Logo Polsat Viasat History Program TV Polsat Viasat History - ramówka, emisje

2017-10-20 Pokaż dziś

06:20

Słynne okręty, sez. 1, odc. 4

historia, militaria

Potężne drewniane okręty. Drewniane statki mogą nam się dziś wydawać wolne i mało efektywne — ale przekonamy się, że były to wspaniałe, zaawansowane maszyny wojenne, tworzone z użyciem najnowszych (wówczas) technologii.

Godziny emisji Słynne okręty

07:05

Odlotowe wynalazki, sez. 2, odc. 15

( 2016 )

215. Czy nam się to podoba, czy nie, postęp techniczny napędzają wojny, konflikty i pragnienie odkrywania nieznanego. Paradoksalnie — ludzkość jest najbardziej twórcza, kiedy ulega niszczycielskim zapędom.

Godziny emisji Odlotowe wynalazki

07:40

Odlotowe wynalazki, sez. 2, odc. 1

201. Czy nam się to podoba, czy nie, postęp techniczny napędzają wojny, konflikty i pragnienie odkrywania nieznanego. Paradoksalnie — ludzkość jest najbardziej twórcza, kiedy ulega niszczycielskim zapędom.

Godziny emisji Odlotowe wynalazki

08:15

Muzeum pełne tajemnic, sez. 2, odc. 2

dokumentalny ( USA 2012 )

202. Oględzinom poddajemy szmacianą lalkę, Annabelle, zamkniętą w szklanej kasecie w Warren's Occult Museum w Connecticut. Kuratorzy muzeum utrzymują, że jest powiązana ze nagłą śmiercią zwiedzającego.

Godziny emisji Muzeum pełne tajemnic

09:10

Największe oszustwa historii, sez. 1, odc. 3

Słuchowisko „Wojna światów". Niezamierzone nieporozumienie? A może bardzo sprytnie przygotowana sztuczka, dzięki której 23-letni producent radiowy z Nowego Jorku stał się sławny w ciągu jednej nocy?

Godziny emisji Największe oszustwa historii

10:05

W otchłaniach historii, sez. 1, odc. 1

historia, nauka, dokument

Świt cywilizacji. Około 8 tysięcy lat przed naszą erą w kilku miejscach na Ziemi ludzie zaczęli eksperymentować z nowym sposobem zapewnienia sobie pożywienia: uprawiali rośliny.

Godziny emisji W otchłaniach historii

11:15

W otchłaniach historii, sez. 1, odc. 2

historia, nauka, dokument

Epoka odkryć. Kolumb nie sądził, że geologia czy geografia Ziemi mogą powstrzymać go w drodze do celu; nie miał także pojęcia, że jego podróż okaże się jedną z najważniejszych w historii ludzkości.

Godziny emisji W otchłaniach historii

12:20

W otchłaniach historii, sez. 1, odc. 3

historia, nauka, dokument

Rewolucja przemysłowa i współczesne działania wojenne. Rewolucja przemysłowa i początek współczesnej techniki wojennej mają swoje źródło w naturalnym procesie użyźniania gleby.

Godziny emisji W otchłaniach historii

13:30

Muzeum pełne tajemnic, sez. 2, odc. 29

dokumentalny ( USA )

229. Don Wildman bada jedne z najbardziej fascynujących tajemnic ukrytych w muzeach na terenie Nowej Anglii.

Godziny emisji Muzeum pełne tajemnic

14:25

Słynne okręty, sez. 1, odc. 5

historia, militaria

Pierwsze okręty metalowe. W tym odcinku poznamy dzieje rywalizacji z 1845 r. między dwiema brytyjskimi jednostkami: HMS Rattler i HMS Alecto. Jedna była napędzana śrubą, druga — kołem łopatkowym. Który napęd okazał się lepszy?

Godziny emisji Słynne okręty

15:30

Zakazana historia, sez. 3, odc. 6

historyczny program dokumentalny ( 2015 )

W poszukiwaniu króla Artura. Jamie Theakston odwiedza miejsca i budowle związane z legendą o królu Arturze. Spotyka się z lingwistą, który jest przekonany, że każda opowieść i postać z tej legendy ma odzwierciedlenie w historii.

Godziny emisji Zakazana historia

16:30

Odlotowe wynalazki, sez. 2, odc. 5

( 2016 )

205. Sztuczna trawa: jakie są związki między syntetyczną powierzchnią obiektów sportowych a badaniami kosmosu? Elektromagnesy: jak działa proste urządzenie, które steruje używanymi na co dzień gadżetami?

Godziny emisji Odlotowe wynalazki

17:00

Muzeum pełne tajemnic, sez. 2, odc. 3

dokumentalny ( USA 2012 )

203. Przyglądamy się prostemu kombinezonowi khaki, umieszczonemu na wystawie University of Akrons, który odegrał kluczową rolę w jednym z najbardziej kontrowersyjnych eksperymentów naukowych.

