Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na 2018-07-17 - ramówka, emisje

2018-07-17 Pokaż dziś

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Tragiczny kurs

serial dokumentalny ( Kanada 2013 )

25 stycznia 2010 roku należący do etiopskich linii lotniczych boeing 737-8AS spadł do Morza Śródziemnego krótko po starcie z lotniska w Bejrucie. Zginęło dziewięćdziesiąt osób, wszyscy pasażerowie i członkowie załogi. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. błąd pilotów, fatalną pogodę, ale też zamach bombowy.

Reżyseria: Michael Sinyi

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Autostrada przez piekło, odc. 1 - Atak mrozu

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Zachodnia Kanada zmaga się z pierwszym w tym roku poważnym atakiem zimy. John, który niedawno dołączył do ekipy Davisa, staje przed trudnym wyzwaniem. Musi uratować pług śnieżny, który utknął w skutej lodem rzece. Wraz z rozwojem firmy, która obsługuje coraz większe terytorium, konieczne są zmiany w strukturze Heavy Rescue. W tym sezonie ma pełnić nową rolę. Podczas pierwszej akcji wystawione na próbę są nie tylko jego umiejętności jako kierowcy, lecz także zdolności przywódcze.

Godziny emisji Autostrada przez piekło

08:00

Plemienna szkoła przetrwania, odc. 3 - Legenda o kanibalach

serial dokumentalny ( USA 2016 )

Hazen Audel jest w Papui-Nowej Gwinei. Przemierza trzęsawiska i jeziora pełne krokodyli, aby dotrzeć do wioski łowcy głów, która słynie z wrogości wobec obcych. Po drodze musi uważać na wodny labirynt i ryzyko zarażenia malarią, a przede wszystkim - na jednego z najbardziej niebezpiecznych drapieżców na świecie: krokodyla różańcowego. Próbuje też zapolować na rybę pacu, bliską krewną piranii.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

09:00

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 7 - Zjazd rowerem z góry i utrzymanie równowagi na piłkach

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Richard Hammond próbuje się przekonać, jak boleśnie może zakończyć się rozbiórka domu czy zabawa poduszkami powietrznymi w samochodzie. Prowadzący przegląda filmiki, na których kaskaderzy amatorzy próbują utrzymać się na masce rozpędzonego samochodu czy zjeżdżać rowerem po stromych zboczach. Poza tym Richard tłumaczy zasady fizyki na przykładzie m.in. podciągania się na drążku i uderzania młotem w wesołym miasteczku.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

09:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 8 - Wiadra z lodem i kajaki

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Zjazd po poręczy schodów może skończyć się bolesnym upadkiem - podobnie jak jazda windą przyspieszającą do 97 km/h w zaledwie cztery sekundy. Akcja "Ice Bucket Challenge" okazała się hitem mediów społecznościowych. Niektórzy jednak, nie znając praw fizyki, nie potrafili prawidłowo wylać na siebie kubła lodowatej wody. Gimnastyka akrobatyczna czy chodzenie po linie wymagają precyzji. Niektórzy jednak nie potrafią odpowiednio rozłożyć środka ciężkości ciała, co skutkuje kontuzją.

Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Reklama
10:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Śmierć w Arktyce

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

20 sierpnia 2011 roku samolot linii First Air rozbił się o wzgórze niedaleko Resolute Bay, jednego z najbardziej dzikich i odległych lotnisk na świecie. Podczas lotu na pokładzie znajdowało się 15 osób, zginęło 12 z nich.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Co się stało z malezyjskim samolotem?

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Podczas śledztwa w sprawie jednej z najbardziej tajemniczych katastrof w historii lotnictwa eksperci awiacji analizują szokującą teorię.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Katastrofa w przestworzach - raport specjalny, odc. 2 - Czynnik ludzki

serial dokumentalny ( USA )

Od kapitana zależy życie wszystkich osób obecnych na pokładzie. Konsekwencje jego niedyspozycji psychicznej bądź fizycznej mogą być tragiczne. Zły stan emocjonalny, gwałtowny charakter i zdenerwowanie kapitana przyczyniły się do katastrofy lotniczej w Staines w czerwcu 1972 roku. Maszyna spadła na ziemię tuż po starcie. Nieporozumienie między członkami załogi doprowadziło do zderzenia z ziemią lotu Northwest Airlink 5719. Inną tragedię spowodowało zamiłowanie do nielegalnych używek.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach - raport specjalny

13:00

Jak żyć, żeby przeżyć, odc. 4 - Arktyka

serial dokumentalny ( Czechy 2016 ) Czas: 25min.

Arktyka należy do najmniej przyjaznych środowisk naturalnych na Ziemi. Decyduje o tym przede wszystkim zmieniający się lodowy krajobraz, który nie pozwala na jakąkolwiek ingerencję człowieka.

