Reklama

Logo Discovery Science Discovery Science program TV na 2019-02-24 - ramówka, emisje

2019-02-24 Pokaż dziś

06:00

Zoom na architekturę: Zaginione miasto na pustyni

Starożytna Petra od dziesiątków lat intryguje naukowców. Z pomocą nowych technologii odbudujemy miasto i wreszcie dowiemy się, dlaczego ta cywilizacja nagle popadła w ruinę.

Godziny emisji Zoom na architekturę

06:45

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: "Gwiezdne wojny" bez tajemnic

Adam i Jamie znowu poddają serii eksperymentów porcję mitów i opowieści, aby sprawdzić, ile kryje się w nich prawdy. Tym razem wezmą się za "Gwiezdne Wojny". Czy moc będzie z nimi?

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

07:35

Fabryki smaku: Zapach kawy

Przyjrzyjmy się, jak przebiega produkcja ulubionych produktów spożywczych Kanadyjczyków. W programie o cukierkach ciągutkach, mielonej kawie, empanadach i sosie koktajlowym.

Godziny emisji Fabryki smaku

08:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 11

Jak przebiega budowa wysokiego rusztowania z ogromnych bambusowych tyczek? Jak wydobywa się minerał, który na czerwono barwi sztuczne ognie?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

08:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12

Jak przebiega produkcja ręcznie szytych espadryli? Jak wygląda budowa domu z prefabrykatów? Jak konserwuje się bezcenne dokumenty, aby przetrwały kolejne stulecia?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

Reklama
09:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 13

Jak zbiera się i przerabia najtwardsze i najdroższe orzechy na świecie? Jak woda z jeziora staje się zdatna do picia? Jak zapewnić bezpieczeństwo tysiącom fanów podczas koncertu?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

09:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 14

Jak przebiega budowa największego apartamentowca na świecie? Jak powstają tradycyjne angielskie budki telefoniczne? Jak produkuje się superwytrzymałe garnki kuchenne?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

10:00

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 15

Jak powstaje tradycyjny indyjski instrument muzyczny sitar? Jak produkuje się wołowy biltong? Jak buduje się ogromne spychacze?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

10:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 16

Jak modeluje się klasyczny kapelusz zwany fedorą? Jak produkuje się cement? Jak można zebrać i zamrozić miliony kilogramów zielonego groszku w niecałe trzy godziny?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

11:00

Zoom na architekturę: Tajemnice piramidy Majów

W Meksyku zaginione miasto Chichen Itza skrywa sekrety pradawnej przedziwnej cywilizacji. Jak zbudowano to miasto i jaki wpływ na jego architekturę miało składanie ofiar z ludzi?

Godziny emisji Zoom na architekturę

12:00

Porzucone konstrukcje, odc. 1

Niektóre z największych wyczynów inżynierii leżą dziś w gruzach. Zapraszamy na spotkania z projektantami tych cudów i tymi, którzy tym konstrukcjom postanowili dać nowe życie.

Godziny emisji Porzucone konstrukcje

13:00

Od destrukcji do produkcji: Diamenty, dachówki, foremki do ciastek

Zniszczony samochód rusza w nową podróż jako błyszcząca forma do ciastek. Z popiołów powstaje lśniący diament.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

13:30

Od destrukcji do produkcji: Puchary i gitary

Niepotrzebny drut zostaje zamieniony w efektowny puchar z brązu. Stare deski podłogowe służą za budulec do ręcznie robionych gitar.

Godziny emisji Od destrukcji do produkcji

14:00

Jak działa wszechświat?: Jak wszechświat zbudował nasz samochód

Pod maską naszego samochodu kryje się historia wszechświata. Obecne tam różne metale powstały w wyniku brutalnych kosmicznych wydarzeń, które towarzyszyły powstawaniu czasu.

Godziny emisji Jak działa wszechświat

15:00

Fabryki smaku USA: Guma do żucia

Wizyta w fabryce gumy do żucia Big League Chew. Zobaczymy, jak przebiega produkcja chrzanu w Baltimore i babeczek, które rozsławił incydent związany z bezpieczeństwem państwa.

Godziny emisji Fabryki smaku USA

Reklama
15:30

Fabryki smaku USA: Niezwykły sos

Odkryjemy tajemnice sosu jabłkowego, rocznie produkuje się milion słoików tego przysmaku. Przyjrzymy się też, jak w jednej z najstarszych rodzinnych firm powstają kremowe krówki.

Godziny emisji Fabryki smaku USA

16:00

Pogromcy mitów: Nowa generacja: Prawdziwa bomba

Pogromcy mitów próbują się przekonać, czy rzeczywiście można odblokować toaletę, wykorzystując stopioną sól. Wyniki tego eksperymentu są jak zawsze wybuchowe.

Godziny emisji Pogromcy mitów

17:00

Tonące miasta: Londyn, Wielka Brytania

Inżynierowie i naukowcy budują konstrukcje, które mają ratować wielkie miasta świata przed zagładą. W programie symulacje pokazujące, co się stanie, kiedy nadejdzie supersztorm.

Godziny emisji Tonące miasta

18:00

Kosmiczne kolizje: Układy słoneczne

Nasz Układ Słoneczny przypomina grę na fliperach. Dowiedz się, jak w wyniku kosmicznych kolizji powstał Księżyc i pęknięcia na Jowiszu, a skały z Marsa znalazły się na Ziemi.

