Reklama

Logo FilmBox Arthouse FilmBox Arthouse program TV na 2018-12-29 - ramówka, emisje

2018-12-29 Pokaż dziś

06:00

Pelle zwycięzca

Historyczny ( Dania 1987 ) Czas: 144min.

Koniec XIX wieku. Szwedzki statek z emigrantami przybywa na duńską wyspę Bornholm. Wśród nich znajduje się Lesse posrózujący ze swoim synem Pelle, którzy wyruszyli do Danii w poszukiwaniu pracy. Zostają zatrudnieni na dużej farmie, lecz będąc imigrantami, traktowani są strasznie. Pelle zaczyna mówić po duńsku, ale fakt ten nie zmienia jego położenia. Pomimo trudów, żaden z nich nie rezygnuje z podążania trudną drogą do lepszego życia.

Reżyseria: Bille August

Obsada: Pelle Hvenegaard , Max von Sydow , Erik Paaske

Godziny emisji Pelle zwycięzca

08:30

Anioł zagłady

Komedia, dramat ( Meksyk 1962 ) Czas: 89min.

Senior Nobile z małżonką wracają z opery w towarzystwie kilkunastu osób zaproszonych na kolację. Zdjęta nieokreślonym lękiem służba opuszcza pałac, pozostaje tylko majordomus Julio. Kiedy goście po skończonym przyjęciu zbierają się do wyjścia, okazuje się, iż nie mogą przekroczyć progu domu, chociaż drzwi są otwarte. Uwięzieni na skutek własnej niemocy, nie chcą i nie mogą wyjść poza granice swojego świata, swej klasy.

Reżyseria: Luis Bunuel

Obsada: Silvia Pinal , Enrique Rambal , Jacqueline Andere , Jose Baviera

Godziny emisji Anioł zagłady

10:05

Strajk

Dramat ( Rosja 1925 ) Czas: 85min.

Pierwsze dzieło Siergeja Eisensteina, reżysera Pancernika Potiomkina często porównywane do Obywatela Kane'a w kategorii śmiałych debiutów reżyserskich. Dzięki użyciu eksperymentalnych technik operatorskich oraz montażu uzyskano niezwykły efekt dramatyzmu. Film przedstawiający strajk pracowników fabryki w 1903 roku najbardziej znany jest z końcowej sekwencji, w której scena brutalnego tłumienia strajku została zmontowana z materiałem o uboju bydła.

Reżyseria: Sergei Eisenstein

Obsada: Maksim Shtraukh , Grigori Aleksandrov , Mikhail Gomorov

Godziny emisji Strajk

11:35

Odległy grom

Dramat ( Indie 1973 ) Czas: 97min.

Gangacharan zostaje nowym Braminem. Jako Bramin, dzierży we wsi pozycje uprzywilejowaną, ale musi też podołać wielu obowiązkom, do których zaliczają się nauczanie czy organizowanie imprez religijnych. Jest rok 1943, szaleje wojna (o czym przypominają latające nad wsią samoloty), ale głównym problemem jest głód. Kiedy katastrofalne niedobory żywności prowadzą do prawdziwej klęski, Gangacharan zajmuje się głównie utrzymywaniem swojej uprzywilejowanej pozycji, podczas gdy jego hojna żona,...

Reżyseria: Satyajit Ray

Obsada: Soumitra Chatterjee , Babita , Sandhya Roy

Godziny emisji Odległy grom

13:15

Ciach!

Short ( Niemcy 2010 ) Czas: 10min.

Zwykła wizyta u fryzjera dla bohaterki nie kończy się tylko na nowej fryzurze. Krótkometrażowy film autorstwa Gillian Wood na co dzień zajmującej się kostiumami przy wysokobudżetowych produkcjach jak np. ATLAS CHMUR czy FURIA z Bradem Pittem.

Reżyseria: Gillian Wood

Obsada: Kathryn Rohweder

Godziny emisji Ciach!

Reklama
13:25

Solaris

Sci-Fi ( Związek Radziecki 1972 ) Czas: 160min.

