Reklama

Logo TVP Historia Program TV TVP Historia - ramówka, emisje

2018-02-17 Pokaż dziś

06:50

Był taki dzień - 17 lutego

felieton ( Polska 2006 ) Czas: 2min.

1673 - zmarł Molier; 1863 - powstał Czerwony Krzyż; 1980 - Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi na świecie zdobyli zimą Mount Everest; 1983 - wyrok w procesie założycieli Radia "Solidarność";

Godziny emisji Był taki dzień

07:00

Saga prastarej puszczy - Opowieść o nornicy: Niezwyczajna zażyłość

film dokumentalny ( Polska 2007 ) Czas: 52min.

Cykl opowieści przyrodniczych autorstwa Bożeny i Jana Walencików. Każdy z filmów opowiada o losach jednego konkretnego osobnika ze świata zwierząt, zamieszkującego ostatnią już z pierwotnych puszcz Europy - Puszczę Białowieską.

Reżyseria: Jan Walencik , Bożena Walencik

Godziny emisji Saga prastarej puszczy

08:05

Dziedzictwo regionów - Płońsk miasto Ben Guriona

cykl reportaży ( Polska 2017 ) Czas: 15min.

Prowadząca program Anna Andrzejczyk odwiedza Płońsk. Stoi na placu, na którym znajdował się dom, gdzie urodził się Dawid Ben Gurion. Odwiedza też miejsce masowego mordu dokonanego w styczniu 1945 r. przez Niemców na ludności polskiej.

Reżyseria: Leszek Lombarski

Godziny emisji Dziedzictwo regionów

08:25

Skarby czeskiego dziedzictwa narodowego - Litomyśl Krwawa powieść 8/13

cykl dokumentalny ( Czechy 2012 ) Czas: 26min.

Nie ma najmniejszej przesady w stwierdzeniu, że Litomyśl jest renesansowym klejnotem wschodnich Czech. Kroczyła tędy pełna blasku, ale i ciemnych stron historia średniowiecza oraz czasów późniejszych...

Reżyseria: Jiří Diarmaid Novák , Otto Kallus

Godziny emisji Skarby czeskiego dziedzictwa narodowego

08:55

Pamięć Polski. I edycja Polskiej Listy Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata - Banderia Prutenorum (Księga chorągwi) Jana Długosza odc. 5

cykl dokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 3min.

Banderia Prutenorum - najstarsza w Europie księga chorągwi z 1448 r. autorstwa Jana Długosza, zawierającą podobizny 56 chorągwi zdobytych na wojskach krzyżackich, w tym pod Grunwaldem, przechowywana w Bibliotece Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reżyseria: Sergiusz Wasilewski

Godziny emisji Pamięć Polski. I edycja Polskiej Listy Krajowej Programu UNESCO Pamięć Świata

Reklama
09:05

Siedem życzeń - odc. 6/7 - Klątwa bogini Bast

serial TVP ( Polska 1984 ) Czas: 63min.

Magicznym sposobem Darek przenosi się do Egiptu. Radamenes opowiada chłopcu swoją historię. Wreszcie wyjaśnia się, dlaczego dawny kapłan bogini Bast został zamieniony w kota.

Reżyseria: Janusz Dymek

Obsada: Artur Barciś , Roman Bartosiewicz , Andrzej Chrzanowski , Lech Łotocki , Włodzimierz Musiał , Jerzy Zygmunt Nowak , Jan Orsza-Łukaszewicz

Godziny emisji Siedem życzeń

10:15

Okrasa łamie przepisy - Gotowanie w krainie młodości

magazyn kulinarny ( Polska 2017 ) Czas: 25min.

Każdy odcinek cyklu jest poświęcony ściśle określonemu tematowi, regionalnej specjalności. Ekipa z kamerą rusza na wyprawy kulinarne do różnych zakątków Polski. Karol Okrasa przygotowuje wybrane dania, podkreśla ich walory smakowe i zdrowotne.

Reżyseria: Tomasz Rostworowski

Obsada: Karol Okrasa

Godziny emisji Okrasa łamie przepisy

10:45

24 godziny na sawannie afrykańskiej

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 44min.

