Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2018-09-20 - ramówka, emisje

2018-09-20 Pokaż dziś

06:00

Wszystko dla małych: Niesamowity zabarwiacz i robot z odzysku

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i barwnik, Madi i impreza w dżungli, Christian i robot z odzysku, Lindsay i włosko-hiszpańskie quesadillas! Jameson wymyśla niezwykły barwnik – zobaczycie, jak woda zmienia kolor, Madi urządza ogrodową imprezę w dżungli, Christian buduje robota z materiałów z odzysku, a Lindsay miesza kuchnię włoską i hiszpańską, piekąc pyszne quesadillas!

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Sportowe laboratorium: Siatkówka

program o zdrowiu Czas: 10min.

Siatkarka Kira i młoda Megan przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona. Siatkarka Kira wraz z Nykeemem i Megan, przyszłą gwiazdą tej dyscypliny, przyglądają się serwom od strony naukowej. Dr Heather opowiada o zasadach dynamiki Izaaka Newtona, a nasza ekipa wyskakuje na boisko.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

06:55

Byli sobie podróżnicy: Jak powstało potężne imperium Dżyngis–chana.

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ o powstaniu potężnego imperium Dżyngis-chana. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

07:30

Magija: Karkołomne popisy

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget porywają się na niemal kaskaderskie wyczyny! Jay i Bridget porywają się na niemal kaskaderskie wyczyny!

Godziny emisji Magija

07:50

Marvi Hammer: Syreny i jaskinie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

W dzisiejszym odcinku m.in. podróż do wnętrza Ziemi w poszukiwaniu nowych gatunków. W dzisiejszym odcinku m.in. podróż do wnętrza Ziemi w poszukiwaniu nowych gatunków.

Godziny emisji Marvi Hammer

Reklama
08:25

Obłędne zwierzaki: Wspinaczki lamparta

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Co lamparty robią na drzewach? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co lamparty robią na drzewach? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

08:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Park Narodowy Glacier

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat. W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat, szuka dzikich jagód i dołącza do studentów, którzy uczestniczą w obywatelskiej wyprawie naukowej.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

09:20

Siesta Z: „Wir” José Eustasio Rivery

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śnią się Arturo i jego dziewczyna Alicia, która zostaje schwytana. Siesta i Arturo muszą ją uratować. Siesta, Arturo i jego dziewczyna Alicia przedzierają się przez dżunglę. Uciekają przed rodziną Alici i Barrerą, który chce odebrać ją Arturowi. Mimo wysiłków Siesty i Artura udaje mu się z nią uciec. Teraz muszą ją uratować.

Godziny emisji Siesta Z

09:40

Kto tam?: Wielka Brytania

program popularnonaukowy Czas: 7min.

Nasi bohaterowie jadą do Wielkiej Brytanii. Poznają królową, ścigają tajemniczego potwora z Loch Ness i badają sekret Stonehenge. Nasi bohaterowie jadą do Wielkiej Brytanii. Podziwiają krajobrazy i punktualnie o piątej po południu idą na pyszną herbatkę z królową Elżbietą w pałacu Buckingham. Badają sekret Stonehenge i próbują złapać tajemniczego potwora z Loch Ness.

Godziny emisji Kto tam

09:50

Ekspres naukowców: Lody

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak ze zwykłej wody zrobić własne lody? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku. Jak ze zwykłej wody zrobić własne lody? Odpowiedź w dzisiejszym odcinku.

Godziny emisji Ekspres naukowców

10:25

Mily Pytalska: Młody, mały czy niski?

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily ma pójść ze znajomymi na rolki, ale orientuje się, że ma za mały kask. Jak to możliwe? Mily umówiła się ze znajomymi na rolki, ale nie może znaleźć kasku. Kiedy w końcu jej się udaje, okazuje się, że zrobił się za mały. Czyżby urosła? Jak to możliwe?

Godziny emisji Mily Pytalska

10:45

Okropne historie: Wspaniałe piosenki z serialu

program historyczny Czas: 28min.

Składanka piosenek z serialu, od starożytnej Grecji po II wojnę światową. Składanka piosenek z serialu, od starożytnej Grecji po II wojnę światową.