Pewien psycholog zostaje wysłany na stację kosmiczną znajdującą się na orbicie odległej planety, aby odkryć, co spowodowało, że załoga stacji popadła w obłęd. Gdy mężczyzna na miejscu spotyka swoją żonę, która zmarła dziesięć lat wcześniej, zaczyna doceniać zadziwiającą naturę kosmicznej inteligencji. Scenariusz powstał na podstawie powieści Stanisława Lema.

Reżyseria: Andrei Tarkovsky

Obsada: Natalya Bondarchuk , Donatas Banionis , Juri Jarvet

Godziny emisji Solaris

16:10

Arabian nights

Art. ( Luksemburg 2007 ) Czas: 110min.

Konduktor pociągu Luksemburg - Bettembourg Georges spotyka Yaminę, która jest po prostu kolejnym pasażerem, którego bilet musi sprawdzić. Następnego dnia, znów się spotykają, kiedy dziewczyna ucieka przed tajemniczymi napastnikami. Yamina odmawia pójścia na policję, więc Georges oferuje jej kryjówkę w swoim bungalowie. Z biegiem czasu współczucie ustępuje miejsca fascynacji, przyjaźni, a w końcu czemuś więcej. Kiedy dziewczyna nagle znika, Georges postanawia ją odnaleźć za wszelką cenę,...

Reżyseria: Paul Kieffer

Obsada: Jules Werner , Sabrina Ouazani , Anne Marie Solvi

Godziny emisji Arabian nights

18:05

Ponad dwie godziny

Short ( Iran 2013 ) Czas: 14min.

Jest trzecia nad ranem. Chłopak i dziewczyna tułają się po mieście w poszukiwaniu szpitala, który podejmie się leczenia dziewczyny. Okazuje się to znacznie trudniejsze, niż oboje mogli przypuszczać. Ten film krótkometrażowy zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych na całym świecie.

Reżyseria: Ali Asgari

Obsada: Taha Mohammadi , Shahrzad Ghasemi , Roshanak Haghighattalab

Godziny emisji Ponad dwie godziny

18:25

Gdzieś w Paliluli

Art. ( Rumunia 2012 ) Czas: 135min.

Serafim, młody rumuński lekarz dostaje tymczasową pracę w szpitalu w Paliluli, zapomnianym przez świat miasteczku w południowej Rumunii. Ma tam zastąpić zmarłego pediatrę. Lekarz stopniowo adaptuje się w nowym środowisku wciągając się w pijaństwo. Urządza nawet orgię. Czy w nowym miejscu zagrzeje na dłużej? Debiut znanego rumuńskiego reżysera Silviu Purcarete prezentowany był w 2012 roku na festiwalu w Karlowych Warach.

Reżyseria: Silviu Purcarete

Obsada: Anne Marie Chertic , Constantin Chiriac , Paul Chiributa

Godziny emisji Gdzieś w Paliluli

20:40

Ojciec

Dokumentalny ( Bułgaria, Chorwacja, Niemcy 2012 ) Czas: 16min.

Krótkometrażowy film animowany złożony z różnych animacji połączonych centralnym motywem przewodnim czyli postacią ojca. Obraz zrealizowany przez pięciu bułgarskich filmowców był pokazywany wielu festiwalach filmowych, w tym także na festiwalu w Warszawie gdzie był nominowany do Grand Prix w kategorii krótkiego metrażu.

Reżyseria: Ivan Bogdanov , Moritz Mayerhofer , Asparuh Petrov , Veljko Popovic , Rositsa Raleva , Dmitry Yagodin

Obsada: Harry Anichkin , Ivana Gavrilova , Eltimir Alexandrov

Godziny emisji Ojciec

21:00

Najpiękniej czesze mnie wiatr

Dramat ( Włochy 2014 ) Czas: 89min.

Opowieść o trudnej relacji pomiędzy mieszkającą w osamotnieniu pisarką i dziewczynie, która nagle pojawia się w jej życiu. Do czego będzie zdolna zdesperowana bohaterka, by w końcu poczuć się, że nie jest sama? Film Petera Del Monte, eksperymentalnego włoskiego reżysera, nominowanego do jednej z nagród w Cannes w latach 80.

Reżyseria: Peter Del Monte

Obsada: Laura Morante , Denisa Andreena Savin , Jacopo Olmo Antinori

Godziny emisji Najpiękniej czesze mnie wiatr

22:35

Nanayomachi

Art. ( Japonia 2008 ) Czas: 86min.

