Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-10-12 - ramówka, emisje

2018-10-12 Pokaż dziś

06:00

Wszystko dla małych: Sztuczne tęcze i cudowna woda

program o sztuce Czas: 25min.

Madi i znaczenie wody, Jameson i tęcze, Christian i obraz, Lindsay i ciasto na kiju. Madi wyjaśnia, dlaczego woda jest tak ważna dla ludzi i zwierząt, Jameson wytwarza tęczę z zaledwie trzech kolorów, Christian maluje obraz, rzucając kulkę z farbę na kawałek zużytego papieru, a Lindsay piecze ciasto na kiju.

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

06:55

Byli sobie podróżnicy: W stronę gwiazd

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ w stronę gwiazd. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

07:30

Magija: Najbardziej zdumiewający kapelusz

program o sztuce Czas: 11min.

Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza! Sztuczki Jaya oraz niezwykłe dzieje najbardziej zdumiewającego kapelusza!

Godziny emisji Magija

07:50

Marvi Hammer: Ogród i diugonie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o mieszkańcach naszych ogrodów, gawialach i diugoniach. Ponadto gość specjalny: Leslie Nielsen. W dzisiejszym odcinku m.in. o mieszkańcach naszych ogrodów, gawialach i diugoniach. Ponadto gość specjalny: Leslie Nielsen.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Kuchmistrzostwo: Mus z mango

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link przygotowuje mus z mango – odrobina bezsmakowej żelatyny zmieni płynne składniki w pienistą, kremową masę. Link przygotowuje mus z mango – odrobina bezsmakowej żelatyny zmieni płynne składniki w pienistą, kremową masę. Przy okazji eksperyment: dlaczego galaretka z ananasa tężeje wolniej niż te z innych owoców.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

08:50

Artzooka: Tajemnicza skrytka

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi tajemniczą skrytkę z plastikowej butelki, torbę ze starych płyt i artzookuje klauna z popcornu. Jeremie robi tajemniczą skrytkę z plastikowej butelki, torbę ze starych płyt i artzookuje klauna z popcornu.

Godziny emisji Artzooka

09:20

Siesta Z: „Faust” by Johanna Wolfganga Von Goethego

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się „Faust” Goethego. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Cena jest wysoka. Sieście śni się dramat Goethego „Faust” i starcie dobra ze złem. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Faust i Siesta wszystko to dostają, ale cena okazuje się bardzo wysoka, zwłaszcza dla Fausta.

Godziny emisji Siesta Z

09:50

Przedziwna nauka: Chłodzenie

program historyczny Czas: 24min.

Chłodzenie to coś więcej niż luksus. W dzisiejszych czasach nie można się bez niego obejść. Zbadajmy dzieje rozwoju maszyn chłodniczych. Chłodzenie to coś więcej niż luksus. Dziś nie można się bez niego obejść, zwłaszcza przy transporcie i magazynowaniu świeżych produktów spożywczych, zanim trafią do naszych sklepów. Wyobrażacie sobie życie bez nich? Zbadajmy dzieje rozwoju maszyn chłodniczych.

Godziny emisji Przedziwna nauka

10:25

Mily Pytalska: To sen

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Gdy Mily przyśnił się zmyślony przyjaciel Loli, Pan Mydełko, nasza bohaterka zaczyna się zastanawiać: skąd się biorą sny? Lola ma zmyślonego przyjaciela, Pana Mydełko. Jest dla niej bardzo ważny i Mily czuje się ignorowana. Kiedy Mily zaczyna śnić o Panie Mydełko, zaczyna się zastanawiać: skąd się biorą sny?

Godziny emisji Mily Pytalska

10:45

Daj mi moc!: Peleryny-niewidki i rzeczy niewidzialne

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash sprawdzają jak znikają rzeczy. Badają peleryny-niewidki, typ drogiego szkła i złudzenia optyczne. Doktor K i Nash z pomocą Eureki oraz utalentowanych inżynierów i naukowców z Singapuru próbują sprawić, że rzeczy znikną. Odkrywają peleryny-niewidki, typ drogiego szkła i złudzenia optyczne.

Godziny emisji Daj mi moc!

11:20

Nauka na maksa: Samolocik z papieru

program technologiczny Czas: 21min.