Godziny emisji Okropne historie

11:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 1

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem. Rodzinny teleturniej sprawdzający wiedzę ogólną konkurujących ze sobą trzech zespołów, w skład których wchodzą rodzic z dzieckiem.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

11:50

Operacja Auć: Nieznane dzieje oczu i tłuszczu

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze badają temat oka, ponadto dr Chris ogląda pod mikroskopem tłuszcz. W szpitalu czeka pacjent z ostrą wysypką. Dr Chris i dr Xand patrzą prosto w oko. Odkrywają rolę tłuszczu i przyglądają mu się pod mikroskopem. Tymczasem na ostrym dyżurze: jeden pacjent ma ostrą wysypkę, drugi – zakażenie pod paznokciem.

Godziny emisji Operacja Auć

12:25

Kuchmistrzostwo: Lasagna

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link zaprasza na warzywną lasagnę: trzy warstwy makaronu, smażonych warzyw, sosu pomidorowego, sera ricotta. Palce lizać! Dziś serwujemy warzywną lasagnę. Wystarczą zwykłe składniki, kuchenka i trochę czasu. I oto trzy warstwy makaronu, smażonych warzyw, sosu pomidorowego, sera ricotta – palce lizać!

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

Reklama
12:45

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Karolina Południowa

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu Philippe znakuje żarłacze tygrysie i bada stan ekosystemu za pomocą trzech różnych gatunków krabów w Karolinie Południowej. W tym tygodniu odwiedzamy Karolinę Południową, gdzie Philippe znakuje żarłacze tygrysie w Zatoce Port Royal, a także bada stan ekosystemu poprzez obserwację trzech różnych gatunków krabów.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

13:20

Nauka na maksa: Magnetyczna lewitacja

program technologiczny Czas: 21min.

Phil szuka magnesów dość silnych, aby odpychając się, uniosły go nad ziemię. Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia. Magnesy mają bieguny – te o przeciwnym znaku się przyciągają, te o takim samym – odpychają się. Czy znajdziemy magnesy dosyć silne, aby odpychając się uniosły Phila nad ziemię? Ponadto: magnesy, które same pokonują siłę ciążenia.

Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Domek dla jeża

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jak zrobić domek dla jeża? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jak zrobić domek dla jeża? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Ekspres naukowców: Lot

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Ile baloników potrzeba, aby wzlecieć w powietrze? Dowiecie się w dzisiejszym odcinku. Leonardo da Vinci był zafascynowany lataniem, ale tego akurat nie próbował – ile baloników potrzeba, aby wzlecieć w powietrze? Ponadto: most nazwany imieniem słynnego renesansowego artysty.

Godziny emisji Ekspres naukowców

14:50

Siesta Z: „Faust” by Johanna Wolfganga Von Goethego

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się „Faust” Goethego. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Cena jest wysoka. Sieście śni się dramat Goethego „Faust” i starcie dobra ze złem. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Faust i Siesta wszystko to dostają, ale cena okazuje się bardzo wysoka, zwłaszcza dla Fausta.

Godziny emisji Siesta Z

15:15

Youtuberzy w Da Vinci - SciFun: CO2, ciśnienie gazu i wrzenie wody

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Scifun wytwarza dwutlenek węgla i pokazuje jego właściwości. Pokazuje zjawisko ścieśniania gazu i wrzenie zimnej wody. Scifun wytwarza dwutlenek węgla i pokazuje jego właściwości. Robi popularny eksperyment z mentosami w coli. Tłumacząc w ten sposób zjawisko ścieśniania gazu oraz wyjaśnia zjawisko wrzenia zmnej wody.

Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - SciFun

15:50

Magija: Łebski mag

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wykonuje wyjątkowo trudne sztuczki dzięki mocy swojego umysłu! Jay wykonuje wyjątkowo trudne sztuczki dzięki mocy swojego umysłu!

Godziny emisji Magija

16:10

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Ktoś tu śmierdzi i Mega-Chlast

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Pot Kenta zmusza dzieciaki, by znaleźć sposób na pozbycie się smrodu. Robot bitewny Mega-Chlast ucieka, a ekipa musi go odnaleźć. Gdy z powodu nieprzyjemnego zapachu swojego potu Kent obawia się wziąć udział w imprezie Comic Con, zespół Sekretnego Laboratorium rusza na ratunek. Gdy robot bitewny Mega-Chlast ucieka z laboratorium, dzieciaki muszą przebrnąć przez labirynt, żeby go znaleźć.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

16:45

Artzooka: Wielkanocne kukiełki

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi wielkanocne kukiełki, zmieniający się obrazek oraz lampkę ze świecącej kuli. Jeremie robi wielkanocne kukiełki, zmieniający się obrazek oraz lampkę ze świecącej kuli.

