Reklama

Logo TVP Historia TVP Historia program TV na 17 września 2019 - ramówka, emisje

Program archiwalny

07:05 Stulecie Winnych - odc. 12

serial TVP ( Polska 2018 ) Czas: 43min.

(AD) (N) Zbliża się lato 1939 r. Komunikaty radiowe nie pozostawiają złudzeń - Hitler grozi Europie wojną. Z obawy o swą przyszłość brwinowscy Żydzi emigrują do Ameryki, Guido zabiera Andzię z dziećmi do Włoch. O wyjeździe myślą też Wieruszowie.

Reżyseria: Piotr Trzaskalski

Obsada: Kinga Preis , Jan Wieczorkowski , Roman Gancarczyk , Weronika Humaj , Karolina Bacia , Katarzyna Kwiatkowska , Arkadiusz Janiczek , Barbara Wypych , Rafał Królikowski , Andrzej Mastalerz

Godziny emisji Stulecie Winnych

08:00 Flesz historii - odc. 460

cykl reportaży ( Polska 2019 ) Czas: 14min.

Program którego celem jest prezentowanie najciekawszych informacji o wydarzeniach historycznych, wystawach, inscenizacjach w całej Polsce.

Godziny emisji Flesz historii

08:20 Historia Polski - "... za każdy kamień Twój..."

film dokumentalny ( Polska 2004 ) Czas: 47min.

W lokalu na Hożej, róg Poznańskiej, czekałem ostatnie dni przed powstaniem. Byłem tam też 1 VIII przed godziną 17 - nie sam jeden zresztą. W okolicznych lokalach było wielu takich jak ja młodych ludzi. Czekaliśmy na łączników z rozkazami.

Reżyseria: Zofia Kunert , Andrzej Krzysztof Kunert

Godziny emisji ... za każdy kamień Twój...

10:10 Spór o historię - "Sowiety wkroczyły"

debata ( Polska 2016 ) Czas: 30min.

Kiedy 23 VIII 1939 r. w Moskwie podpisano układ Ribbentrop - Mołotow, niektóre gazety pisały o możliwym zawarciu tajnego porozumienia niemiecko - sowieckiego wymierzonego w Polskę. Wywiad donosił o koncentracji wojsk Armii Czerwonej.

Godziny emisji Spór o historię

10:50 Dzieci ukradzione przez Hitlera

reportaż ( Polska 2008 ) Czas: 28min.

Podczas wojny hitlerowcy prowadzili w różnych krajach (między innymi w Polsce) akcję zniemczania dzieci, najczęściej z sierocińców, chociaż zdarzały się też akcje odbierania dzieci rodzicom.

Reżyseria: Dariusz Król

Godziny emisji Nasz reportaż

Reklama

11:25 Archiwum zimnej wojny - Fundamenty PRL: agentura

magazyn ( Polska 2019 ) Czas: 29min.

Fundament PRL: agentura. Tajni współpracownicy bezpieki byli sekretną bronią władzy komunistycznej. Ich donosy wskazywały, gdzie jest wróg, kto pójdzie siedzieć, komu utrącić karierę. Służby PRL rozwijały sieć obserwacji i szantażu.

Reżyseria: Jan Sosiński

Godziny emisji Archiwum zimnej wojny

13:25 Historia w postaciach zapisana - Arcyksiążę Franciszek Ferdynand

cykl dokumentalny ( Francja 2013 ) Czas: 105min.

Odcinek o arcyksięciu Franciszku Ferdynandzie, bratanku cesarza Franciszka Józefa, następcy cesarskiego tronu. Franciszek Ferdynand był światowcem, podróżnikiem, oddanym rodzinie mężem i ojcem. Zginął 24 VI 1914 r. w zamachu.

Reżyseria: Laure Delalex

Godziny emisji Historia w postaciach zapisana

15:20 Marzyciele - Druhna Oleńka

program publicystyczny ( Polska 2019 ) Czas: 21min.

Olga i Andrzej Małkowscy poznali się we Lwowie, założyli polskie drużyny skautowe, a z nich powstało harcerstwo. On zginął w 1919 r. jako żołnierz armii polskiej w katastrofie statku na Morzu Śródziemnym. Ona kontynuowała ich marzenia.

Reżyseria: Sylwester Szefer

Godziny emisji Marzyciele

15:50 Powstanie Warszawskie dzień po dniu - odc. 48

felieton ( Polska 2017 ) Czas: 7min.

Bohater odcinka: Jerzy Cercwadze Wardisiani.

Godziny emisji Powstanie Warszawskie dzień po dniu

16:00 Historia Polski - Sierpem w plecy

film dokumentalny ( Polska 2017 ) Czas: 33min.

(N) Film o sowieckiej inwazji na Polskę we IX 1939 r. , łamiącej polsko - sowiecki pakt o nieagresji, o pakcie Ribbentrop - Mołotow będącym IV rozbiorem Polski, o losach Polaków na terenach zajętych przez Rosję sowiecką po inwazji.

Reżyseria: Sławomir Koehler

Godziny emisji Sierpem w plecy

16:40 Witold

film dokumentalny ( Polska 1990 ) Czas: 32min.

Film przedstawia tragedię Witolda Pileckiego, który zdołał wyrwać się z rąk Gestapo, ale pokonany został przez aparat przemocy PRL. Został aresztowany przez UB w 5 maja 1947. Rok później został stracony w więzieniu na Rakowieckiej.

