Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na poniedziałek - ramówka, emisje

2018-12-17 Pokaż dziś

06:05

Redakcja: Dział Śledczy: Pierścień, sez. 2, odc. 16

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 46min.

Marek nie kryje zaskoczenia na wieść o tym, że jego dawny znajomy został oskarżony o sprzedaż kradzionej średniowiecznej biżuterii. Rzekomy paser nie rozumie, jak do tego doszło. Wszystkie zgromadzone dowody wskazują jednak na jego winę. Jedynie dziennikarz jest przekonany o uczciwości kolegi. Postanawia zbadać sprawę.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:15

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Pollack na Hitrze, odc. 9

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Groźny ocean i majestatyczne góry w okolicach norweskiej wyspy Hitra – oto sceneria polsko-holenderskiej wyprawy. Wędkarze walczą z przeciwnościami losu: wielkimi falami oceanu i kapryśną pogodą. Śmiałkom udaje się jednak złowić całkiem okazałe ryby. Przy okazji poznają słony smak prawdziwego morskiego łowienia.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

07:45

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Pollack na Hitrze, odc. 10

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Groźny ocean i majestatyczne góry w okolicach norweskiej wyspy Hitra – oto sceneria polsko-holenderskiej wyprawy. Wędkarze walczą z przeciwnościami losu: wielkimi falami oceanu i kapryśną pogodą. Śmiałkom udaje się jednak złowić całkiem okazałe ryby. Przy okazji poznają słony smak prawdziwego morskiego łowienia.

Reżyseria: Paweł Mirecki

  Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

08:05

Pod lupą: Internet, kamizelki kuloodporne, sztuczna trawa, sez. 3, odc. 10

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

  Godziny emisji Pod lupą

08:45

Prepersi – gotowi na wszystko: Broń i sztuki walki, odc. 4

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 24min.

Andrzej Meller sprawdzi, jaką bronią dysponują prepersi, a także jakie trzeba spełnić warunki, by otrzymać na nią pozwolenie. Noe to myśliwy, strzelec sportowy i majsterkowicz. Ma wiedzę z zakresu elektroniki, mechaniki i alternatywnych źródeł energii. Noe zaprosi ekipę programu na strzelnicę i pokaże bogatą kolekcję broni. Specjalnością kolejnego bohatera, Mikołaja Kawalca, jest samoobrona, sporty walki, budownictwo i schronienia długoterminowe. Po pożarze własnego domu i zakładu pracy,...

Obsada: Andrzej Meller

  Godziny emisji Prepersi – gotowi na wszystko

Reklama
09:15

Autostrada przez piekło, sez. 4, odc. 2

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 45min.

W Kolumbii Brytyjskiej nowa ekipa pomocy drogowej zmaga się z wyciągnięciem przyczepy, która wypadła z drogi na niebezpiecznym zakręcie. Przekonamy się, ile potrafią osoby, które zatrudnił niedawno Davis. Podczas dużej akcji w Albercie Colin popełnia błąd. Jego zadanie musi przejąć brat Jamiego, mimo że brakuje mu doświadczenia w obsłudze ciężkiego samochodu pomocy drogowej. Pasierb szefa, Brandon, dorasta do pełnienia nowej roli w firmie.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

10:15

Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 13

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Corey ma okazję kupić drewnianą kuszę, z której nikt nie strzelał od prawie czterdziestu lat. Przekonamy się, w jakim stanie jest broń i czy da się jej jeszcze używać. Tymczasem zakłopotany Rick rozmawia z kobietą, która chce sprzedać należącą do jej męża kolekcję świerszczyków. Właściciele lombardu starają się sprzedać jeden ze swoich najdroższych towarów – wyceniony na 10 tysięcy dolarów pozłacany zegar, zwany "Zegarem Śmierci".

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

10:45

Gwiazdy lombardu, sez. 1, odc. 14

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Właściciele lombardu mają okazję nabyć flipper KISS z 1979 roku. Przekonamy się, czy automat do gry jest jeszcze na chodzie. Rick rozmawia z kobietą, która przynosi banknot zastępczy z 1914 roku. Dowiemy się, czy klientka wyjdzie zadowolona. Do lombardu trafia również klasyczny harley-davidson z 1982 roku. Chumlee chciałby kupić go dla siebie. Może jednak nie zdążyć zebrać pieniędzy, zanim Richard sprzeda motocykl innym chętnym.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

11:15

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 6

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

Darrell i Lisa mają kłopoty ze zrealizowaniem najważniejszego zlecenia w krótkiej historii ich wspólnej firmy. Od powodzenia operacji zależy los mieszkańców odległej osady. W Polar Industries również dochodzi do trudnej sytuacji. Błąd popełniony przez Todda może kosztować przedsiębiorstwo utratę rządowego kontraktu. Mike Simmons przekonuje się, że pokonywanie lodowych szlaków jest cięższe, niż się spodziewał. Ocieplenie oznacza kłopoty dla Arta, który próbuje przejechać po gwałtownie...

