Logo FOKUS TV Program TV FOKUS TV - ramówka, emisje

2018-02-03 Pokaż dziś

06:00

Wędkarskim szlakiem, odc. 5

magazyn wędkarski ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Sandacze i szczupaki bywają bardzo wybredne, zwłaszcza w letniej porze. Aby skusić je do brania, trzeba dobrać skuteczną przynętę i zaprezentować ją w odpowiedni sposób. Kamil i Janek wyruszają nad jezioro Wielimie koło Szczecinka, gdzie spróbują swoich sił w potyczce z letnimi drapieżnikami.

Godziny emisji Wędkarskim szlakiem

06:30

Wędkarskim szlakiem, odc. 6

magazyn wędkarski ( Polska 2016 ) Czas: 25min.

Mówi się często, że boleń to ryba pierwszego rzutu. Paweł postanowił sprawdzić, czy bolenie żyjące w Odrze mają takie same przyzwyczajenia jak te w Wiśle. Szybko okazuje się, że w różnych łowiskach mogą one zachowywać się odmiennie, inaczej żerować i reagować na przynęty. Miłośnicy wędkarskich przygód zapraszają widzów na spacer brzegiem Odry.

Godziny emisji Wędkarskim szlakiem

06:55

Wehikuł czasu

program informacyjny ( Polska 2014 )

Magazyn informacyjny o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. Michał Sobkowski prezentuje w formie kalendarium najciekawsze wydarzenia historyczne związane z dniem, w którym jest emitowany odcinek programu.

Godziny emisji Wehikuł czasu

07:00

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 7

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. tajemnicza śmierć dwóch ostatnich książąt mazowieckich i wulgarne syreny w kościele w Zagości. Widzowie dowiedzą się również, co połączyło ministra Felicjana Sławoja Składkowskiego z przedwojennym gangsterem, a także jak kawaler maltański Bartłomiej Nowodworski wysadził twierdzę Smoleńsk w przebraniu psa.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

07:30

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 8

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Widzowie dowiedzą się, czy Józef Poniatowski był nietrzeźwy, dowodząc w czasie bitwy pod Raszynem, a także jak filiżanki, spodeczki i widelczyki do ciasta stały się niebezpieczną bronią na obchodach pierwszomajowych w Warszawie w 1900 roku. W odcinku także zagadka zniknięcia płaszcza Ulricha von Jungingena.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

08:00

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak się produkuje chipsy?, sez. 3, odc. 11

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 6min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:05

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak powstają filmy animowane?, sez. 3, odc. 12

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 8min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:10

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak się robi piwo?, sez. 3, odc. 13

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 8min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:15

Pod lupą mini: Jak to działa? Jak to jest zrobione?: Jak powstają i działają protezy?, sez. 3, odc. 14

cykl felietonów ( Polska 2016 ) Czas: 8min.

Godziny emisji Pod lupą mini: Jak to działa Jak to jest zrobione

08:30

Łowcy tornad, odc. 1

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 22min.

Rozpoczyna się nowy sezon występowania trąb powietrznych w Stanach Zjednoczonych. Reed Timmer i jego ekipa przygotowują się do pogoni za tornadami, dołączając do swojego wyposażenia trzeci opancerzony samochód. Zespół Timmera nazywa te specjalnie zabezpieczone pojazdy Dominatorami. Reed dołącza do ekipy telewizji KFOR z Okladomy, która relacjonuje szalejące żywioły w Alei Tornad. Wspólnie zamierzają zdobyć wyjątkowe materiały filmowe.

Godziny emisji Łowcy tornad

09:00

Plemienna szkoła przetrwania: Legenda o kanibalach, sez. 2, odc. 3

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 43min.

