się z estakadą, a następnie spada do rzeki. Wypadek rodzi mnóstwo pytań dla ekspertów.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

02:00

Megafabryki - Rolls-Royce

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 56min.

Autorzy programu przedstawiają proces produkcyjny jednego ze sztandarowych modeli rolls-royce'a - phantoma. Budowa tego samochodu trwa blisko 450 godzin i wymaga ścisłej współpracy całego zespołu począwszy od inżynierów, a na lakiernikach kończąc. Phantom, podobnie jak większość z aut produkowanych w fabryce w Manchesterze, to synonim bogactwa i najwyższej klasy elegancji, niejednokrotnie modele te robione są na indywidualne zamówienia klientów.

Godziny emisji Megafabryki

03:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 83 - Brak miejsca na lądowanie

serial dokumentalny ( Kanada 2003 ) Czas: 60min.

Analiza rejsu samolotu Boeing 737 należącego do TACA Airlines, który leciał do Nowego Orleanu z 38 pasażerami na pokładzie i niemal rozbił się podczas lądowania w maju 1988 roku. Do tej pory wyczyn pilotów, którzy poradzili sobie pomimo uszkodzenia obu silników maszyny, uznaje się za jedno z najbardziej niezwykłych lądowań w historii lotnictwa.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

04:00

Megalotnisko w Dubaju - Efekt domina

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 60min.

Każdego tygodnia przez port lotniczy w Dubaju przewija się ponad milion pasażerów. Nieczęsto nadarza się okazja, aby zobaczyć to olbrzymie przedsiębiorstwo od kuchni.

Godziny emisji Megalotnisko w Dubaju

05:00

Katastrofa w przestworzach - Zdmuchnięty przez wiatr

serial dokumentalny ( Kanada 2007 ) Czas: 60min.

W dzisiejszym odcinku poznamy kulisy tragedii samolotu, który wpadł w obszar silnych turbulencji. W wyniku działania potężnego podmuchu wiatru maszyna spadła na ziemię. W katastrofie poniosło śmierć ponad 130 pasażerów. Wypadek przyczynił się jednak do ograniczenia tego typu zagrożeń.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info