Godziny emisji Jak żyć, żeby przeżyć

13:30

W pogoni za lodowcem

film dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 90min.

Fotograf James Balog prezentuje dowody potwierdzające zmiany ziemskiego klimatu, które są efektem jego wieloletniej pracy. Wykorzystując nowoczesne technologie i technikę poklatkową dokumentalista uwiecznił zmiany na lodowcach w Arktyce i na Grenlandii, m.in. trwające siedemdziesiąt pięć minut cielenie się lodowca Jakobshavn.

Godziny emisji W pogoni za lodowcem

15:00

Skarby Tutanchamona, odc. 2, 3

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 60min.

Pośmiertna maska Tutanchamona wykonana z niemal 11 kg czystego złota od lat była przedmiotem debaty uczonych. Wielu z nich uważa, że uszkodzona tabliczka z imieniem faraona, czy różne kolory złota wykorzystanego do wykonania maski, świadczą o tym, że ten niezwykły przedmiot nie był przygotowany specjalnie dla Tutanchamona. Badania niemal jednoznacznie potwierdzają tę teorię, gdyż co najmniej jedna czwarta przedmiotów z grobowca została stworzona dla kogoś innego. Za tym założeniem przemawia...

Godziny emisji Skarby Tutanchamona

16:00

Naziści, odc. 7 - Ostateczne rozwiązanie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 55min.

Widzowie dowiedzą się, jak Adolfowi Hitlerowi i nazistom udało się przekonać naród niemiecki, że wojna, ludobójstwo i zagłada 6 milionów Żydów jest słusznym rozwiązaniem.

Godziny emisji Naziści

17:00

Przedziwna planeta Ziemia, odc. 1 - Oddech

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Życie na Ziemi istnieje dzięki atmosferze, która ludziom przebywającym w kosmosie jawi się jako cienka niebieska warstwa. Niezwykły łańcuch zależności prowadzi do produkcji tlenu, najbardziej rozpowszechnionego pierwiastka na globie. Zachwianie delikatnej równowagi może sprawić, że żywe stworzenia nie będą miały czym oddychać. Twórcy serii opowiedzą o zaskakujących zjawiskach - obejmującej zasięgiem niemal cały świat burzy piaskowej, Amazonii i jej podniebnych rzekach, sile skrywanej przez...

Godziny emisji Przedziwna planeta Ziemia

18:00

Wyprawa na dno: Alcatraz

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Opowieść o Zatoce San Francisco. Zaawansowana technika komputerowa pozwoli zaprezentować dno morskie, które zostało ukształtowane wskutek trzęsień ziemi. Naukowcy analizują linie uskoków, aby w przybliżeniu przewidzieć kolejną erupcję i jej skutki dla okolicznych miast. Na środku zatoki znajduje się wyspa Alcatraz, na której mieści się nieczynne już więzienie o zaostrzonym rygorze. Twórcy programu wyjawią, czemu ucieczka z zakładu była praktycznie niemożliwa.

Godziny emisji Wyprawa na dno: Alcatraz

19:00

Rekiny z Alcatraz

film dokumentalny ( USA 2016 )

Zatoka San Francisco jest zamieszkiwana przez różne gatunki rekinów.Dawniej strażnicy z Alcatraz opowiadali więźniom o tych groźnych drapieżnikach, by zapobiec ucieczkom.

Godziny emisji Rekiny z Alcatraz

Reklama
20:00

Tuż przed tragedią, odc. 13 - Prom kosmiczny 'Challenger'

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2006 )

Dzień 28 stycznia 1986 roku miał być przełomem w historii lotów kosmicznych. Po raz pierwszy w przestrzeń kosmiczną miała polecieć osoba cywilna. Niestety, w wyniku usterki technicznej doszło do wycieku paliwa i po zaledwie 73 sekundach od startu z Florydy prom "Challenger" eksplodował. W katastrofie zginęli wszyscy członkowie załogi.

Reżyseria: Iain Riddick

Godziny emisji Tuż przed tragedią

21:00

Rentgen Ziemi

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Ziemia posiada sieć systemów, które pomagają jej zachować równowagę. Podobieństwo do ludzkiego ciała jest zadziwiające. Planeta ma swoisty metabolizm, który kontroluje jej temperaturę, oddycha, przystosowuje się do zmian, tworzy nową powierzchnię.

Godziny emisji Rentgen Ziemi

22:00

Podróż do Saturna

film dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Historia jednej z najważniejszych misji związanych z podbojem kosmosu. Sonda Cassini została wystrzelona z przylądka Canaveral w październiku 1997 roku. W lipcu 2004 roku dotarła na orbitę Saturna, stając się jego pierwszym sztucznym satelitą. 15 września 2017 roku zakończy się jej historia. Za sprawą tego bezzałogowego statku dokonano wielu niezwykłych odkryć związanych z Tytanem i Enceladusem. W trakcie ostatniego lotu zanurzy się on w atmosferze gazowego olbrzyma, a następnie ulegnie...