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

12:10

Superciężka pomoc drogowa, sez. 1, odc. 5

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 45min.

Ekipa Gary'ego Vandenheuvela stara się podnieść uszkodzoną przyczepę, która w każdej chwili może się rozpaść. Sytuacja staje się niebezpieczna. Na autostradzie 401 dochodzi do wypadku ciężarówki z transportem whisky. Na miejsce jedzie początkujący pracownik pomocy drogowej, który po raz pierwszy samodzielnie kieruje wozem holowniczym. W Toronto James Ireland próbuje wszystkich sposobów, aby usunąć z autostrady uszkodzoną ciężarówkę.

  Godziny emisji Superciężka pomoc drogowa

13:10

Handlarze historią: Militarny festyn, sez. 1, odc. 1

program rozrywkowy ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

Bruce Crompton to prawdziwy miłośnik historii i militariów. W jego zbiorach znajdują się m.in. zestawy radiowe czy czołgi z okresu II wojny światowej. W wynajdywaniu sprzętu pomagają mu najlepsi specjaliści z branży. Wśród nich są: Ian – ekspert od militariów, a także bliźniacy, Nick i Phil, którzy potrafią naprawić dosłownie wszystko. Bruce Crompton wraz z nimi podróżuje po całej Europie, polując na wojskowe trofea. Ekipa zrobi wszystko, aby zdobyć okazyjny egzemplarz i jeszcze na nim...

  Godziny emisji Handlarze historią

14:10

Mordercze maszyny: Broń bez tajemnic, odc. 1

serial dokumentalny ( Australia 2016 ) Czas: 50min.

Nie da się zaprzeczyć, że wynalezienie broni palnej na zawsze odmieniło sposób prowadzenia i wygrywania wojen. W tym odcinku autorzy przedstawiają historię doskonalenia i modyfikacji tego zabójczego narzędzia od jego powstania. Dowiemy się, jak ewoluowała ta broń – stając się elementem uzbrojenia armii, które pozwalały zbudować imperia, obalać królestwa i wymordować miliony ludzi. Przekonamy się, jak broń palna przez wieki pomagała kształtować historię świata.

  Godziny emisji Mordercze maszyny

15:15

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 1

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Bohaterowie mają okazję nabyć siedemnastowieczną skrzynię skarbów, której nikt nie jest w stanie otworzyć. Przekonamy się, czy Harrisonom uda się poznać jej zawartość, czy też pozostanie ona tajemnicą na zawsze. W lombardzie zjawia się człowiek, który chce sprzedać nóż szturmowy z czasów pierwszej wojny światowej. Jednak Rick ma pewne wątpliwości co do tej transakcji. Później syn i wnuczek robią Richardowi kawał, pożyczając jego chryslera imperiala z 1956 roku.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

15:45

Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 2

reality show ( USA 2009 ) Czas: 21min.

Bohaterowie oglądają śmigło samolotu, który może być związany z Charlesem Lindberghiem. Poszukują eksperta, który potwierdzi jego autentyczność. Do lombardu trafia też mężczyzna, który chce sprzedać muszkiet z 1750 roku. Rick nie wierzy jednak, że jest on autentyczny. Tymczasem pewien młody człowiek próbuje sprzedać dziadkowi pęk kluczy, z których jeden należał do Willie'ego Nelsona. Nie potrafi go jednak wskazać.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

16:15

OSP. Na ratunek!, odc. 8

serial dokumentalny ( 2018 ) Czas: 44min.

Kulisy codziennej pracy strażaków ochotników, którzy zmagają się z wieloma przeciwnościami losu, a ponadto ryzykują życie i zdrowie, ratując ludzi i ich dobytek. W kolejnych odcinkach są prezentowane spektakularne akcje ratunkowe, a także przebieg przygotowań do wyjazdu na nie. Twórcy programu wyjaśniają również aspekty techniczne, posługując się grafiką komputerową, i zwracają uwagę na wyzwania, stojące przed ruszającymi do pożaru czy wypadku strażakami. Pozwala to widzom poznać zarówno...

  Godziny emisji OSP. Na ratunek!

Reklama
17:15

Autostrada przez piekło, sez. 4, odc. 3

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 45min.