Godziny emisji Muzeum pełne tajemnic

17:55

Tajemnica rzymskich czaszek, sez. 0, odc. 0

historia, archeologia

Godziny emisji Tajemnica rzymskich czaszek

19:00

Na tropie zbrodni, sez. 2, odc. 2

historyczny fabularyzowany program dokumentalny

Morderca w ciemności. Człowiek zwany „mordercą w ciemności" wzbudzał w Londynie paniczny strach w czasie II wojny światowej. Korzystając z zaciemnień w czasie bombardowań Londynu w 1942 r. zabił cztery kobiety.

Godziny emisji Na tropie zbrodni

20:00

Zakazana historia, sez. 4, odc. 1

historyczny program dokumentalny

Kat Hitlera. Jamie opowiada historię Johanna Reichharta, człowieka, który przed II wojną światową był w Niemczech katem państwowym, a po wojnie kontynuował swoją „karierę" aż do chwili zniesienia kary śmierci.

Godziny emisji Zakazana historia

21:00

Maria Skłodowska-Curie: kobieta, która zmieniła świat, sez. 0, odc. 0

nauka, biografia, dokument

Godziny emisji Maria Skłodowska-Curie: kobieta, która zmieniła świat

22:05

Opowieść o dwóch siostrach, sez. 1, odc. 1

historia

101. W roku 1933 naziści zdobyli władzę w Niemczech. Pięć lat później Eva Schloss i jej rodzina uciekają z Austrii do Amsterdamu, gdzie poznają się z rodziną Franków i ich córką, Anne.

Godziny emisji Opowieść o dwóch siostrach

23:05

Opowieść o dwóch siostrach, sez. 1, odc. 2

historia

102. Jackie Kennedy i jej młodsza siostra wychowały się w zamożnej nowojorskiej rodzinie. Kiedy dorastały, rywalizowały ze sobą, ale rozwód rodziców bardzo je do siebie zbliżył.

Godziny emisji Opowieść o dwóch siostrach

00:00

Zagłada europejskich Żydów, sez. 1, odc. 2

dokumentalny ( France 2014 )

Pułapka. Serial bada korzenie Holokaustu i szuka odpowiedzi na pytanie jak doszło do powstania planów eksterminacji Żydów i jak wcielono je w życie najpierw w Niemczech, a potem w całej Europie.

Godziny emisji Zagłada europejskich Żydów

01:10

Łowcy mitów, sez. 1, odc. 2

dokumentalny ( UK 2012 )

Hitler i Włócznia Przeznaczenia. Od poszukiwań Świętego Graala przez nazistów, po tajemnice kopalń króla Salomona, dowiadujemy się prawdy na temat jednych z najwspanialszych i najbardziej romantycznych historii poszukiwania skarbów.

Godziny emisji Łowcy mitów

02:05

Skazani na banicję, sez. 1, odc. 5

dokumentalny ( UK 2015 )

105. Ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że James żyje. Major Ross głęboko przeżywa osobistą stratę.

Godziny emisji Skazani na banicję

02:55

Tajemnice średniowiecznych morderstw, sez. 1, odc. 5

dokumentalny ( UK 2015 )

Juan Borgia: śmierć w dynastii. Juan Borgia był synem papieża Aleksandra VI. Za życia miał tak wielu wrogów, że po śmierci syna pogrążony w żałobie papież mógł przebierać w podejrzanych o morderstwo.

Godziny emisji Tajemnice średniowiecznych morderstw

03:45

Muzeum pełne tajemnic, sez. 2, odc. 11

dokumentalny ( USA 2012 )

211. Jednym z eksponatów State Police Museum w Pensylwanii jest kupon totolotka z wypisanymi na nim złowieszczymi numerami 6-6-6. Jaką rolę odegrał ten kupon w loteryjnym oszustwie na terenie tego stanu?

Godziny emisji Muzeum pełne tajemnic

04:25

Na tropie zbrodni, sez. 2, odc. 4

historyczny fabularyzowany program dokumentalny

John Christie: seryjny morderca (część 1). Pierwsza część historii Johna Christie, który w latach 40. i 50. zabił co najmniej osiem kobiet, między innymi własną żonę.

Godziny emisji Na tropie zbrodni

05:15

Zakazana historia, sez. 4, odc. 5

historyczny program dokumentalny

Prawdziwa Maria Magdalena. Maria Magdalena to jedna z ważniejszych postaci chrześcijaństwa. Jej imię pojawia się w Ewangeliach aż dwanaście razy, częściej niż większości Apostołów. Jaką naprawdę rolę odegrała w historii wiary?

Godziny emisji Zakazana historia

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej Polsat Viasat History umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV Polsat Viasat History. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału Polsat Viasat History można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Polsat Viasat History umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Polsat Viasat History. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info