Godziny emisji Witold

17:20 Wywiad Dominiki Ćosić z Rogerem Moorhousem

( Polska 2019 ) Czas: 13min.

Rozmowa dotyczy tragicznego polskiego września 1939 r. agresji hitlerowskich Niemiec i sowieckiej Rosji, oraz percepcji tych wydarzeń na Zachodzie.

Godziny emisji Wywiad Dominiki Ćosić z Rogerem Moorhousem

17:35 Tajemnice, zamki i podziemia - Wojna o Śląsk - nieznana historia

( Polska 2006 ) Czas: 11min.

Program historyczny. Tym razem opowiadamy o wojnach śląskich. Jedną z ważniejszych bitew była bitwa pod Lutynią, która otworzyła Fryderykowi drogę do Wrocławia.

Godziny emisji Tajemnice, zamki i podziemia

17:50 Wojna Polska 1939. Dzień po dniu - odc. 17

magazyn historyczny ( Polska 2019 ) Czas: 20min.

Każdy odcinek zawiera 4 felietony i rozmowę w studiu. Cykl prowadzi Piotr Gursztyn, a jego rozmówcami są historycy i muzealnicy, specjalizujący się w wojnie obronnej 1939 r. Ilustracją są archiwalne zdjęcia i fragmenty filmów.

Reżyseria: Katarzyna Szczuka - Niezabitowska

Godziny emisji Wojna Polska 1939. Dzień po dniu

18:30 Stulecie Winnych - odc. 13

serial TVP ( Polska 2018 ) Czas: 42min.

(AD) (N) Jasiek jest przetrzymywany w areszcie. Władek i Kazia są bezsilni. Wiedzą, że Łucja widziała całe zdarzenie, ale milczy. Proszą o pomoc Bronię. Babka Winna żąda, by dziewczyna powiedziała policji prawdę. Posuwa się do groźby.

Reżyseria: Piotr Trzaskalski

Obsada: Kinga Preis , Jan Wieczorkowski , Roman Gancarczyk , Weronika Humaj , Karolina Bacia , Katarzyna Kwiatkowska , Arkadiusz Janiczek , Andrzej Mastalerz , Anna Grycewicz , Sandra Drzymalska

Godziny emisji Stulecie Winnych

Reklama

19:25 Pre Mortem

dokument fabularyzowany ( Polska 2013 ) Czas: 33min.

Krótkometrażowy film fabularny o Katyniu opowiadający historię oficerów Wojska Polskiego, którzy tam zginęli. Występują m.in. Paweł Deląg i Beata Tyszkiewicz.

Reżyseria: Konrad Łęcki

Obsada: Beata Tyszkiewicz , Paweł Deląg

Godziny emisji Pre Mortem

20:05 Defilada zwycięzców

film dokumentalny ( Polska 2007 ) Czas: 48min.

(N) Kto rozpętał II wojnę światową? Odpowiedź: Hitler i nazistowskie Niemcy, jest w świetle najnowszych ustaleń niewystarczająca. Zadaniem Wiktora Suworowa, prawidłowa odpowiedź brzmi: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Reżyseria: Grzegorz Braun , Robert Kaczmarek

Godziny emisji Defilada zwycięzców

21:05 Słynne jednostki specjalne - Mnisi kung - fu odc. 3/10

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 43min.

Historia jest pełna opowieści o odważnych wojownikach i elitarnych jednostkach bojowych, które walczyły, by chronić władców, pokonywać wrogie armie i ratować imperia. Seria o najbardziej zabójczych formacjach wojskowych w historii.

Reżyseria: Chris Lethbridge

Godziny emisji Słynne jednostki specjalne

22:00 Po PRLu - Obyczaje III RP

( Polska 2019 ) Czas: 29min.

Celem programu jest przeanalizowanie okresu przełomu z lat 1989 - 1990, narodzin III RP i jej pierwszego okresu. Goście: Filip Memches, publicysta i dziennikarz TVP Kultura, Grzegorz Sieczkowski, pisarz, dziennikarz TVP Historia.

Godziny emisji Po PRLu

22:40 Generał Nil

dramat historyczny ( Polska 2008 ) Czas: 120min.

Historia, którą pokazuje Ryszard Bugajski to próba rekonstrukcji ostatnich lat życia dowódcy Kedywu Armii Krajowej, gen. brygady Augusta Emila Fieldorfa ps. "Nil". Opowieść rozpoczyna się w momencie jego powrotu z zesłania w głąb ZSRR.

Reżyseria: Ryszard Bugajski

Obsada: Adam Woronowicz , Alicja Jachiewicz , Anna Cieślak , Jacek Rozenek , Leszek Lichota , Magdalena Emilianowicz , Olgierd Łukaszewicz , Zbigniew Stryj

Godziny emisji Generał Nil

00:55 Wojna Polska 1939. Dzień po dniu - odc. 17

magazyn historyczny ( Polska 2019 ) Czas: 20min.

Każdy odcinek zawiera 4 felietony i rozmowę w studiu. Cykl prowadzi Piotr Gursztyn, a jego rozmówcami są historycy i muzealnicy, specjalizujący się w wojnie obronnej 1939 r. Ilustracją są archiwalne zdjęcia i fragmenty filmów.

Reżyseria: Katarzyna Szczuka - Niezabitowska

Godziny emisji Wojna Polska 1939. Dzień po dniu

O programie TV stacji TVP Historia

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-09-17. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-09-17 dla kanału TVP Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry