Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na 2019-03-19 - ramówka, emisje

2019-03-19 Pokaż dziś

06:00

Wrzesień '39: A więc wojna

Cykl filmów dokumentalnych, w których przedstawiona jest sytuacja polityczna oraz przyczyny wybuchu wojny.

Godziny emisji Wrzesień '39

06:25

Jak powstało dzisiaj: Stal buduje metropolię

Kiedy na linii kolejowej Pennsylvania Railroad przestały jeździć pociągi, Andrew Canergie zdecydował się na krok, który pomógł mu zmienić świat.

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

06:50

Jak powstało dzisiaj: Harley jedzie środkiem drogi

Dwóch sfrustrowanych mechaników wpadło na pomysł, aby podłączyć silnik do roweru. Czy William Harley i Arthur Davidson mieli na tyle zapału, aby urzeczywistnić swój wynalazek?

Godziny emisji Jak powstało dzisiaj

07:15

Łowcy staroci, odc. 14

W Somerset, Drew kupuje dobrze zapowiadający się odrapany stół. W Lancashire, Drew znajduje przykład klasycznego szwedzkiego wzornictwa i sowiecką pamiątkę z czasów zimnej wojny.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Przetrwać w piekle wojny: Marines w Hue

Miasto Hue w południowym Wietnamie było miejscem najzacieklejszej bitwy wojny wietnamskiej. 2500 żołnierzy amerykańskiej piechoty morskiej pokonało przeważające oddziały wroga.

Godziny emisji Przetrwać w piekle wojny

Reklama
09:00

Najemnicy: Handlarze śmiercią

Mroczny światek najemników. Jakie oczekiwania, nadzieje i obawy mają ludzie, którzy z własnej woli angażują się w konflikty w najdalszych zakątkach świata?

Godziny emisji Najemnicy

10:00

Ameryka: prawda i mity: Ostatnie podróże

Nieliczni wiedzą, że Titanic o mały włos nie zderzył się z przeszkodą kilka dni przed spotkaniem z górą lodową i że przekaz radiowy po katastrofie Hindenburga jest zniekształcony.

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

10:30

Ameryka: prawda i mity: Skała i most

Dlaczego skazani prosili o transfer do Alcatraz, skoro panowały tam tak ciężkie warunki? Dlaczego marynarka wojenna USA chciała pomalować słynny most na jaskrawo żółto i czarno?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

11:00

Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu: Jesse James - ostatni buntownik z Południa

Z popiołów Konfederacji powstaje zbuntowany przestępca, który za wszelką cenę chce się wzbogać i wyrównać rachunki. Niektórzy uważają Jesse'a Jamesa za współczesnego Robin Hooda.

Godziny emisji Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu

12:00

Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu: Billy Kid - zjawa z hrabstwa Lincoln

Na przesiąkniętych krwią ziemiach Dzikiego Zachodu, gdzie króluje korupcja, zjawia się niecodzienny bohater, który walczy o sprawiedliwość i jednocześnie marzy o zemście.

Godziny emisji Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu

13:00

Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu: Wojna w Tombstone

Kiedy jeden z najodważniejszych ludzi na Dzikim Zachodzie odkrywa bezsilność prawa w Tombstone, sam wymierza sprawiedliwość kowbojom, którzy zabili jego braci.

Godziny emisji Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu

14:00

Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu: Dziki Bill Hickok - rewolwerowiec i człowiek napiętnowany

Najsłynniejszy na Dzikim Zachodzie człowiek staje się celem uzbrojonych bandytów, którzy chcą przejść do historii jako mordercy znanego rewolwerowca.

Godziny emisji Rewolwerowcy Dzikiego Zachodu

15:00

Powrót do przeszłości, odc. 6

Widzowie poznają Polaków, którzy pasjonują się rekonstrukcjami historycznymi. W ten sposób raz jeszcze przeżywają znane wydarzenia.

Godziny emisji Powrót do przeszłości

16:00

Na tropach tajemnic: Legenda Jeremiego Wiśniowieckiego

Za życia uwielbiany przez szlachtę, po śmierci krytykowany przez potomnych. Jarema - "pogromca kozaków" czy warchoł i okrutnik? Nawet syn nie chciał mu urządzić godnego pochówku.

Godziny emisji Na tropach tajemnic

17:00

Łowcy staroci, odc. 15

W kornwalijskim zamku, Drew odnajduje plażowe wiaderka i zabawkowe ciężarówki. Gdy jego przyjaciel Stuart sprzedaje kolekcję samochodowych pamiątek, Drew ma prawo pierwszeństwa.

Godziny emisji Łowcy staroci

Reklama
18:00

Łowcy staroci, odc. 2

Drew Pritchard jedzie do wiejskiej rezydencji, która po brzegi wypełniona jest antykami. Po drodze spotyka eleganckiego sprzedawcę, którego sklep jest równie wyszukany i stylowy.

