Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-12-11

23:40

Trwa...  Rzeka

Romans ( Tajwan 1996 ) Czas: 111min.

Dwudziestoletni Xiao-kang cierpi na ciężkie bóle karku. Mieszka z rodzicami, którzy próbowali już niemal wszystkiego, aby ulżyć cierpieniom syna. Nie pomoga fakt, że matka najwyraźniej żywi namiętne uczucia do swego syna - być może więc, ból jaki odczuwa chłopak związany jest ze stosunkami panującymi w rodzinie.

Reżyseria: Tsai Ming Liang

Obsada: Lee Kang Sheng , Miao Tien , Chen Chao Jung , Lu Hsiao ling

Godziny emisji Rzeka

01:35

Kino obwoźne

Art. ( Rumunia, Niemcy 2009 ) Czas: 92min.

Pewnego deszczowego dnia, na początku lat sześćdziesiątych, do małego miasteczka w Transylwanii przybywa dwóch młodych aktywistów partii komunistycznej z rosyjskim filmem propagandowym i projektorem w bagażniku. Młodemu aktywiście Taviemu bardzo zależy na powodzeniu jego misji. Nikt w wiosce ich nie wita – gdzie podziali się wszyscy mieszkańcy? Tajemnicza pustka budzi stopniowo emocje jak w horrorze, czasem zaś nerwowy śmiech. Ulewny deszcz nie przestaje padać, a inercja mieszkańców...

Reżyseria: Titus Muntean

Obsada: Dorian Boguta , Eduard Cirlan , Mircea Diaconu

  Godziny emisji Kino obwoźne

Reklama
03:10

Późna wiosna

Dramat ( Japonia 1949 ) Czas: 103min.

Owdowiały profesor mieszka z córką Noriko, która pomimo presji krewnych nie jest chętna wyjść za mąż. W końcu ojciec przekonuje Noriko (i samego siebie), że nie powinna dłużej odkładać zamążpójścia. Jeden z najważniejszych filmów mistrza japońskiego kina Yasujiro Ozu.

Reżyseria: Yasujiro Ozu

Obsada: Chishu Ryu , Setsuko Hara , Yumeji Tusikioka

  Godziny emisji Późna wiosna

04:55

Rozdroże

Dokumentalny ( Białoruś 2014 ) Czas: 62min.

Białoruski dokument opowiadający o życiu Walerija Ljaszkiewicza, bezdomnego artysty z miasta Gomel, gdzie od ponad dwudziestu lat pomieszkuje na dworcu kolejowym a w czasie dnia maluje obrazy na ulicach miasta. Przez te lata zyskał już status lokalnej atrakcji lecz mało go to obchodzi. Nagroda publiczności dla najlepszego filmu dokumentalnego na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2014 roku.

Reżyseria: Anastasiya Miroshnichenko

Obsada: Valery Liashkevich

  Godziny emisji Rozdroże

06:00

Zagraniczny korespondent

Wojenny, romans ( USA 1940 ) Czas: 115min.

Jeden z filmów Hitchcocka pochodzących z wczesnego okresu hollywoodzkiego. Thriller szpiegowski uznany przez Josepha Goebbelsa za majstersztyk propagandy. Redaktor naczelny „The New York Globe” marzy o informacjach z pierwszej ręki pochodzących z ogarniętej wojną Europy. Podejmuje decyzję o wysłaniu tam jednego ze swoich dziennikarzy, Johnny’ego Jonesa (Joel McCrea), nadzwyczajnego dziennikarza śledczego. Po przybyciu na Stary Kontynent Johnny, który w międzyczasie został Huntleyem...

Reżyseria: Alfred Hitchcock

Obsada: Joel McCrea , Laraine Day , Herbert Marshall

  Godziny emisji Zagraniczny korespondent

08:00

Stracona miłość

Dramat ( Włochy 2003 ) Czas: 83min.