Miniseria pokazuje przyrodę dzień i noc w środowisku naturalnym w kilku zupełnie różnych ekosystemach i zakątkach świata. Zachowania zwierząt w słońcu dnia i przy księżycu w mrokach nocy. Jak wygląda podporządkowanie życia flory i fauny rytmowi dnia.

Reżyseria: Craig Meade

Godziny emisji Wild 24 in The Life of Nature

11:45

Opowieść o Indiach - Początki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2007 ) Czas: 54min.

Opowieść o największej demokracji świata, kraju, który zyskuje status nowoczesnego supermocarstwa, kultywując zarazem tradycje sięgające początków ludzkości. Pod względem etnicznym, kulturowym i religijnym Indie stanowią silnie zróżnicowaną mozaikę.

Godziny emisji Opowieść o Indiach

12:55

Amerykańska broń - odc. 7 Od wojny wietnamskiej do dziś

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 45min.

Reżyseria: Kevin R. Hershberger

Godziny emisji Amerykańska broń

13:50

Szerokie tory. Dżulia z Dagestanu

reportaż ( Polska 2011 ) Czas: 23min.

Dżulia miała 16 lat, kiedy rodzice wydali ją za mąż. Nikt nie pytał o zgodę. Męża poznała dopiero na ślubie. W Dagestanie na Kaukazie to norma. Jest to najbardziej przywiązana do tradycji republika w całej Rosji. Na dodatek najbiedniejsza i niestabilna.

Godziny emisji Szerokie tory

14:30

Wielka Gra - odc. 61

teleturniej ( Polska 2005 ) Czas: 49min.

Tematy: 1/ Piramidy egipskie - nauka i fantazja; 2/ Słynne koncerty skrzypcowe; 3/. Geografia wysp Europy.

Godziny emisji Wielka Gra

15:30

Spór o historię - Władcy polscy: Stanisław Leszczyński

debata ( Polska 2018 ) Czas: 31min.

4 października 1705 roku syn podskarbiego wielkiego koronnego Rafała Leszczyńskiego, dwudziestoośmioletni wojewoda poznański Stanisław Leszczyński - został koronowany na króla Polski. Jako pierwszy z królów został koronowany w Warszawie.

Godziny emisji Spór o historię

16:15

Obrona Lwowa

film dokumentalny ( Polska 2009 ) Czas: 52min.

Ulicami zabytkowego Lwowa spaceruje z aparatem fotograf. Katarzyna Łoza. Utrwala zakątki, stare kamienice, świątynie, wieżyczki kościołów, uniwersytet, katedrę, gmach opery, dworzec kolejowy. Jej pierwsza wizyta w tym mieście trwała zaledwie dwa dni.

Reżyseria: Krzysztof Lang

Godziny emisji Obrona Lwowa

17:15

Tajemnica Gór Sowich

reportaż ( Polska 2005 ) Czas: 22min.

Malownicze wzniesienia Gór Sowich kryją jedną z największych budowli II wojny światowej: hitlerowski kompleks "Riese". W czasie okupacji, w okolicach Walimia, Rzeczki i Głuszczycy Niemcy wybudowali rękami więźniów system podziemnych hal i korytarzy.

Godziny emisji Tajemnica Gór Sowich

Reklama
17:45

Ile jest życia - odc. 1/12 - Już wolni

serial TVP ( Polska 1974 ) Czas: 55min.

Za kanwę scenariusza posłużyła powieść Romana Bratnego pod tym samym tytułem wydana w 1971 r. , choć w czołówce nie ma o tym wzmianki. Akcja obejmuje dwadzieścia parę lat, a zaczyna się wiosną 1945 r. , wkrótce po zakończeniu wojny.

Reżyseria: Zbigniew Kużmiński

Obsada: Andrzej Zaorski , Kazimierz Borowiec , Józef Duriasz , Ryszard Filipski , Zygmunt Malanowicz , Marian Opania , Lech Ordon , Anna Seniuk

Godziny emisji Ile jest życia

18:50

Tajemnice III Rzeszy - odc. 1/6 Prawa ręka Hitlera

cykl dokumentalny ( Niemcy 2011 ) Czas: 50min.