Hazen Audel jest w Papui-Nowej Gwinei. Przemierza trzęsawiska i jeziora pełne krokodyli, aby dotrzeć do wioski łowcy głów, która słynie z wrogości wobec obcych. Po drodze musi uważać na wodny labirynt i ryzyko zarażenia malarią, a przede wszystkim - na jednego z najbardziej niebezpiecznych drapieżców na świecie: krokodyla różańcowego. Próbuje też zapolować na rybę pacu, bliską krewną piranii.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

10:00

Pierwotny instynkt, odc. 5

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

Dla każdego zwierzęcia dorastanie to niełatwy okres, w którym trudno ustrzec się od błędów. Wszystkie rodzą się z instynktem przetrwania, ale tylko najsilniejsze osiągają dorosłość. W tym odcinku zobaczymy między innymi, jak przepędzone przez samców słoniątko stara się nadążyć za stadem i stawić czoło niebezpieczeństwom. Niedźwiadek grizli przekonuje się, jak ważna jest umiejętność walki. Przyjrzymy się też kaczuszce, która w już pierwszych godzinach życia musi być bardzo dzielna.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:05

Lądowanie w Normandii - podwodne odkrycia, odc. 1

film dokumentalny ( Francja 2013 ) Czas: 50min.

Widzowie poznają szczegóły i rozmach przygotowań do lądowania w Normandii. Akcja "Neptun" wymagała szczegółowej analizy trudno dostępnej linii brzegowej, warunków pogodowych i cyklu przypływów.

Godziny emisji Lądowanie w Normandii - podwodne odkrycia

12:10

Premiera Na tropie gigantów, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 38min.

Bracia Vieira wraz z ekipą archeologów eksplorują zagadkowy tunel znajdujący się w miejscowości Goshen w stanie Massachusetts. Kamienna konstrukcja przypomina nieco studnię bez wody. Odkryto ją w XIX wieku i do tej pory nie udało się ustalić jej przeznaczenia, choć istnieje kilka teorii z nią związanych. Twórcy serii odkrywają nowe fakty na temat tego tajemniczego tunelu. Z kolei Jim sprawdza doniesienia o wyjątkowo dużym olbrzymie.

Godziny emisji Na tropie gigantów

13:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 9

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku handlarze starociami jadą do Montclair. Darrell i Brandon są bardzo zadowoleni z tego, co odkrywają w swoim schowku. Obok nowego odkurzacza czy roweru natrafiają też na rampę do akrobacji motocyklowych, wartą ponad 2000 dolarów. Brandi martwi się, że kiepska forma Jarroda, który poprzedniego dnia wypił za dużo alkoholu, zaważy na ich interesach. Dave niewiele sobie robi z kłótni z Laurą. W swoim schowku znajduje stary komputer, który jest w idealnym stanie. Taki sprzęt...

Godziny emisji Wojny magazynowe

13:40

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 10

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami poszukują okazji na aukcji w Huntington Beach. Uczestnicy show są zszokowani na widok powracającego do programu Dave'a Hestera. On z kolei nie zamierza spuścić z tonu. Między nim a Laurą Dotson dochodzi do potężnej awantury. Jarrod i Brandi znajdują w swoim schowku niesamowity sprzęt - odrzutowy trycykl wodny. Postanawiają wypróbować go pod okiem profesjonalistów. Kontuzja zmusza Ivy'ego do zmiany strategii.

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:00

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 11

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Jarrod i Brandi nie chcą pozwolić na to, żeby Dave zdekoncentrował ich i utrudnił im osiągnięcie dobrego wyniku. Tymczasem Darrell obiera inną strategię. Zamierza dowiedzieć się jak najwięcej o Hesterze, który tak wszystkich denerwuje. On z kolei pojawia się, robiąc nawet więcej szumu niż ostatnio. Darrell i Brandon odwiedzają nieco dziwaczne muzeum króliczków, aby dać do wyceny znalezione przez nich statuetki tych sympatycznych zwierząt. Ivy ma okazję poczuć się jak pirat, kiedy wśród...

Godziny emisji Wojny magazynowe

14:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 12

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Darrell i Brandon są podekscytowani faktem, że dzisiejsza aukcja odbywa się w miejscowości West Covina. To miejsce zawsze przynosiło im szczęście i liczą, że tak będzie tym razem. W licytowanym schowku Brandi i jej partner znajdują między innymi kije golfowe oraz kulę do kręgli. Jarrod postanawia natychmiast ją wypróbować. Niestety, rzuca tak niefortunnie, że Brandi zostaje poszkodowana. Dave natrafia na bardzo wartościowy przedmiot.

Godziny emisji Wojny magazynowe

15:00

Kryptonim szef, sez. 8, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 38min.

Tym razem w programie bierze udział Karen Freeman-Wilson, burmistrz Gary w Indianie. Jako rodowita mieszkanka z dzieciństwa pamięta czasy rozkwitu miasta, związane z prosperity przemysłu stalowego. Wraz z kryzysem branży ucierpiało też Gary - spadła liczba mieszkańców, wzrosły bezrobocie i przestępczość. Pani burmistrz chce przywrócić miastu dawną świetność. Szukając wskazówek pomocnych w osiągnięciu tego celu, zatrudnia się incognito na stanowiskach pomocniczych w policji i straży pożarnej....

Godziny emisji Kryptonim szef

16:00

Poszukiwacze złota: Krew albo pieniądze, sez. 4, odc. 5

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 42min.

Foy i Brodeur usiłują nadrobić stracony czas. Spieszą się, by wydobyć jak najwięcej cennego kruszcu, zanim Ken będzie musiał wyjechać, by towarzyszyć żonie podczas porodu. W zespole Berniego znów dochodzi do nieporozumień. Tym razem młodszy syn Justin testuje cierpliwość Krefta. Al McGregor przekonuje się, że ryzyko się opłacało. Karlowi udaje się pobić rekord - wraz ze swoimi ludźmi w ciągu tygodnia wydobywa aż 200 uncji, czyli ponad 5,5 kg, złota.

Godziny emisji Poszukiwacze złota

17:00

Na lodowym szlaku - zabójcze drogi: Indie, sez. 1, odc. 9

serial dokumentalny ( USA 2010 ) Czas: 40min.

Na przełęczy Rohtang panuje burza śnieżna, która w każdej chwili może przerwać kursy kierowców. Rick jest zdany sam na siebie, kiedy jego spotter, Boyo, postanawia poszukać lepszej pracy. Tłumy ludzi spowalniają uciekających przed burzą Lisę i Dave'a. Trójkę kierowców zastaje ciemność. Lisa robi wszystko, żeby nie zasnąć.

Godziny emisji Na lodowym szlaku

18:00

Najniebezpieczniejsze drogi Europy, sez. 1, odc. 7

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 42min.

Na południu Bjorn pomaga kierowcy ciężarówki i próbuje oczyścić drogę dla pługu. Wpada w sam środek burzy śnieżnej. Na północy, w Orkanger, Marius próbuje użyć poduszek powietrznych, aby postawić na koła ciężarówkę, która wypadła z drogi. Współpracownicy Thorda muszą wybrać się daleko w góry.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze drogi Europy

19:00

Plagi: Lasy w opałach, odc. 3

serial dokumentalny ( Niemcy 2013 ) Czas: 46min.

Doktor Dawn Bazely z York University przedstawia gatunki, których rozprzestrzenianie się może zagrozić lasom i ludziom. Azjatycki chrząszcz i opiętek jesionowy są odpowiedzialne za śmierć miliardów drzew w Ameryce Północnej. Jeden z gatunków kornikowatych zabił około 50 procent sosen w Kolumbii Brytyjskiej. Nie tylko owady zagrażają lasom. W 1979 roku wypuszczono pierwszego pytona birmańskiego na mokradłach w Everglades. Od tego czasu ich populacja na Florydzie wzrosła do 180 tysięcy....

Godziny emisji Plagi

20:00

Niezwykłe samoloty, sez. 3, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 45min.