Phil spróbuje puścić olbrzymi samolot z papieru. Ponadto: prędkość graniczna i tornada pod dachem! Najpierw nauczymy się robić samolot z papieru, który pobije rekord długości lotu. Potem Phil spróbuje puścić olbrzymi samolot. To wbrew pozorom wcale nie takie łatwe. Ponadto: prędkość graniczna i tornada pod dachem!

Godziny emisji Nauka na maksa

11:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 5

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

12:25

Kuchmistrzostwo: Zupa minestrone

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Link ma plan idealny: ugotować zupę minestrone. Nie rozumie tylko, po co przysmażać niektóre warzywa. Nie można wrzucić wszystkich składników na raz? Otóż nie, bo niektóre wolniej miękną w pomidorowym wywarze.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

12:45

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Inżynieria przyrody

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe dowie się, jak przetrwać huragan oraz pozna nową technologię błyskawicznego stawiania mostów. Philippe dowiaduje się więcej o migracji łososi oraz o technologii, pozwalającej błyskawicznie zastępować stare mosty nowymi. Odwiedza też jednostkę ochrony przed huraganami i i odkrywa tajemnice języka Majów.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

Reklama
13:20

Nauka na maksa: Wyścigówka szpulowa

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje wyścigówkę na szpulkę... długiego kabla. Ponadto: reakcja łańcuchowa z patyczków, pułapki na myszy i piłeczki pingpongowe. Tajemnicą działania wyścigówki na szpulkę jest przechowywanie energii. Czy Phil skonstruuje ją z wielkiego kabla? Ponadto: wielkie kostki domina, megafajna reakcja łańcuchowa z patyczków, pułapki na myszy i piłeczki pingpongowe. To będzie wybuchowy odcinek!

Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Wydra - malarka

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy wydry potrafią malować? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy wydry potrafią malować? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Marvi Hammer: Tata miś

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. małe niedźwiadki, uczące się życia na wolności oraz szczeniaki afrykańskich likaonów. W dzisiejszym odcinku m.in. małe niedźwiadki, uczące się życia na wolności oraz szczeniaki afrykańskich likaonów.

Godziny emisji Marvi Hammer

14:45

Okropne historie: Angloasi, Sokrates i internetowe randki królowej

program historyczny Czas: 28min.

Anglosasi mają wspaniałe uśmiechy, a Sokrates jest irytujący. Królowa Elżbieta I próbuje randek internetowych, a czas się gmatwa. Anglosasi mają wspaniałe uśmiechy, a Sokrates jest irytujący. Królowa Elżbieta I próbuje randek internetowych, a czas się gmatwa. Wikingowie poszukują domu.

Godziny emisji Okropne historie

15:15

A to wiesz?: Prawda czy fałsz? Prostujemy mity

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Zdrowie. Zwierzęta. Prawa fizyki. Czasem zdaje nam się, że doskonale je rozumiemy, ale może mamy głowy pełne mitów? Niektóre twierdzenia na temat zdrowia, zwierząt i otaczającego nas świata uważamy za pewniki. Ale czy niektóre z nich nie są mitami?

Godziny emisji A to wiesz

15:50

Magija: Karciane kanty

program o sztuce Czas: 11min.

Jay potrafi wyczarować coś naprawdę magicznego ze zwykłej talii kart! Jay potrafi wyczarować coś naprawdę magicznego ze zwykłej talii kart!

Godziny emisji Magija

16:10

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 16

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

16:50

Siesta Z: „Epos o Gilgameszu” nieznanego autora

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Gilgameszu i Enkidu. Po śmierci Enkidu Gilgamesz i Siesta udają się do Utnapisztima, nieśmiertelnego mędrca. Siesta śni o Gilgameszu, potężnym władcy. Razem odnajdują Enkidu, który z rywala staje się ich przyjacielem. Gdy Enkidu ginie w walce z Bykiem Niebiańskim, Gilgamesz i Siesta udają się do Utnapisztima, nieśmiertelnego mędrca, który daje im wieczną młodość.