Seria o nieznanych faktach z dziejów III Rzeszy. Nigdy niepublikowane dokumenty i wypowiedzi ludzi, którzy wspominają tamte czasy oraz rozmowy z naukowcami badającymi historię. W odc. 1 o teorii wyższości rasy aryjskiej i rozwiązaniu kwestii żydowskiej.

Reżyseria: Friedrich Scherer , Ricarda Schlosshan

Godziny emisji Tajemnice III Rzeszy

19:55

Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii. - W gnieździe morskich orłów

( Polska 2017 ) Czas: 22min.

W programie są podejmowane zatarte, zagubione bądź zakłamane wątki polskiej historii. Autor poszukuje odpowiedzi na pytania o naszą wspólną przeszłość. Wiele odpowiedzi znajduje się w rodzinnych archiwach, zdjęciach, dokumentach i wspomnieniach ludzi.

Godziny emisji Było, nie minęło - kronika zwiadowców historii.

20:30

Ekstradycja II - odc. 1/9

serial TVP ( Polska 1996 ) Czas: 51min.

Komisarz Halski wyjeżdża na urlop na Mazury. Zabiera ze sobą Beatę i córkę. Sabina nie może im towarzyszyć. Całkowicie zaprząta ją nowy interes. Musi zdobyć pieniądze i zgodę na kupno działki, a ma z tym kłopoty. Z pomocą przychodzi wspólniczka z Rosji.

Reżyseria: Wojciech Wójcik

Obsada: Marek Kondrat , Małgorzata Pieczyńska , Renata Dancewicz , Witold Dębicki , Maria Pakulnis , Paweł Wilczak , Jan Englert , Olaf Lubaszenko , Lew Rywin , Karol Strasburger

Godziny emisji Ekstradycja II

21:35

Strajk na zgniataczu

film dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 25min.

Historia strajku w Hucie im. Lenina (z 26 kwietnia 1988 r.). W roku 1989 zalegalizowano NSZZ "Solidarność". Nowohucki muzyk Paweł Drożdż "Bohater". Uczestniczy w rozmowach ze świadkami wydarzeń, a także śpiewa własne piosenki związane ze strajkiem.

Reżyseria: Jerzy Ridan

Godziny emisji Strajk na zgniataczu

22:15

Starożytni Rzymianie - Za zamkniętymi drzwiami

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 58min.

Starożytny Rzym - wyobrażamy sobie marmurowe ruiny, ogromne amfiteatry i potęgę imperium. Świat cesarzy, armii, widowisk, gladiatów. A jeśli spojrzymy na rzymskie niziny? We współczesnym, nowoczesnym mieście nie brak śladów innego Rzymu.

Reżyseria: Hugo MacGregor

Godziny emisji Starożytni Rzymianie

23:30

Alisa w krainie wojny

film dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 74min.

Film opowiada dramatyczną historię młodej dziewczyny, która bierze udział w proteście na Majdanie. Wiedziona instynktem dokumentalistki, ale i poczuciem obywatelskiej odpowiedzialności, stopniowo z obserwatorki zamienia się w uczestniczkę tych wydarzeń.

Reżyseria: Liubov Durakova , Alisa Kovalenko

Godziny emisji Alisa w krainie wojny

00:55

Dama Kameliowa

melodramat ( Polska 1994 ) Czas: 103min.

Akcja filmu toczy się w połowie XIX wieku. Bohaterką jest Małgorzata Gautier, luksusowa paryska kurtyzana, która pojawia się na spektaklach operowych z bukietem białych lub czerwonych kamelii. Po śmierci kobiety odbywa się licytacja jej majątku.

Reżyseria: Jerzy Antczak

Obsada: Anna Dymna , Jan Frycz , Anna Radwan , Stanisława Celińska , Jerzy Kamas

Godziny emisji Dama Kameliowa

02:50

Zakończenie dnia

Czas: 2min.

O programie TV stacji

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info