Logo TVP Kultura Program TV TVP Kultura - ramówka, emisje

2017-08-13 Pokaź dziś

07:00

Teledyski Godziny emisji

( Polska 2017 ) Czas: 4min.

Utwór "Carpet Burn" w wykonaniu Agima Dżeljiljia i Klarka w programie "Pegaz - Scena alternatywna".

07:30

Informacje kulturalne Godziny emisji

informator kulturalny ( Polska 2017 ) Czas: 13min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

07:50

Którędy po sztukę - Monica Bonvicini Godziny emisji

magazyn ( Polska 2017 ) Czas: 4min.

Kolekcja Muzeum Sztuki w Łodzi, jedna z najważniejszych i najstarszych kolekcji sztuki nowoczesnej w Europie. Przewodnikami po świecie obrazów, instalacji, filmów wideo i rzeźb są najbardziej uznani krytycy sztuki.

Reżyseria: Anna Zakrzewska

08:00

Serialowa nostalgia - Dziewczyna i chłopak - Szef i inni Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1977 ) Czas: 44min.

Tomek jako Tosia przyjeżdża do Słojewa. Od początku zaczyna wprowadzać nowe porządki. Miejscowym dzieciom nie podoba się taka dyktatura i postanawiają utrzeć "obcej" nosa.

Reżyseria: Stanisław Loth

Obsada: Anna Sieniawska , Wojciech Sieniawski , Stanisław Mikulski , Barbara Sołtysik , Andrzej Wasilewicz , Barbara Rachwalska , Maria Klejdysz , Teresa Lipowska , Anna Milewska , Danuta Rastawicka

08:55

Serialowa nostalgia - Dziewczyna i chłopak - Dochodzenie Godziny emisji

serial TVP ( Polska 1977 ) Czas: 46min.

Wujostwo, u których rzekomy Tomek przebywa na wakacjach, są zaskoczeni przemianą, jaka nastąpiła w chłopcu, od czasu, gdy go ostatnio widzieli. Tomek jest dziwnie bojaźliwy w stosunku do psów i koni, mało je, często się myje i utrzymuje wzorowy porządek.

Reżyseria: Stanisław Loth

Obsada: Anna Sieniawska , Wojciech Sieniawski , Stanisław Mikulski , Barbara Sołtysik , Andrzej Wasilewicz , Barbara Rachwalska

10:00

Trzeci punkt widzenia Godziny emisji

program publicystyczny ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

W programie: 1/ Idea Trójmorza - projekt współpracy państw regionu między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Krytyczny stosunek Niemiec. 2/ Rozmowa o niedawnej wizycie w Polsce następcy tronu brytyjskiego oraz jego małżonki. Rola monarchii.

10:35

Siedmiu wspaniałych Godziny emisji

western ( USA 1960 ) Czas: 128min.

Reżyser pozostał wierny oryginalnemu dramatowi samurajskiemu, choć zmieniło się kilka wątków, bohaterowie i miejsce akcji. Szlachetnie urodzonych rycerzy zastąpili kowboje, a japońskich wieśniaków - meksykańscy chłopi. Miejsce akcji: pogranicze Meksyku.

Reżyseria: John Sturges

Obsada: Yul Brynner , Steve McQuinn , Charles Bronson , Robert Vaughn , Horst Buchholz

13:00

Rififi po sześćdziesiątce Godziny emisji

komedia ( Polska 1989 ) Czas: 79min.

Bohaterowie to szkolni koledzy, niegdyś urwisy, dziś panowie po sześćdziesiątce. Różnie potoczyły się ich losy, kilku osiadło na prowincji w Nowych Jorkach i prowadzi stateczne życie. Jeden z kumpli, zagorzały pokerzysta, wpada w tarapaty finansowe.

Reżyseria: Paweł Trzaska

Obsada: Mieczysław Czechowicz , Wiesław Gołas , Marian Kociniak , Wiesław Michnikowski , Katarzyna Figura , Witold Pyrkosz , Hanna Stankówna , Krystyna Borowicz , Mieczysław Hryniewicz , Jacek Strzemżalski

14:30

Nienasyceni 27 Godziny emisji

magazyn ( Polska 2017 ) Czas: 19min.

Bohater odcinka: Łukasz Owczynnikow - muzyk kontrabasista. Bierze on udział w wielu projektach muzyki współczesnej, jazzowej i folkowej. Jest współtwórcą zespołu "Cała Praga Śpiewa". Uczestnikami tej kapeli są pensjonariusze Ośrodka Pomocy Społecznej.

14:55

Zawód: reżyser - Janusz Morgenstern Godziny emisji

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 25min.

Portret jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów, Janusza Morgensterna. Na film składają się fragmenty jego dzieł: od "Kolumbów" przez "Do widzenia, do jutra", "Trzeba zabić tę miłość", "Jowitę" po "Żółty szalik".

15:30

Do serca Twego Godziny emisji

film animowany ( Polska 2013 ) Czas: 10min.

Pokazywana na Berlinale 2014 animacja "Do serca twego" brała udział w konkursie filmów krótkometrażowych. Autorką jest Ewa Borysewicz. To krótka opowieść o uczuciu, łączącym dwoje ludzi.