Godziny emisji Artzooka

17:15

W zwierciadle nauki: Najbardziej tajemnicze wzory w naturze

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza dowie się, co grafika w grach komputerowych ma wspólnego z brokułami oraz dlaczego przyroda i matma są ze sobą blisko spokrewnione. W tym odcinku Hamza dowie się, że za pomocą matmy da się zrozumieć kształty i prawidłowości występujące w naturze. Co grafika w grach komputerowych ma wspólnego z brokułami? Dlaczego geometria przyrody ma tak duży wpływ na efekty specjalne w filmach?

Godziny emisji W zwierciadle nauki

Reklama
17:45

Okropne historie: Aztecka kuchnia i wiktoriańskie maniery

program historyczny Czas: 28min.

Aztekowie i ich dziwne potrawy. Dick Turpin śpiewa piosenkę, królowa Elżbieta przeprowadza się, a wiktorianie uczą manier. Aztekowie i ich dziwne potrawy. Dick Turpin śpiewa piosenkę, królowa Elżbieta przeprowadza się, a wiktorianie udzielają lekcji dotyczącej manier.

Godziny emisji Okropne historie

18:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 12

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

18:50

Nauka na maksa: Ciśnienie powietrza

program technologiczny Czas: 21min.

Phil za pomocą ciśnienia powietrza konstruuje wielką rakietę. Ponadto wysadza butlę z płynnym azotem i miażdży stalowy bęben. Jak za pomocą ciśnienia powietrza z plastikowej butelki zrobić rakietę? Phil idzie na całość: wytrzymalsze butelki, większe ciśnienie i wielgachna rakieta. Ponadto wysadza butlę z płynnym azotem i miażdży stalowy bęben.

Godziny emisji Nauka na maksa

19:15

Kto tam?: Indonezja

program popularnonaukowy Czas: 7min.

Nasi bohaterowie trafiają do Indonezji. Odkrywają warany z Komodo i wielkie żółwie. Poznają sułtana Fatahillaha, założyciela Dżakaraty. Chłopiec i jego pies jadą do słonecznej Indonezji. Odkrywają niezwykłe zwierzęta i poznają założyciela stolicy kraju, sułtana Fatahillaha. Na Sumatrze pływają w jeziorze, które powstało w kraterze wulkanu. Na Madurze ścigają się z bykami.

Godziny emisji Kto tam

19:25

W zwierciadle nauki: Najbardziej tajemnicze wzory w naturze

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza dowie się, co grafika w grach komputerowych ma wspólnego z brokułami oraz dlaczego przyroda i matma są ze sobą blisko spokrewnione. W tym odcinku Hamza dowie się, że za pomocą matmy da się zrozumieć kształty i prawidłowości występujące w naturze. Co grafika w grach komputerowych ma wspólnego z brokułami? Dlaczego geometria przyrody ma tak duży wpływ na efekty specjalne w filmach?

Godziny emisji W zwierciadle nauki

20:00

Śmiałe pomysły: Wymienialny ja

program technologiczny Czas: 21min.

Czy w przyszłości będziemy potrafili wszczepiać ludziom sztuczne organy? Jeśli tak, to w jaki sposób? Dowiemy się w tym odcinku. Czy w przyszłości będziemy potrafili wszczepiać ludziom sztuczne organy? Rozwój technologiczny wskazuje na odpowiedź pozytywną, ale co z wadami takiego rozwiązania? W tym odcinku poznamy fascynujące fakty.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

20:40

Siła sieci - sześć stopni oddalenia: Siła sieci - sześć stopni oddalenia

program kulturoznawczy Czas: 45min.

Oto zdumiewająca hipoteza na temat podstawowego prawa fizyki, które być może rządzi wszelkimi sieciami - od wirusów po ludzi. Oto zdumiewająca hipoteza na temat wszechobecnego prawa fizyki, za pomocą którego przyroda porządkuje samą siebie. Rządzi wszelkimi sieciami - od wirusów po ludzi. Może okazać się równie ważne, co prawo powszechnego ciążenia czy teoria ewolucji Darwina.