Godziny emisji Siesta Z

17:10

Operacja Auć: Potęga wiatru

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze odkrywają potęgę bąków, dr Chris ma pacjentów roboty, zaś Auciobil rusza w pierwszą trasę. Dr Chris i dr Xand spoglądają na bąki z naukowego punktu widzenia. Uruchamiają Auciobil – przychodnię na kółkach. Dr Chris uczy się pielęgniarskiego fachu na oddziale pełnym pacjentów robotów. Tymczasem na ostrym dyżurze: rozcięty nos i oparzona dłoń.

Godziny emisji Operacja Auć

17:45

Okropne historie: Bitwa z pająkami i okropne lody

program historyczny Czas: 27min.

Normandzkich żołnierzy atakują pająki, a pielgrzymi rapują. Niemieckiego komandora statku podwodnego spotyka „śmierdząca” przygoda. Normandzkich żołnierzy atakują pająki, a pielgrzymi rapują. Niemieckiego komandora statku podwodnego spotyka „śmierdząca” przygoda, a drużyna neandertalczyków spotyka drużynę homo sapiens.

Godziny emisji Okropne historie

Reklama
18:20

Daj mi moc!: Peleryny-niewidki i rzeczy niewidzialne

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash sprawdzają jak znikają rzeczy. Badają peleryny-niewidki, typ drogiego szkła i złudzenia optyczne. Doktor K i Nash z pomocą Eureki oraz utalentowanych inżynierów i naukowców z Singapuru próbują sprawić, że rzeczy znikną. Odkrywają peleryny-niewidki, typ drogiego szkła i złudzenia optyczne.

Godziny emisji Daj mi moc!

18:50

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Dmitrij Mendelejew – początek wszechrzeczy i tablica okresowa pierwiastków

program historyczny Czas: 24min.

Baron chce się wzbogacić i próbuje sam uzyskać złoto. Mendelejew przypomina mu, że tylko chemia tłumaczy, w jaki sposób powstaje materia. Baron chce się wzbogacić, próbuje więc uzyskać złoto na podstawie alchemicznej formuły: miesza substancje wybuchowe ze stopem metali. Dmitrij Mendelejew przypomina mu jednak, że tylko chemia tłumaczy, w jaki sposób różne pierwiastki łączą się i tworzą świat wokół nas.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

19:25

Domowa nauka: Naukowe sztuczki

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler sprawdza eksperymentalnie czy ziemniaki potrafią latać. Pokazuje też, jak uniknąć piłki, lecącej w stronę naszej głowy. Steve Spangler przeprowadza szalone eksperymenty. W jednym z nich puszka z krojonymi ziemniakami lata, a w drugim Steve pokazuje, jak uchylić się przed pędzącą w stronę naszej głowy piłką.

Godziny emisji Domowa nauka

20:00

W pogoni za snem: Demistyfikacja snu

program o zdrowiu Czas: 22min.

Co to jest normalny sen? Dlaczego niedobór snu to proszenie się o śmierć? Ile należy spać? Adrian poddaje się badaniu snu i neuroobrazowaniu, zaś dwaj uznani eksperci od snu przedstawiają podstawy wiedzy ze swojej dziedziny. Co to jest normalny sen? Dlaczego niedobór snu to proszenie się o śmierć? Ile należy spać?

Godziny emisji W pogoni za snem

20:40

Tajemnice inżynierii: Supersamochód

program technologiczny Czas: 58min.

Zobacz, jak zespół Formuły 1 McLaren konstruuje samochód z wykorzystaniem wyścigowych technologii. Dzięki zaproszeniu do jednego z najtajniejszych zakładów w kraju, pokażemy w programie, jak zespół Formuły 1 McLaren konstruuje samochód z wykorzystaniem wyścigowych technologii.

Godziny emisji Tajemnice inżynierii

21:55

Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie: Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

program historyczny Czas: 59min.

Dzieje mało znanej przyjaźni dwóch znakomitych uczonych: Keplera i Galileusza. W epoce, w której nauka przeorała dotychczasową wizję świata, para wybitnych uczonych wspólnie przeciwstawiła się istniejącemu status quo. Zaskakująca przyjaźń dwóch astronów, Jana Keplera i Galileusza, która zmieniła bieg dziejów.

Godziny emisji Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

23:10

Śmiałe pomysły: Odchodzimy od zmysłów

program technologiczny Czas: 21min.