Na trasie w Albercie dochodzi do tragicznego w skutkach zderzenia ciężarówki przewożącej drewno z cysterną z paliwem. Wybucha potężny pożar, a wezwany na miejsce Colin staje przed najtrudniejszym zadaniem w swojej karierze. Tymczasem w Kolumbii Brytyjskiej kierowcy zmagają się z burzami śnieżnymi. Dla Ala Quiringa oznacza to wiele pracy. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają również Johnowi, który musi uporać się z rozbitym traktorem.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

18:20

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 9

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

W dzisiejszym odcinku handlarze starociami jadą do Montclair. Darrell i Brandon są bardzo zadowoleni z tego, co odkrywają w swoim schowku. Obok nowego odkurzacza czy roweru natrafiają też na rampę do akrobacji motocyklowych, wartą ponad 2000 dolarów. Brandi martwi się, że kiepska forma Jarroda, który poprzedniego dnia wypił za dużo alkoholu, zaważy na ich interesach. Dave niewiele sobie robi z kłótni z Laurą. W swoim schowku znajduje stary komputer, który jest w idealnym stanie. Taki sprzęt...

  Godziny emisji Wojny magazynowe

18:40

Wojny magazynowe, sez. 7, odc. 10

reality show ( USA 2014 ) Czas: 20min.

Tym razem handlarze starociami poszukują okazji na aukcji w Huntington Beach. Uczestnicy show są zszokowani na widok powracającego do programu Dave'a Hestera. On z kolei nie zamierza spuścić z tonu. Między nim a Laurą Dotson dochodzi do potężnej awantury. Jarrod i Brandi znajdują w swoim schowku niesamowity sprzęt – odrzutowy trycykl wodny. Postanawiają wypróbować go pod okiem profesjonalistów. Kontuzja zmusza Ivy'ego do zmiany strategii.

  Godziny emisji Wojny magazynowe

19:00

Na lodowym szlaku, sez. 9, odc. 7

reality show ( USA, Kanada ) Czas: 41min.

Wraz z ociepleniem praca kierowców staje się jeszcze trudniejsza i bardziej niebezpieczna, a lód dosłownie topi się pod kołami ich ciężarówek. Art Burke przeżywa dramatyczne chwile, próbując utrzymać swój pojazd na powierzchni coraz cieńszego lodu. Z kolei jego kolega z Polar Industries, Alex Debogorski, toczy walkę z błotem. Ich rywalom odwilż również daje się we znaki. Lisa Kelly i Darrell Ward robią wszystko, by ich firma odniosła sukces.

  Godziny emisji Na lodowym szlaku

20:00

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 3

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Rick i jego ojciec zastanawiają się nad kupnem klasycznego samochodu wyścigowego, który należy do najdroższych aut kolekcjonerskich – modelu Shelby Cobra z 1965 roku. Najpierw jednak pojazd musi obejrzeć fachowiec, który stwierdzi jego autentyczność. Przekonamy się, czy uda się sfinalizować tę transakcję. Właściciele lombardu mają również okazję nabyć zegar okrętowy z czasów drugiej wojny światowej, a także kolekcję zębów... prehistorycznego rekina.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:20

Premiera Gwiazdy lombardu, sez. 2, odc. 4

reality show ( USA 2009 ) Czas: 30min.

Atmosfera w lombardzie staje się naprawdę napięta, kiedy Corey łamie jedną z zasad swojego ojca i wydaje dużą kwotę pieniędzy na zakup ogromnego dwunastoosobowego balonu. Później klient próbuje sprzedać klasyczną gitarę gibson les paul z 1960, jednak Rick nie wie, czy powinien ją kupić. Następny gość przynosi butelkę leczniczego whisky z czasu prohibicji, a dziadek musi zdecydować, czy jest to opłacalna oferta.

  Godziny emisji Gwiazdy lombardu

20:55

Poszukiwacze złota: Co Cię nie zabije..., sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( Kanada 2014 ) Czas: 42min.

Ken musi poradzić sobie z podwójnym buntem. Posłuszeństwa odmawia mu zarówno sprzęt, jak i członek ekipy. Doświadczony spawacz Cama trafia do szpitala.

  Godziny emisji Poszukiwacze złota

21:50

Premiera Po Holokauście

film dokumentalny ( Francja 2016 )

Druga wojna światowa w Europie Zachodniej zakończyła się 8 maja 1945 roku. Hitler nie żył, Niemcy znalazły się pod okupacją, uwolniono więźniów obozów śmierci. Wydawało się, że najczarniejszy rozdział w historii ludzkości został zamknięty. Jednak dla europejskich Żydów koszmar wciąż trwał. Ocalali z Holokaustu nie mieli dokąd wracać – ich bliscy nie żyli, dobytek przepadł. Twórcy dokumentu oraz czołowi historycy, m.in. Ian Kershaw, Serge Klarsfeld, Christopher Browning i Georges Bensoussan,...