Bohaterem odcinka jest samolot ratowniczy CC-115 Buffalo wykorzystywany w Królewskich Kanadyjskich Siłach Lotniczych. Każdego roku bierze on udział w ponad 200 niebezpiecznych akcjach. Ta niezwykła maszyna jest w stanie zawrócić w wąskich górskich dolinach I wylądować na nierównym terenie wielkości boiska do piłki nożnej. Wszystko to wykonuje nawet podczas najgorszej pogody. Na pokładzie samolotu jest zespół ratowników, którzy w razie potrzeby mogą skoczyć ze spadochronem. Aby dotrzeć do...

Godziny emisji Niezwykłe samoloty

21:00

Premiera Tuż przed tragedią: Alpejskie tsunami, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2005 ) Czas: 47min.

Popularny alpejski kurort Galtür był uważany za bezpieczne miejsce, gdzie nie ma zagrożenia lawinowego. 23 lutego 1999 roku zimowy raj dla narciarzy w ciągu kilku minut został jednak pogrzebany pod tonami śniegu. Zginęło wówczas 31 osób, a życie miasteczka zmieniło się na zawsze. Widzowie dowiedzą się, co sprawiło, że bezpieczna strefa ucierpiała w tak tragiczny sposób.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

21:55

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

22:00

Fokus na życzenie: Coca-cola - tajna formuła

film dokumentalny ( Francja 2012 ) Czas: 60min.

Czerwono-białe logo Coca-Coli jest rozpoznawalne na całym świecie. Można je zobaczyć nawet w najodleglejszych zakątkach świata. Oryginalna receptura Coca-Coli powstała w 1886 roku. Stworzył ją farmaceuta z Atlanty. Obecnie jest bezpiecznie przechowywana w sejfie, który znajduje się w siedzibie firmy. Żaden z pracowników nie ma do niej dostępu. Twórcy próbują dowiedzieć się, co takiego znajduje się w pilnie strzeżonym składzie napoju i dlaczego potężne imperium spożywcze chce to ukryć....

Godziny emisji Fokus na życzenie: Coca-cola - tajna formuła

23:00

Najbardziej niebezpieczne miasta świata: Sao Paulo - strach nad miastem, odc. 5

serial dokumentalny ( Francja 2012 ) Czas: 52min.

Największe miasto Brazylii to jedno z najbardziej zagrożonych przemocą miejsc na świecie. W Sao Paulo dochodzi 15 tysięcy zabójstw rocznie, ponad tysiąca napadów z brodnią w ręku dziennie, a w ciągu ostatnich lat dokonano dziewięciuset uprowadzeń. Funkcjonariusze publiczni nie są w stanie wyegzekwować przestrzegania prawa. Policjanci są paraliżowani przez korupcję i niski budżet. W związku z tym mieszkańcy próbują sami się zorganizować i znaleźć rozwiązanie, by zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Godziny emisji Najbardziej niebezpieczne miasta świata

23:00

Prognoza pogody

program informacyjny

Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

00:05

Jak seks zmienił świat: Seks ekstremalny, odc. 10

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 42min.

Opowieść o legendarnych orgiach Nerona odbywających się w pałacach cezara oraz szczegółach kampanii Teddy'ego Roosevelta przeciw rozwiązłości w Nowym Jorku. Widzowie dowiedzą się również, czym była tajemna praktyka zwana "magicznym seksem", która zapoczątkowała rewolucję seksualną w latach 60.

Godziny emisji Jak seks zmienił świat

01:00

Pod lupą, sez. 2, odc. 13

program rozrywkowy ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Prowadzący przeprowadzi eksperyment, by sprawdzić, czy dany dystans szybciej pokona samochód czy biegacz. Opowie o mobilnym parku wodnym, a także weźmie pod lupę zdalnie sterowane modele samochodów. Odwiedzi centrum krwiodawstwa. Na koniec wyjaśni, dlaczego piorun nie uderza dwa razy w to samo miejsce.

