Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na 2018-11-16 - ramówka, emisje

2018-11-16 Pokaż dziś

06:00

Bella Vista

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 79min.

Doris wykłada język angielski na Uniwersytecie Montany. Film opowiada o grupie zagranicznych studentów, którzy wraz z Doris starają się zrozumieć jak mogą odnaleźć się w nowym życiu w obcym miejscu.

Reżyseria: Vera Brunner-Sung

Obsada: Kathleen Wise , Hiroka Matsushima , Armangeldy Asssatov

Godziny emisji Bella Vista

07:25

Nielegalne szwalnie

Short ( Austria, Argentyna 2010 ) Czas: 40min.

Młoda Boliwijka Juana podejmuje pracę szwaczki w Argentynie. Niestety nie może ze sobą zabrać męża i synka. Na miejscu panują niewolnicze warunki a Juana nie może wrócić do rodziny. Krótki metraż nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Reżyseria: Catalina Molina

Obsada: David Bracamonte , Juan Jose Choque , Sandra Roca

Godziny emisji Nielegalne szwalnie

08:10

Cywil

Dramat ( Turcja 2014 ) Czas: 76min.

Emrah zakończył właśnie obowiązkową służbę wojskową. Mieszka z matką. Unika ludzi włócząc się po ulicach. W szufladzie trzyma dwa listy: jeden który napisał w wojsku do swojej dziewczyny Sevgi i drugi znaleziony u partyzanta, którego Emrah zabił w walce. Mężczyzna dostarcza list kochance żołnierza. To nie uwalnia go od męczących wspomnień. W dodatku zatrudnia się jako stróż nocny i spędza długie godziny zamknięty w małym pomieszczeniu co tylko pogarsza sprawy.

Reżyseria: Levent Cetin

Obsada: Pinar Goktas , Munibe Millet , Gokay Muftuoglu

Godziny emisji Cywil

09:30

Chmury

Dramat ( Francja 2007 ) Czas: 77min.

Francuski dramat o przeznaczeniu w reżyserii Sebastiena Betbedera z Aurore Clément ("Paris, Texas"). Tajemnicza chmura przepływająca nad francuską wsią i sieje spustoszenie w życiu czterech osób. Clara i jej ojciec w L'Oree du Bois oczekują na powrót matki dziewczyny, Marianne, która zniknęła bez śladu. W pobliskim miasteczku, Simon spotyka Marianne. Mężczyzna traci pamięć. Wkrótce Clara odnajduje Szymona włóczącego się po polu. Zakochują się w sobie. Chmura powraca nad wioskę.

Reżyseria: Sebastian Betbeder

Obsada: Adrien Michaux , Nathalie Boutefeu , Bruno Sermonne

Godziny emisji Chmury

10:55

Z matki na córkę

Dokumentalny ( Włochy 2008 ) Czas: 80min.

Film dokumentalny ukazujący historię jedynego w swoim rodzaju chóru dwudziestu Włoszek, dziś starszych pań, które poznały się w czasie bardzo niegdyś rozpowszechnionych na terenach słonecznej Italii zbiorów ryżu. Le mondine stanowiły w swoim czasie zjawisko społeczne. Kilkudziesięcioosobowe ochotnicze obozy pracy stanowiły dla wielu rodzin borykających się w powojennej gospodarce z biedą, niebagatelne źródło dochodu. Ciężką pracę łatwiej było znosić ze śpiewem na ustach. Po latach dawne...

Reżyseria: Andrea Zambelli

Godziny emisji Z matki na córkę

Reklama
12:20

Opętanie

Thriller, romans ( Włochy 1942 ) Czas: 134min.

Gino, młody przystojny włóczęga, zatrzymuje się w przydrożnym zajeździe prowadzonym przez Giovanne. Kobieta jest żoną Bragany, o wiele starszego mężczyzny, za którego wyszła tylko dla pieniędzy. Młodzi zakochują się w sobie, jednak Giovanna odmawia ucieczki z Gino...

Reżyseria: Luchino Visconti

Obsada: Clara Calamai , Massimo Girotti , Elio Marcuzzo , Juan De Landa

Godziny emisji Opętanie

14:40

Ambasador w Bernie

Historyczny ( Węgry 2014 ) Czas: 75min.

Polityczny thriller Attili Szasza to dramatyczna opowieść o terrorystycznym ataku i porwaniu węgierskiego ambasadora w Szwajcarii w następstwie antykomunistycznej rewolucji w 1956 roku. Debiut fabularny Szasza porównywano do politycznie zaangażowanych dzieł Costy Gavrosa. Film prezentowany był na licznych festiwalach filmowych na całym świecie. Zdobył Nagrodę im. Frederico Felliniego na festiwalu w Tiburonie w Kalifornii.

Reżyseria: Attila Szasz

Obsada: Janos Kulka , Tamas Szabo Kimmel , Jozsef Kadas

Godziny emisji Ambasador w Bernie

16:00

Bella Vista

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 79min.

Doris wykłada język angielski na Uniwersytecie Montany. Film opowiada o grupie zagranicznych studentów, którzy wraz z Doris starają się zrozumieć jak mogą odnaleźć się w nowym życiu w obcym miejscu.