Godziny emisji Kosmiczne kolizje

19:00

Jak to jest zrobione?, odc. 25

Przyjrzymy się, jak powstają przedmioty i urządzenia, które otaczają nas na co dzień. Poznamy materiały, z których są produkowane i zobaczmy, jak przebiega proces ich produkcji.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

19:30

Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki, odc. 12

Wiele przedmiotów otaczajacych nas w codziennym życiu, jest wynikiem wyrafinowanych procesów inżynieryjnych i produkcyjnych. Jak powstają te rzeczy i urządzenia?

Godziny emisji Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki

20:00

Zagadki Ziemi: Klątwa zaginionego królestwa

Na polu, na Węgrzech znaleziono wizerunek Chrystusa. Z kolei złowrogi kształt w górach Afganistanu naprowadza poszukiwaczy na trop zapomnianego ludobójstwa.

Godziny emisji Zagadki Ziemi

21:00

Megastatki: Dziewiczy rejs

Tankowiec Tangier opuszcza port i wypływa w dziewiczy rejs. Tymczasem po drugiej stronie świata stoczniowcy ścigają się z czasem, aby ukończyć w terminie budowę superholownika.

Godziny emisji Megastatki

22:00

Jak to jest zrobione?: Dekoracyjne sombrera , Sosy do sałatek , Kapiszonowce , Medycyna regeneracyjna

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają sosy do sałatek, preparaty regenerujące czy kapiszonowce? Ta seria przybliży nam procesy produkcyjne wielu dziwnych rzeczy.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

22:30

Jak to jest zrobione?: Tarki do sera , Sos chili , Srebrna biżuteria , Krzesła meksykańskie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powstają przedmioty, które otaczają nas w codziennym życiu? Dziś pod mikroskop trafi kolejna porcja takich rzeczy.

Godziny emisji Jak to jest zrobione

Reklama
23:00

W sieci eksperymentów: Dziwolągi natury

Dwudziestka klipów z witryny YouTube prezentujących domowe eksperymenty i wyczyny kaskaderskie. W programie człowiek, który przewodzi prąd i nagi Hiszpan na biegunie południowym.

Godziny emisji W sieci eksperymentów

00:00

NASA - archiwum tajemnic: Stonehenge na Marsie

Sonda NASA zrobiła na Marsie zdjęcie znajomo wyglądającej konstrukcji. Czym jest "Mars Henge"? Ponadto, czy to prawda, że astronauta z misji Apollo rozchorował się na księżycu?

Godziny emisji NASA - archiwum tajemnic

01:00

Prawda czy fałsz - pogromcy mitów: Za kulisami

Adam i Jamie pokazują, co czeka widzów w najważniejszym odcinku wszystkich sezonów i jak tego dokonali!

Godziny emisji Prawda czy fałsz - pogromcy mitów

02:00

Uliczne laboratorium: Samochodowy chaos

Kevin przeprowadza nowatorskie eksperymenty, aby zbadać niebezpieczeństwa kryjące się podczas wypadku samochodowego. Potem sprawdza, czy można zatrzymać strzałę supersilnego łuku.

Godziny emisji Uliczne laboratorium

02:24

Uliczne laboratorium: Niebezpieczne ciążenie

Kevin Delaney wraz z zespołem ekspertów testuje prawo ciążenia. Z dźwigu o wysokości 45 metrów zrzuca kulę do gry w kręgle, lodówkę i pikapa o wadze 2,5 tony.

Godziny emisji Uliczne laboratorium

02:48

Wymyśl, wykonaj, wygraj: Dzika karta

Uczestnicy konkursu mają zaledwie 30 minut, aby podołać niezwykle trudnemu wyzwaniu inżynieryjnemu. Zdani są wyłącznie na siebie i własny intelekt.

Godziny emisji Wymyśl, wykonaj, wygraj

03:36

Anatomia magii: Za kulisami - woda i miecze

Świat magii od środka. Grupa iluzjonistów odsłania swoje najpilniej strzeżone sekrety, wyjaśniając widzom, na czym polegają ich z pozoru niemożliwe do wykonania sztuczki.

Godziny emisji Anatomia magii

04:00

Anatomia magii, odc. 15

Świat magii od środka. Grupa iluzjonistów odsłania swoje najpilniej strzeżone sekrety, wyjaśniając widzom, na czym polegają ich z pozoru niemożliwe do wykonania sztuczki.

Godziny emisji Anatomia magii

04:24

Cywilizacja przyszłości: Wiem, co myślisz

James Woods wyrusza w podróż w odległą przyszłość. Chce przyjrzeć się, jak mogą zostać wykorzystane teorie i wynalazki, które już dziś powstają w laboratoriach.

Godziny emisji Cywilizacja przyszłości

05:12

W sieci eksperymentów: Mistrzowie wszechświata

Ranking dwudziestu najciekawszych klipów z witryny YouTube prezentujących domowe eksperymenty i wyczyny kaskaderskie. Dziś ekstremalna jazda w pionie i człowiek-Wikipedia.

Godziny emisji W sieci eksperymentów

O programie TV stacji Discovery Science

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Science umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-02-24. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Science. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-02-24 dla kanału Discovery Science można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Science umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Science. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Science

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info