Godziny emisji Pod lupą

01:30

Dzika Polska: Wpłyń na wodę: Dzień chruścika, odc. 7

cykl reportaży ( Polska 2007 ) Czas: 25min.

Larwy chruścików budują sobie na dnie rzek domki z ziarnek piasku lub drobin roślinnych. Czasem nawet z okruchów złota. Profesor Stanisław Czachorowski poznaje życie tych owadów w naturalnych warunkach. Okazuje się, że za sprawą niepozornych istot można oceniać stan wody. Specjalista obserwuje, jak chruściki zachowują się pod osłoną nocy czy na specjalnym ekranie przeznaczonym do badań.

Reżyseria: Dorota Adamkiewicz , Joanna Łęska

Godziny emisji Dzika Polska: Wpłyń na wodę

02:00

Sala operacyjna: Nerwiak mózgu, sez. 2, odc. 7

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Twórcy przeniosą się na oddział laryngologii. Będą towarzyszyć 60-letniemu Grzegorzowi, u którego zwykła chrypka okazała się być wynikiem guza krtani. Żeby uratować mu życie, lekarze wykonają operację wycięcia krtani. Mężczyzna musi pogodzić się z tym, że już nigdy nie będzie normalnie mówił. Kamery będą towarzyszyć Grzegorzowi podczas zabiegu, jak również w czasie rehabilitacji. Widzowie zobaczą, jak ciężko trzeba pracować , by na nowo zacząć mówić.

Godziny emisji Sala operacyjna

02:30

Sala operacyjna: Ukąszony, sez. 2, odc. 8

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 22min.

W sierpniu 2015 roku 64-letni ochroniarz z Łodzi został ugryziony przez jadowitego pająka lub kobrę. Trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Po kilku dniach nastąpiła niewydolność krążeniowa i oddechowa, przestały funkcjonować nerki oraz wątroba mężczyzny. Kamera towarzyszy sztabowi lekarzy, który próbuje mu pomóc. Specjaliści walczą m.in. z postępującą martwicą ukąszonej nogi.

Godziny emisji Sala operacyjna

03:30

Wędkarz na tropie: Lipień, odc. 9

magazyn wędkarski ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Wędkarstwo to pasja, która łączy w Polsce mężczyzn, kobiety, dzieci i seniorów. Na rozpoczęcie przygody z wędką nigdy nie jest za późno. Pojawia się problem, kiedy brakuje praktycznej wiedzy. Tomasz "Wieczny" Wieczorek, uznany w środowisku wędkarz, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, zdradzi swój sposób na sukces. Opowie o rodzajach przynęt i sposobach połowów. Dodatkowo w każdym odcinku specjalni goście - specjaliści w danej metodzie - udzielą widzom praktycznych...

Godziny emisji Wędkarz na tropie

04:00

Sensacje XX wieku: Decydujący cios, odc. 2

program historyczny ( Polska 2004 ) Czas: 47min.

Wiosną 1936 roku Hitler otwarcie szykował się do wojny. Jego podwładni z NSDAP i SS w pełni popierali jego awanturnicze plany. Za to starzy, cesarscy jeszcze generałowie głośno protestowali. Ich zdaniem Wehrmacht nie był gotowy do starcia ze światowymi potęgami.

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Cezary Żak , Jan Frycz , Juliusz Krzysztof Warunek , Zbigniew Paterak

Godziny emisji Sensacje XX wieku

05:00

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W królestwie łososia, odc. 34

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 22min.

Opowieść pełna przygód o wyprawie wędkarskiej na Półwysep Kolski. Kilku śmiałków wyposażonych w wędki i namioty pokonuje setki kilometrów, by stanąć oko w oko z królem tutejszych rzek, łososiem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:30

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W królestwie łososia, odc. 35

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 21min.

Opowieść pełna przygód o wyprawie wędkarskiej na Półwysep Kolski. Kilku śmiałków wyposażonych w wędki i namioty pokonuje setki kilometrów, by stanąć oko w oko z królem tutejszych rzek, łososiem.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery

© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info