Wielowątkowa opowieść o dorastaniu, dojrzewaniu i poznawaniu samego siebie przez pewnego chłopca z Sycylii, Ettore Corvaja.

Reżyseria: Franco Battiato

Obsada: Corrado Fortuna , Donatella Finocchiaro , Anna Maria Gherardi

  Godziny emisji Stracona miłość

09:30

Niebieski ptak

Komedia, Dramat ( Włochy, Francja 1955 ) Czas: 108min.

Augusto jest samotnym drobnym oszustem który wraz z dwójką wspólników zajmuje się wyłudzaniem w podły sposób pieniędzy od zwykłych ludzi. Jeden z najmniej znanych filmów Frederico Felliniego to zarazem jedno z najmroczniejszych dzieł włoskiego mistrza. Fani Felliniego docenią typowy dla niego zestaw komicznych bohaterów: chłopów, drobnych oszustów i pociesznych Rzymian.

Reżyseria: Federico Fellini

Obsada: Broderick Crawford , Richard Basehart , Giulietta Masina

  Godziny emisji Niebieski ptak

Reklama
11:20

Schengen

Short ( Francja 2012 ) Czas: 9min.

Film krótkometrażowy produkcji francuskiej w reżyserii Annarity Zambrano. Paryż, jak kiegdyś Berlin, został podzielony na dwie strefy oddzielone rzeką. Ines Raymond (Claudia Tagbo) stara się o przepustkę, by dostać się na drugą stronę. Okazuje się, że jest jedną z wielu osób, które z różnych względów pragną przekroczyć Sekwanę.

Reżyseria: Annarita Zambrano

Obsada: Claudia Tagbo

  Godziny emisji Schengen

11:35

Arabian nights

Art. ( Luksemburg 2007 ) Czas: 110min.

Konduktor pociągu Luksemburg - Bettembourg Georges spotyka Yaminę, która jest po prostu kolejnym pasażerem, którego bilet musi sprawdzić. Następnego dnia, znów się spotykają, kiedy dziewczyna ucieka przed tajemniczymi napastnikami. Yamina odmawia pójścia na policję, więc Georges oferuje jej kryjówkę w swoim bungalowie. Z biegiem czasu współczucie ustępuje miejsca fascynacji, przyjaźni, a w końcu czemuś więcej. Kiedy dziewczyna nagle znika, Georges postanawia ją odnaleźć za wszelką cenę,...

Reżyseria: Paul Kieffer

Obsada: Jules Werner , Sabrina Ouazani , Anne Marie Solvi

  Godziny emisji Arabian nights

13:30

Łóżko

Short ( Francja 2014 ) Czas: 29min.

Chopak Nour chce, by dziewczyna pozbyła się starego łóżka i razem z nim kupiła nowe, wygodniejsze. Gdy stary mebel znajduje się już na ulicy Nour znajduje ukrytą w materacu fotografię z 1905 roku. Tak zaczyna się poetycka podróż dziewczyny z łóżkiem po mieście. Pełna namiętności, gotowa spełnić swoje pragnienia Nour odrywa się od codzienności i gości w łóżku nie tylko jednorazowych kochanków. Film prezentowany był na festiwalu w Cannes.

Reżyseria: Raphaelle Bruyas

Obsada: Mehdi Baouzzi , Maud Lefbvre

  Godziny emisji Łóżko

14:05

Żołnierka Jeannette

Dramat ( Austria 2013 ) Czas: 79min.

Fanni ma dość zamożnego życia, koncentrującego się tylko wokół pieniędzy. Porzuca dotychczasowe zajęcia i miasto, w którym mieszka, by wyruszyć w góry. Podczas swojej podróży poznaje Annę pracującą ze zwierzętami. Anna też chce zmienić swoje życie. Dołącza do Fanni i wspólnie z nią podróżuje w nieznane. Film zdobył Krakowską Nagrodę Filmową na festiwalu Netia Off Camera w 2013 r.