Godziny emisji Siła sieci - sześć stopni oddalenia

21:35

Futuris: Smacznego

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku odwiedzimy eksperymentalną farmę, która wydobywa wysokiej jakości proteiny z takich roślin jak komosa czy szarłat. W tym odcinku odwiedzimy eksperymentalną farmę, która wydobywa wysokiej jakości proteiny z takich roślin jak komosa czy szarłat. Czy da się przyspieszyć przejście z białek zwierzęcych na roślinne? Dlaczego jest to istotne?

Godziny emisji Futuris

21:55

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

Godziny emisji Historia matematyki.

23:30

Futuris: Globalne obserwacje

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Wszechobecne i łatwe w hodowli, mikroalgi są obiecującym źródłem produktów żywieniowych i nie tylko. Wszechobecne i łatwe w hodowli, mikroalgi są obiecującym źródłem produktów żywieniowych i nie tylko. W tym odcinku polecimy do Hiszpanii, Portugalii i Holandii aby się przyjrzeć związanym z nimi technologiom.

Godziny emisji Futuris

23:50

Kosmos: Gwałtowny wszechświat

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Chcecie poznać najnowsze technologie stosowane w eksploracji kosmosu? Zapraszamy! Chcecie poznać najnowsze technologie stosowane w eksploracji kosmosu? Dołączcie do ekipy trenującej przed lotem na Marsa i poznajcie kobietę, która chce upodobnić tę planetę do Ziemi, sztucznie wywołując tam efekt ciepliarniany!

Godziny emisji Kosmos

00:25

Nowy wspaniały świat Darwina: Ewolucje (1839–1857)

program popularnonaukowy Czas: 52min.

Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Ekscytuje się swymi odkryciami, ale obawia się efektów, które może wywołać ich publikacja.

Godziny emisji Nowy wspaniały świat Darwina

01:25

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

02:25

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: W ruchu

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“. Dziś o Brytyjczykach jako budowniczych sieci dróg i pojazdów. W 1750 roku pokonanie 400 mil dorożką z Londynu do Edynburga zajmowało szesnaście dni. To musiało się zmienić. Juz sto lat później Brytyjczycy wprowadzili wiele nowych udoskonaleń, związanych z transportem osób i towarów. W tym odcinku z serii Da Vinci Learning „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“ pokażemy, które z rozwiązań zawdzięczamy Brytyjczykom....

Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

02:55

Kosmos: Eksploracja przestrzeni kosmicznej

program popularnonaukowy Czas: 29min.

Dzięki nowej technologii, potrafiącej oczyścić zakłócenia powodowane przez ziemską atmosferę, z Ziemi widać kosmos lepiej niż z orbity! Dzięki nowej technologii, potrafiącej oczyścić zakłócenia powodowane przez ziemską atmosferę, z Ziemi widać kosmos lepiej niż z orbity! Poznamy też astronomów, którzy na krańcach wszechświata wypatrują eksplodujących gwiazd.

Godziny emisji Kosmos

03:25

Ogród Darwina: Burza się zrywa

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Film o roślinach, które na drodze ewolucji zaczęły zjadać owady obfitujące w azot, gdyż rosły na bagnach, gdzie brakuje tego pierwiastka. Film o doświadczeniach na roślinach owadożernych, zwłaszcza rosiczce, które chwytają i pożerają insekty. Darwin stwierdził, że rośliny te rosły na bagnach, gdzie brakuje azotu, więc na drodze ewolucji zaczęły zjadać owady, które mają w sobie dużo tego pierwiastka.

Godziny emisji Ogród Darwina

04:25

Cuda codzienności: W domu

program technologiczny Czas: 57min.

Oto chwile, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Przyglądamy się chwilom, w których za sprawą wypadkowej materiałów, zapotrzebowania oraz innowacji powstawał dom idealny, spełnienie marzeń o wygodzie. Opowiadamy o tym, jak powstały cegły, ale też zawartość domowych szaf, np. elastyczna odzież.

Godziny emisji Cuda codzienności

05:25

e² Design: Zielona administracja federalna

program o sztuce Czas: 25min.

Thom Mayne zaprojektował Federal Building w San Francisco, budynek będący prototypem miejsca pracy przyszłości. Budynki rządowe nie kojarzą się z wydajnością czy piękną architekturą. Tymczasem wykonanie projektu Federal Building w San Francisco, prototypu miejsca pracy przyszłości, zlecono Thomowi Mayne'owi, laureatowi nagrody Pritzkera.

Godziny emisji e² Design

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-09-20. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-09-20 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info