Godziny emisji Łowcy staroci

19:00

Militarny ranking: Wielcy dowódcy

George Patton, Gieorgij Żukow i Dwight Eisenhower to jedni z największych dowódców wojskowych XX w. doskonale rozumiejący wojnę zarówno na poziomie strategicznym jak i taktycznym.

Godziny emisji Militarny ranking

20:00

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Slubuje Ci Morze

Film o udziale polskich marynarzy i okrętów w II wojnie światowej oraz o powojennym rozwoju Marynarki Wojennej. Dokument, okraszony licznymi archiwaliami, powstał na zlecenie WP.

Godziny emisji Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki

20:30

Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki: Fidel Castro

Druga seria popularnej serii dokumentalnej prezentującej najciekawsze materiały archiwalne z wytwórni Czołówka.

Godziny emisji Zwarte szeregi, czyli z archiwum Czołówki

21:00

Nowoczesna wojna: Walka o Pacyfik

Cykl programów ukazujący dramatyczny obraz współczesnych pól bitew, widziany oczami zwykłych żołnierzy.

Godziny emisji Nowoczesna wojna

22:00

Premiera Pokolenie transformacji, odc. 3

Serial dokumentalny ukazujący sytuację polityczną w krajach po upadku ZSRR, zmiany, jakie zaszły w tych rejonach w ostatnich dekadach oraz jaki miały wpływ na inne kraje.

Godziny emisji Pokolenie transformacji

23:00

Jak zmieniliśmy świat: Samoloty

Samoloty całkowicie zmieniły charakter podróżowania po świecie. Jak geniusz braci Wright, wyprawa na Księżyc i para zamrożonych gałek ocznych urzeczywistniły marzenia o lataniu?

Godziny emisji Jak zmieniliśmy świat

00:00

Na tropach tajemnic: Polowania na czarownice, część 1

Kiedy w Europie prześladowano wolnomyślicieli i innowierców, w Rzeczypospolitej panowała tolerancja. Czy faktycznie Polska była krajem bez stosów?

Godziny emisji Na tropach tajemnic

01:00

Wolna miłość w PRL: Przełomowe „momenty"

Historia seksualnej etykiety w PRL od czasów stalinowskich po pierwszy numer polskiego Playboya. Przedstawione są skrajne kontrasty pomiędzy oficjalną propagandą a rzeczywistością.

Godziny emisji Wolna miłość w PRL

01:30

Wolna miłość w PRL: Cudowne lata, część 1

Historia seksualnej etykiety w PRL od czasów stalinowskich po pierwszy numer polskiego Playboya. Przedstawione są skrajne kontrasty pomiędzy oficjalną propagandą a rzeczywistością.

Godziny emisji Wolna miłość w PRL

Reklama
02:00

Wielkie bitwy: Blenheim

Crispin Swayne podąża śladem księcia Marlborough, który na czele swojej armii przemaszerował przez Europę. Z pomocą Austriaków książę pokonał niezwyciężonych do tej pory Francuzów.

Godziny emisji Wielkie bitwy

02:30

Wkoło Wisły, odc. 8

Cykl poświęcony wędrówkom wzdłuż Wisły.

Godziny emisji Wkoło Wisły

03:00

Łowcy staroci, odc. 9

Łowca staroci Drew Pritchard odwiedza zamek Bamburgh, który góruje nad morskim wybrzeżem w Northumberland. Czy zachwycą go bogate, zamkowe zbiory?

Godziny emisji Łowcy staroci

03:50

Wrzesień '39, odc. 10

Cykl filmów dokumentalnych, w których przedstawiona jest sytuacja polityczna oraz przyczyny wybuchu wojny.

Godziny emisji Wrzesień '39

04:15

Kto da więcej?: Teleskop z U-Boota, List Hellen Keller

Paul postanawia sprzedać dwa brązowe konie, które strzegą wejścia do Gallery 63. Klient jest przekonany, że jego teleskop pochodzi z niemieckiego U-Boota z II wojny światowej.

Godziny emisji Kto da więcej

04:40

Broń przyszłości: Atak na wielką skalę

Prezentacja broni, która wyrządza ogromne szkody w szeregach wroga. W programie o łodzi desantowej Amerykańskiej Armii i samolocie bojowym AC-130 Spooky.

Godziny emisji Broń przyszłości

05:30

Wojenne miesiące, odc. 6

W 1941 roku po nieudanej kampanii w Kairze wielu Włochów trafiło do obozów jenieckich. Po zbombardowaniu Portsmouth Churchill zwrócił się do USA o pomoc finansową, broń i okręty.

Godziny emisji Wojenne miesiące

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-03-19. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-03-19 dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info