Reżyseria: Vera Brunner-Sung

Obsada: Kathleen Wise , Hiroka Matsushima , Armangeldy Asssatov

Godziny emisji Bella Vista

17:20

Aun: The Beginning And End Of All Things

Sci-Fi ( Austria, Japonia 2011 ) Czas: 100min.

Szukając alternatywnych źródeł energii, japoński naukowiec Sekai tragicznie umiera. Dwadzieścia lat później brazylijski matematyk Euclides podejmuje się kontynuacji jego badań. Jednak brak wszystkich danych nie pozwala mu na przełom. Tylko Aun, syn Sekai, wydaje się posiadać klucz do ochrony ludzkości przed samozniszczeniem. Po tragedii nuklearnej w Fukushimie przedstawione w filmie wydarzenia zdają się być jak proroctwo. Obrazy wyśnione przez Auna, zobrazowane muzyką Christiana Fennesza i...

Reżyseria: Edgar Honetschläger

Obsada: William Ferreira , Yûki Hiyori

Godziny emisji Aun: The Beginning And End Of All Things

19:05

Niebieski ptak

Komedia, Dramat ( Włochy, Francja 1955 ) Czas: 108min.

Augusto jest samotnym drobnym oszustem który wraz z dwójką wspólników zajmuje się wyłudzaniem w podły sposób pieniędzy od zwykłych ludzi. Jeden z najmniej znanych filmów Frederico Felliniego to zarazem jedno z najmroczniejszych dzieł włoskiego mistrza. Fani Felliniego docenią typowy dla niego zestaw komicznych bohaterów: chłopów, drobnych oszustów i pociesznych Rzymian.

Reżyseria: Federico Fellini

Obsada: Broderick Crawford , Richard Basehart , Giulietta Masina

Godziny emisji Niebieski ptak

21:00

Późna wiosna

Dramat ( Japonia 1949 ) Czas: 103min.

Owdowiały profesor mieszka z córką Noriko, która pomimo presji krewnych nie jest chętna wyjść za mąż. W końcu ojciec przekonuje Noriko (i samego siebie), że nie powinna dłużej odkładać zamążpójścia. Jeden z najważniejszych filmów mistrza japońskiego kina Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujiro Ozu

Obsada: Chishu Ryu , Setsuko Hara , Yumeji Tusikioka

Godziny emisji Późna wiosna

22:50

9:06

Art., thriller ( Słowenia 2009 ) Czas: 71min.

Inspektor policji Dusan bada niezwykły przypadek śmierci Marjan Ozima. Zbieżność miejsca śmierci Marjana i córki policjanta wywołuje w nim obsesję. Zamieszkuje w mieszkaniu ofiary, nawiązuje kontakty z jego znajomymi… Stopniowo przejmuje jego tożsamość, aż do wdania się w romans z byłą kochanką Marjana- Mileną. Granica między rzeczywistością a iluzją zaczyna się niebezpiecznie zacierać. Od chwili, gdy Dusan i Milena kochają się w mieszkaniu Marjana, a policjant wciela się w rolę zmarłego nie...

Reżyseria: Igor Sterk

Obsada: Igor Samobor , Silva Cusin , Labina Mitevska

Godziny emisji 9:06

00:05

Ulice nędzy

Kryminalny ( USA 1973 ) Czas: 107min.

Dla Tony’go (David Proval) i Michaela (Richard Romanus) przyszłość jest łatwa do przewidzenia – jako właścicieli małego baru w tzw. Małej Italii na terenie Nowego Jorku. Natomiast Charlie (Harvey Keitel) nie wie, co mu przyniesie jutro. Chłopak pracuje dla swojego wujka, który należy do lokalnej mafii. Charlie jest zbyt miły, żeby odnieść sukces, a do tego jego dziewczyna (ze względu na swoją chorobę) i jej kuzyn Johnny Boy (Robert De Niro) nie podobają się wujowi chłopaka. Nieudana próba...

Reżyseria: Martin Scorsese

Obsada: Robert De Niro , Harvey Kitel , David Proval

Godziny emisji Ulice nędzy

01:55

Witaj, smutku

Komedia ( Włochy 2008 ) Czas: 93min.

Młode małżeństwo z małym dzieckiem bierze udział w filmie dokumentalnym, którego twórcy nie odpuszczają młodym będąc świadkami rozpadu związku. Film zakwalifikował się do głównego konkursu na festiwalu Sundance w 2008 roku.

Reżyseria: Anna Negri

Obsada: Alba Rohrwacher , Marco Foschi , Valentina Lodovini

Godziny emisji Witaj, smutku

03:35

Metrpolis

Dramat, Sci-Fi ( Niemcy 1927 ) Czas: 143min.

Rekonstrukcja pierwszego w historii pełnometrażowego filmu sci-fi w reżyserii Fritza Langa z 1927 roku. Nakręcony za niebotyczną kwotę pięciu milionów marek, najdroższy w historii kinematografii niemieckiej obraz to dystopia, której akcja rozgrywa się w mieście przyszłości. Społeczeństwo jest ściśle podzielone na klasę robotniczą oraz urbanistów. Zakochani w sobie, syn bogatego przywódcy miasta Freder i pochodząca z robotniczej rodziny prorokini Maria, próbują pokonać dzielącą ich przepaść....

Reżyseria: Fritz Lang

Obsada: Alfred Abel , Brigitte Helm , Gustav Froelich

Godziny emisji Metrpolis

Reklama

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-11-16. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-11-16 dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info