Opowieść o Saiko, która właśnie przybyła do Tajlandii. Cel jej wizyty okryty jest tajemnicą. Uciekając przed podejrzanym taksówkarzem biegnie do lasu - prosto w ramiona francuskiego uwodziciela – Grega. Ten zabiera ją do miejsca, gdzie mieszka i studiuje – do samego serca lasu, gdzie znajduje się szkoła masażu. Jej właścicielka, Amari okazuje się być siostrą dziennego taksówkarza. Zamieszkują razem tworząc niezwykłą pseudo rodzinę. Każdy z jej członków, oprócz Amari i jej brata, komunikuje...

Reżyseria: Naomi Kawase

Obsada: Kyoko Hasegawa , Gregoire Colin , Jun Murakami

Godziny emisji Nanayomachi

00:05

Kąpiel o północy

Dramat ( USA 2014 ) Czas: 84min.

Jeszcze żaden płetwonurek nie dotarł do dna jeziora Spirit Lake, chociaż wielu próbowało. Gdy w odmętach wody znika Dr. Amelia Brooks, jej trzy córki muszą wrócić do domu, by stawić czoła tragedii. Film znakomicie przyjęty na festiwalach filmowych w USA. Zdobywca Nagrody Publiczności na AFI i innych nagród oraz nominacji m.in. w Denver, Cleveland i Nashville.

Reżyseria: Sarah Adina Smith

Obsada: Lindsay Burdge , Jennifer Lafleur , Aleksa Palladino

Godziny emisji Kąpiel o północy

01:30

Ślady na śniegu

Dokumentalny ( Rosja 2014 ) Czas: 66min.

Dokumentalny obraz Władimira Kozłowa przedstawiający punkową sceną na Syberii w latach 80. ubiegłego stulecia. Niezwykle rzadkie zdjęcia z udziałem legend tego nurtu między innymi Janką Djagiliewą i Jegorem Letovem. W filmie wystąpili także żyjący członkowie kapel Grażdańska Oborona, Instruktcja po Wyżywaniu, BOMZh i Kulturnaja Rewolucija.

Reżyseria: Vladimir Kozlov

Godziny emisji Ślady na śniegu

02:45

Strach i pożądanie

Wojenny ( USA 1953 ) Czas: 62min.

Thriller wojenny w reżyserii Stanley’a Kubricka. W pewnym kraju trwa konflikt wojskowy. Czterech żołnierzy przeżywa katastrofę samolotu, ale trafia za linię frontu i musi przetrwać we wrogim otoczeniu w środku lasu. Chcą zbudować tratwę i uciec rzeką, a następnie pod osłoną nocy dopłynąć z powrotem na przyjazne terytorium. Jednak plan ucieczki okazuje się trudniejszy do zrealizowania, niż mogli przypuszczać.

Reżyseria: Stanley Kubrick

Obsada: Frank Silvera , Kenneth Harp , Paul Mazursky

Godziny emisji Strach i pożądanie

Reklama
03:45

Wielkie miasto

Dramat ( Indie 1963 ) Czas: 130min.

Kalkuta, wczesne lata 60 XX wieku. Bhambal stara się zapewnić wygodne życie swojej żonie Arati, swoim rodzicom oraz dwójce dzieci. Pieniędzy jest jednak ciągle za mało, więc Arati znajduje sobie prace. Odnosi sukces, ale ten sprzeczny z tradycją hinduską krok wprowadza zamęt w życie rodzinne. Krewni nie kryją swojej dezaprobaty. Gdy Subrata traci pracę, to Arati zmuszona jest do zadbania o rodzinę. Przepaść pomiędzy małżonkami powiększa sie z dnia na dzień. Mężczyzna traci szacunek do samego...

Reżyseria: Satyajit Ray

Obsada: Anil Chatterjee , Madhabi Mukherjee , Jaya Bhaduri , Haren Chatterjee

Godziny emisji Wielkie miasto

O programie TV stacji FilmBox Arthouse

Na stronie stacji telewizyjnej FilmBox Arthouse umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-12-29. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FilmBox Arthouse. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-12-29 dla kanału FilmBox Arthouse można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FilmBox Arthouse umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FilmBox Arthouse. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info