Reżyseria: Daniel Hoesl

Obsada: Johanna Orsini-Rosenberg , Christina Reichsthaler , Josef Kleindienst

  Godziny emisji Żołnierka Jeannette

15:30

Światła Variétés

Musical, romans ( Włochy 1950 ) Czas: 93min.

Debiut reżyserski Federico Felliniego. Dramat miłosny rozgrywający się w środowisku artystów wodewilowych.

Reżyseria: Federico Fellini , Alberto Lattuada

Obsada: Peppino De Filippo , Giulietta Masina , Carla Del Poggio

  Godziny emisji Światła Variétés

17:10

Zaraza we wsi Karatas

Dramat ( Kazachstan 2016 ) Czas: 83min.

Nowy burmistrz przybywa do odległego miasteczka, w którym zwykli mieszkańcy umierają na zarazę a bogaci bogacą się kosztem ich życia kradnąc pieniądze na szczepionki. Klimaty jak z Brechta połączone z atmosferą horroru. Ten gatunkowy mix miał premierę na festiwalu w Rotterdamie.

Reżyseria: Adikhan Yerzhanov

Obsada: Aibek Kudabayev , Nurbek Mukushev , Tolganay Talgat

  Godziny emisji Zaraza we wsi Karatas

18:35

Pelle zwycięzca

Historyczny ( Dania 1987 ) Czas: 144min.

Koniec XIX wieku. Szwedzki statek z emigrantami przybywa na duńską wyspę Bornholm. Wśród nich znajduje się Lesse posrózujący ze swoim synem Pelle, którzy wyruszyli do Danii w poszukiwaniu pracy. Zostają zatrudnieni na dużej farmie, lecz będąc imigrantami, traktowani są strasznie. Pelle zaczyna mówić po duńsku, ale fakt ten nie zmienia jego położenia. Pomimo trudów, żaden z nich nie rezygnuje z podążania trudną drogą do lepszego życia.

Reżyseria: Bille August

Obsada: Pelle Hvenegaard , Max von Sydow , Erik Paaske

  Godziny emisji Pelle zwycięzca

21:00

Ulice nędzy

Kryminalny ( USA 1973 ) Czas: 107min.

Dla Tony’go (David Proval) i Michaela (Richard Romanus) przyszłość jest łatwa do przewidzenia – jako właścicieli małego baru w tzw. Małej Italii na terenie Nowego Jorku. Natomiast Charlie (Harvey Keitel) nie wie, co mu przyniesie jutro. Chłopak pracuje dla swojego wujka, który należy do lokalnej mafii. Charlie jest zbyt miły, żeby odnieść sukces, a do tego jego dziewczyna (ze względu na swoją chorobę) i jej kuzyn Johnny Boy (Robert De Niro) nie podobają się wujowi chłopaka. Nieudana próba...

Reżyseria: Martin Scorsese

Obsada: Robert De Niro , Harvey Kitel , David Proval

  Godziny emisji Ulice nędzy

Reklama
22:55

Karnawał

Short, Dramat ( Szwajcaria 2011 ) Czas: 12min.

Pewnego wieczoru, w czasie karnawału, Margaux, Louisa i Theo, cali wystrojeni, idą na potańcówkę. Margaux ma nadzieję na pierwszy prawdziwy pocałunek. Louisa chciałaby, żeby coś się w końcu wydarzyło w jej nudnym życiu. Jej młodszy brat Theo ma za to ochotę upić się, ostro zabalować i zapomnieć o wszystkim.

Reżyseria: Adrienne Bovet

Obsada: Geraldine Bagnoud , Prune Beuchat , Zuriel De Peslouan

  Godziny emisji Karnawał

23:10

Świat

Dramat ( Holandia 2013 ) Czas: 80min.