  Godziny emisji Po Holokauście

22:55

Walka Hitlera o ropę

film dokumentalny Czas: 52min.

Opowieść o drugiej wojnie światowej z perspektywy mieszkańców Baku – stolicy Azerbejdżanu, wówczas republiki Związku Radzieckiego. Kraj ten był jednym z ważniejszych ośrodków zaopatrzeniowych dla Armii Czerwonej – dostarczał ropę naftową i broń. Adolf Hitler, chcąc zrealizować swoje plany światowej dominacji, musiał zdobyć bogactwa naturalne Azerbejdżanu. W 1942 roku rozpoczął działania militarne, które miały doprowadzić do zajęcia cennych terenów. Sowieci i alianci twardo się temu...

  Godziny emisji Walka Hitlera o ropę

00:05

Kod Jezusa: Ewangelia Judasza, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 41min.

W tym odcinku dokumentaliści opowiadają historię jednej z najbardziej pogardzanych osób w dziejach świata – apostoła, który zdradził Jezusa za 30 srebrników. Twórcy serii zastanawiają się nad charakterem i osobowością Judasza, opierając się na relacjach ewangelistów. Następnie zderzają ich opowieść z gnostyckim apokryfem nazwanym Ewangelią Judasza. Pochodzący z III wieku manuskrypt został odnaleziony w Egipcie w 1978 roku, przetłumaczono go z koptyjskiego i wydano na początku XXI wieku. W...

  Godziny emisji Kod Jezusa

Reklama
01:00

Pod lupą: Mleko, szminka, szkolenie pilotów, sez. 3, odc. 8

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Kuba Marcinowicz, zagorzały pasjonat wszelkich nowinek technologicznych, pokaże, jak działają wielkie przedsiębiorstwa i instytucje, a także jak wygląda proces wytwarzania najróżniejszych przedmiotów, tworzyw czy produktów spożywczych. Dociekliwy prowadzący jak zwykle zbada każdy temat i zaspokoi ciekawość nawet najbardziej wnikliwych obserwatorów świata. Odwiedzi z kamerą m.in. fabrykę broni pod Radomiem, gdzie dowie się, jak krok po kroku powstaje karabin Beryl. Zobaczy też cały proces...

Obsada: Kuba Marcinowicz

  Godziny emisji Pod lupą

01:55

Lista Fokusa: Fakty i mity: Polacy w II wojnie światowej, odc. 18

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 26min.

Goście odcinka: Marcin Bąk, Hubert Biskupski, Marcin Kusy.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:35

Lista Fokusa: Najbardziej pamiętne mundiale, odc. 19

program edukacyjny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Goście wydania: Jan Tomaszewski, Piotr Koźmiński, Przemysław Ofiara.

Reżyseria: Stanisław Chodkowski

  Godziny emisji Lista Fokusa

02:55

Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU: Śmierć w Samoobronie, odc. 1

serial dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 44min.

Tomasz Sekielski sprawdza, czy śmierć byłego wicepremiera i lidera Samoobrony Andrzeja Leppera rzeczywiście była samobójstwem. Ukraiński trop w sprawie działalności polityka podważa oficjalną przyczynę jego śmierci. Sposób, w jaki zostało przeprowadzone śledztwo, także rodzi mnóstwo pytań.

Reżyseria: Tomasz Sekielski

  Godziny emisji Tomasz Sekielski. TEORIA SPISKU

04:00

Redakcja: Dział Śledczy: Psychofan, sez. 2, odc. 15

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Znana piosenkarka jest przerażona, bowiem od dłuższego czasu dostaje SMS-y i maile od zakochanego fana. Gnębiona wokalistka obawia się o swoje życie. Zgłosiła sprawę na policję, ale funkcjonariusze – jej zdaniem – nie podjęli żadnych działań. Alicja obiecuje jej pomóc. Do śledztwa wyznacza Baśkę i Dorę.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: Pierścień, sez. 2, odc. 16

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 46min.

Marek nie kryje zaskoczenia na wieść o tym, że jego dawny znajomy został oskarżony o sprzedaż kradzionej średniowiecznej biżuterii. Rzekomy paser nie rozumie, jak do tego doszło. Wszystkie zgromadzone dowody wskazują jednak na jego winę. Jedynie dziennikarz jest przekonany o uczciwości kolegi. Postanawia zbadać sprawę.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na poniedziałek. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na poniedziałek dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info