Godziny emisji Podróż do Saturna

23:00

Za milion lat, odc. 1 - Homo sapiens 2.0

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Naukowcy zbadają, czy rozwój sztucznej inteligencji będzie w przyszłości bezpieczny dla ludzkości. Dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie biotechnologii AI może w niczym nie ustępować zdolnościom umysłu człowieka.

Godziny emisji Za milion lat

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Ja i mój problem

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 55min.

7 grudnia 1987 zwolniony kilka dni wcześniej pracownik USAir, David Burke, postanowił zamordować swojego przełożonego. W tym celu wsiadł na pokład BAe 146-200, którym jego szef leciał do San Francisco. Już w środku oddał kilka strzałów z przemyconej broni, w tym m.in. dwa do pilotów. W efekcie jego działań samolot runął na ziemię, a życie straciły 43 osoby.

Reżyseria: PJ Naworynski

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Brak miejsca na lądowanie

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

Analiza rejsu samolotu Boeing 737 należącego do TACA Airlines, który leciał do Nowego Orleanu z 38 pasażerami na pokładzie i niemal rozbił się podczas lądowania w maju 1988 roku. Do tej pory wyczyn pilotów, którzy poradzili sobie pomimo uszkodzenia obu silników maszyny, uznaje się za jedno z najbardziej niezwykłych lądowań w historii lotnictwa.

Reżyseria: Su Rynard

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

02:00

Wielkie konstrukcje, odc. 51 - Park rozrywki w Singapurze

serial dokumentalny ( USA ) Czas: 55min.

Wizyta w Marina Sands Bay w Singapurze. Jest to kompleks składający się z trzech wieżowców połączonych jednym dachem, na którym znajduje się najdłuższy na świecie - liczący ponad 150 metrów - podwyższony basen. Jego krawędź stanowi jednocześnie ścianę budynku. Gigantyczna inwestycja, która pochłonęła 5,6 miliarda dolarów, ma stać się turystyczną wizytówką Singapuru. Oprócz niezwykłego basenu największą atrakcją budowli są: olbrzymie kasyno z 500 stołami do gry, liczne kluby nocne oraz...

Godziny emisji Wielkie konstrukcje

03:00

Premiera Saperskie polowania, odc. 1

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Specjaliści wracają w okolice wodospadu Muskrat Falls ze zdalnie sterowanym pojazdem podwodnym, by wznowić poszukiwania okrętu podwodnego. Tymczasem Gemtec pod przewodnictwem Seana Scrivensa ma zdetonować bomby spoczywające na dnie jeziora Saint Pierre. Dochodzi do konfliktu, gdyż jest to teren Raya Tremblaya.

Godziny emisji Saperskie polowania

04:00

Wojny dronów, odc. 11 - Prace na wysokości

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Ekipy tym razem budują drony, które będą potrafiły precyzyjnie dostarczać ładunki. Zwycięży uczestnik rywalizacji, który wykaże się największą dokładnością przy dużej wysokości.

Godziny emisji Wojny dronów

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Zdmuchnięty przez wiatr

serial dokumentalny ( Kanada 2008 ) Czas: 60min.

W dzisiejszym odcinku poznamy kulisy tragedii samolotu, który wpadł w obszar silnych turbulencji. W wyniku działania potężnego podmuchu wiatru maszyna spadła na ziemię. W katastrofie poniosło śmierć ponad 130 pasażerów. Wypadek przyczynił się jednak do ograniczenia tego typu zagrożeń.

Reżyseria: Phil Desjardins

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-17. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-17 dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 19.08, 10:00 Dziki park Yellowstone, odc. 1, 2 - Mroźna kraina Godziny emisji
  • 19.08, 11:00 Dziki park Yellowstone, odc. 2-ost. - Lato niedźwiedzi grizli Godziny emisji
  • 19.08, 17:00 Anatomia głupoty, odc. 14 Godziny emisji
  • 19.08, 17:28 Anatomia głupoty, odc. 20 Godziny emisji
  • 19.08, 21:00 Wyprawa na dno: Zabójczy trójkąt Godziny emisji
  • 19.08, 22:00 Tajne kroniki Azji, odc. 7 - Cesarz na wojennej ścieżce Godziny emisji
  • 19.08, 23:00 Japonia - krajobraz niezwykły, odc. 3-ost. - Wyspy szczęśliwe Godziny emisji
  • 20.08, 21:00 Katastrofa w przestworzach - raport specjalny, odc. 7 - Najtrudniejsze śledztwa Godziny emisji
  • 22.08, 22:00 Odludna wyspa: Przetrwanie, odc. 5 - Złote rączki Godziny emisji
  • 23.08, 22:00 Koszmarna wyprawa: Ocaleni, odc. 4 - Z miłości Godziny emisji
Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info