Reżyseria: Ewa Borysewicz

15:50

Gwiazdy Sopotu 1980 - Gloria Gaynor Godziny emisji

koncert ( Polska 1980 ) Czas: 56min.

Przypomnienie koncertu Glorii Gaynor, która była gwiazdą sopockiego festiwalu w 1980 roku.

17:00

Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii - Kotlina jeleniogórska Godziny emisji

reportaż ( Polska 2017 ) Czas: 8min.

Program o ważnych miejscach na mapie Polski nawiązujących do historii naszego kraju, polskiej literaturze.

Reżyseria: Tomasz Drozdowicz

17:15

Niedziela z... twórczością Agnieszki Osieckiej Godziny emisji

( Polska 2017 ) Czas: 41min.

Twórczość Agnieszki Osieckiej. Poetka, prozaik, autorka spektakli teatralnych i telewiz. , dziennikarka, autorka tekstów piosenek. Mówią o niej: Agata Passent, Ewa Błaszczyk, Maryla Rodowicz, Anna Smołowik, Adam Nowak i Jerzy Satanowski.

18:10

Niedziela z... twórczością Agnieszki Osieckiej - Zielono mi - piosenki Agnieszki Osieckiej Godziny emisji

( Polska 1997 ) Czas: 118min.

Pierwsza część i fragment części drugiej koncertu poświęconego twórczości Agnieszki Osieckiej, zarejestrowanego podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w roku 1997.

Reżyseria: Magda Umer

20:20

Królowa Margot Godziny emisji

film kostiumowy ( Francja, Niemcy, Włochy 1994 ) Czas: 152min.

Jeden z ówcześnie najdroższych filmów w historii kina francuskiego, nakręcony przez artystę wywodzącego się z teatru - reżysera i aktora Patrice'a Chereau. Koszty produkcji "Królowej Margot", która stała się przebojem ekranów wyniosły 35 mln dolarów.

Reżyseria: Patrice Chéreau

Obsada: Isabelle Adjani , Daniel Auteuil , Jean-Hugues Anglade , Vincent Perez , Virna Lisi

23:05

Trzeci punkt widzenia Godziny emisji

program publicystyczny ( Polska 2017 ) Czas: 24min.

W programie: 1/ Idea Trójmorza - projekt współpracy państw regionu między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym. Krytyczny stosunek Niemiec. 2/ Rozmowa o niedawnej wizycie w Polsce następcy tronu brytyjskiego oraz jego małżonki. Rola monarchii.

23:40

Pegaz - scena alternatywna - Miloopa Godziny emisji

( Polska 2016 ) Czas: 22min.

Gościem tego odcinka będzie Miloopa - polski zespół muzyczny, powstały w 2001 roku we Wrocławiu. W swoich utworach w oryginalny sposób łączy wiele gatunków muzycznych takich jak drum and bass, funky, house, hip - hop, break - beat, jazz i soul.

Reżyseria: Joanna Makowska

00:15

Kino objazdowe Godziny emisji

film dokumentalny ( Polska 2005 ) Czas: 51min.

Dokument o podróży, o magii kina i o nietypowym biznesie. Darek i Banan chcą spędzić wakacje inaczej niż dotychczas. Odkupują z liceum kopie 16 mm starych filmów. Remontują projektor i ruszają w Polskę ze swym "kinem objazdowym".

Reżyseria: Marcin Sauter

01:15

Teraz animacje! - Udomowienie Godziny emisji

film animowany ( Polska 2015 ) Czas: 6min.

Film przedstawiający osobliwe relacje człowieka ze zwierzętami. Bohater to kolekcjoner egzotycznych gadów i ptaków. Żyje w mieszkaniu pełnym klatek i akwariów. W gąszczu bujnych roślin pielęgnuje zwierzęta, jednocześnie starannie kontroluje ich zachowanie.

Reżyseria: Sylwia Gaweł

01:30

Kino nocne - Boisko bezdomnych Godziny emisji

film obyczajowy ( Polska 2008 ) Czas: 118min.

Głównym bohaterem jest Jacek, 40 - stoletni nauczyciel wf - u. Mieszka z żoną i córką na Śląsku. Pewnego dnia żona wyrzuca go z domu za pijaństwo a kibole na polecenie prezesa klubu sportowego biją go i wywożą na Dworzec w Warszawie...

Reżyseria: Kasia Adamik

Obsada: Marcin Dorociński , Rafał Fudalej , Piotr Jagielski , Marek Kalita , Krzysztof Kiersznowski , Eryk Lubos , Maciej Nowak , Dmitrij Piersin , Jacek Poniedziałek , Dariusz Toczek

03:45

B. B. King: Życie Rileya Godziny emisji

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 96min.

Dokument o historii życia jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Człowieka, który inspirował niezliczoną liczbę muzyków i miał wpływ na nowe gatunki muzyczne. Osierocony, dorastający w biedzie Riley B. King stał się królem bluesa.

Reżyseria: Jon Brewer

05:35

Teledyski Godziny emisji

( Polska 2013 ) Czas: 3min.

Reżyseria: Michał Andrysiak , Maciek Salamon

05:45

Zakończenie dnia

Czas: 1min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Kultura umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Kultura. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Kultura można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Kultura umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Kultura. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

© 2016 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info