Poruszający obraz ukazujący codzienne życie w Tunezji po jaśminowej rewolucji z 2011 roku. Holenderski reżyser Alex Pitstra odkrywa swoje tunezyjskie korzenie opowiadając o młodym sprzedawcy DVD z Tunisu, który marzy o lepszym życiu w Europie. Film prezentowany na licznych festiwalach, między innymi w Edynburgu i San Sebastian.

Reżyseria: Alex Pitstra

Obsada: Abdelhamid Nawara , Ilse Heus , Judith Van der Meulen

  Godziny emisji Świat

00:35

Karaoke

Dramat ( Malezja 2009 ) Czas: 72min.

Betik powraca ze studiów w Kuala Lumpur do matczynego domu na wsi. Po śmierci ojca na jej barkach spoczywa conocne prowadzenia restauracji karaoke, cieszącej się uznaniem wśród lokalnych mieszkańców. Chłopiec poznaje Anisah, ładną dziewczynę, która deklaruje, że podstawa to opiekuńczy mężczyzna, dom, samochód i wypady na miasto. Film zestawia idealizm młodego człowieka z rzeczywistością zmieniającej się Malezji. Tłem dla całości są teledyski z karaoke, które śpiewają hinduscy agenci...

Reżyseria: Chris Chan Fui Chong

Obsada: Zahiril Adzim , Amerul Affendi , Hariry Jalil

  Godziny emisji Karaoke

01:50

Podróż do Włoch

Romans ( Włochy, Francja 1954 ) Czas: 82min.

Przechodząca kryzys małżeński para udaje się z Anglii do Neapolu, by załatwić sprawy spadkowe. Piękno włoskiego miasta, energia mieszkańców kontrastuje z chłodem panującym między małżonkami. Trzeci film fabularny Roberto Rosselliniego z udziałem Ingrid Bergman, jednej z największych aktorek w dziejach kina (wtedy będącej żoną reżysera).

Reżyseria: Robert Rossellini

Obsada: Ingrid Bergman , George Sanders , Maria Mauban

  Godziny emisji Podróż do Włoch

03:20

Sklep samobójców

Art. ( Japonia 2012 ) Czas: 100min.

W reżyserskim debiucie Tatsuya Yamamoto pochyla się nad problemem wysokiego wskaźnika samobójstw w Japoni. Chiyo, która od czasu, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo skacząc z klifu kolekcjonuje buty ludzi, którzy postanowili pójść w jego ślady. Prowadzi sklep, w którym samobójcy mogą zaopatrzyć się w ostatni posiłek. Kiedy na raka umiera jej matka dziewczyna izoluje się coraz bardziej, zrywa kontakt z bratem. Czy to oznaki, że pragnie rozstać się ze światem?

Reżyseria: Tatsuya Yamamoto

Obsada: Keiko Takahashi , Susumu Terajima , Morio Agata

  Godziny emisji Sklep samobójców

05:00

Szymon Pustelnik

Komedia ( Meksyk 1965 ) Czas: 43min.

Simon jest głęboko religijnym pustelnikiem żyjącym w 4 wieku. Chcąc być bliżej Boga wspina się na wysoką kolumnę. Diabeł nakazuje mu zejść na ziemię i pod postacią kobiety próbuje go uwieść. Ale Simon opiera mu się za każdym razem. Diabeł przenosi go więc do klubu nocnego w Nowym Jorku w 1960 roku.

Reżyseria: Luis Bunuel

Obsada: Claudio Brook , Silvia Pinal , Hortensia Santovena

  Godziny emisji Szymon Pustelnik

05:45

Ciach!

Short ( Niemcy 2010 ) Czas: 10min.

Zwykła wizyta u fryzjera dla bohaterki nie kończy się tylko na nowej fryzurze. Krótkometrażowy film autorstwa Gillian Wood na co dzień zajmującej się kostiumami przy wysokobudżetowych produkcjach jak np. ATLAS CHMUR czy FURIA z Bradem Pittem.

Reżyseria: Gillian Wood

Obsada: Kathryn Rohweder

  Godziny emisji Ciach!

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info