Zmysły znacznie ułatwiają nam poruszanie się w świecie. Co by było, gdybyśmy je stracili? Czy nowe wynalazki potrafią imitować ich funkcje? Zmysły – dotyk, smak czy wzrok – znacznie ułatwiają nam poruszanie się w świecie. Ale co by było, gdybyśmy je stracili? Czy nowe wynalazki potrafią imitować funkcje ludzkich zmysłów? Odpowiedzi w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

23:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Park Narodowy Glacier

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat. W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat, szuka dzikich jagód i dołącza do studentów, którzy uczestniczą w obywatelskiej wyprawie naukowej.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

00:25

Gatunki zagrożone: Nosorożec biały północny

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Stephen i Mark dowiedzieli się, że nosorożec biały północny prawie wyginął. Chcą dopilnować, aby nosorożec czarny nie podzielił jego losu. Stephen i Mark dowiadują się na granicy Konga, że niezwykle rzadki nosorożec biały północny niemal na pewno wyginął na wolności. Nie wjeżdżają do kraju, angażują się za to w walką o uratowanie innego zagrożonego gatunku, nosorożca czarnego.

Godziny emisji Gatunki zagrożone

01:30

Oto cywilizacja: Uczucia

program o sztuce Czas: 48min.

Matthew Colligns poszukuje źródeł ustawienia człowieka w centrum sztuki – od włoskiego renesansu po Rewolucję Francuską. Gdy w centrum sztuki zamiast Boga znalazł się człowiek, było to radykalne zerwanie z przeszłością. Matthew Collings poszukuje źródeł tej zmiany – od renesansowych Włoch w rozkwicie po Paryż czasów gwałtownej Rewolucji Francuskiej.

Godziny emisji Oto cywilizacja

02:25

A to wiesz?: Zimowe choroby i babcine leki

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Owady powodujące zimowe choroby da się pokonać. Radzimy, jak uniknąć spierzchniętej skóry i podajemy kilka „babcinych” sposobów na zdrowie. Owady powodujące zimowe choroby da się pokonać, wiedząc, jak się rozmnażają. Na spierzchnięcia na mrozie też mamy sposób. Wzmacniamy odporność, chronimy skórę i odkrywamy kilka skutecznych „babcinych” sposobów na zdrowie.

Godziny emisji A to wiesz

02:55

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Owady

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Na Uniwersytecie Penn State Philippe poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary. W tym odcinku odkrywamy niezwykły świat owadów. Na Uniwersytecie Penn State Philippe przygląda się złożonym społecznościom mrówek, poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

03:25

James May przedstawia: Śmiałe pomysły: Człek-maszyna

program technologiczny Czas: 56min.

Spojrzenie wgłąb świata cyborgów, robotów i robotyki uzmysłowi nam, jak trudno zbudować sztucznego człowieka. James rozmyśla nad nieuchronnie zbliżającą się chwilą złączenia człowieka i maszyny w jedno. Spojrzenie wgłąb świata cyborgów, robotów i robotyki uzmysłowi mu, jak trudno jest zbudować sztuczną wersję siebie.

Godziny emisji James May przedstawia: Śmiałe pomysły

04:25

Precyzja: miara wszechrzeczy: Czas i odległość

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Współczesne jednostki miary powstały w oparciu o błędne dane. Do naszych zegarów wkradły się dodatkowe sekundy. Czy uczeni rozwiążą problem? Współczesne jednostki miary, np. metr, powstały w wyniku jednej z najsłynniejszych prób zatuszowania błędu w dziejach nauki. Ponadto zmienna rotacja planet sprawia, że co jakiś czas do naszych zegarów wkradają się dodatkowe sekundy. Czy uczeni rozwiążą ten problem?

Godziny emisji Precyzja: miara wszechrzeczy

05:25

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Cuda pracy

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię pt. “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem są pionierskie osiągnięcia tamtego czasu. Nasze doświadczenia z XXI wiekiem to zatłoczone miasta, fabryki wyposażone w nowoczesne maszyny, zatłoczone biurowce – to wszystko ma swój początek w monumentalnych przemianach z czasów Rewolucji Przemysłowej. Da Vinci Learning przedstawia serię pt. “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem są pionierskie wynalazki z przeszłości: Humphrey Davy...

Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-10-12. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-10-12 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info