Reklama

Logo TVP Kultura TVP Kultura program TV na 2018-07-19 - ramówka, emisje

2018-07-19 Pokaż dziś

08:00

Dezerterzy - Paweł Sulik

rozmowa ( Polska 2018 ) Czas: 24min.

Paweł Sulik - pod tym nazwiskiem kryje się obywatel i dziennikarz. Ale do programu przyszedł Paulus von Kinsky, muzyk i jednoosobowa emanacja czteroosobowego zespołu Kinsky. Temat: trudne do zrozumienia występowanie jednej osoby pod dwoma postaciami.

Godziny emisji Dezerterzy

08:25

Informacje kulturalne

informator kulturalny ( Polska 2018 ) Czas: 12min.

Przegląd najważniejszych wydarzeń.

Godziny emisji Informacje kulturalne

08:50

Sekwens

film animowany ( Polska 2007 ) Czas: 7min.

Sekwens - następstwo zdarzeń, studium przeżywania samotności i rozstania z bliska osobą. Bohater filmu przywołuje wyimaginowane obrazy, próbując odtworzyć bliskość drugiej osoby. Muzyka współtworzy emocje, nadając obrazom charakter filmowej impresji.

Reżyseria: Robert Sowa

Godziny emisji Sekwens

09:00

Dama Kameliowa

melodramat ( Polska 1994 ) Czas: 103min.

Akcja filmu toczy się w połowie XIX wieku. Bohaterką jest Małgorzata Gautier, luksusowa paryska kurtyzana, która pojawia się na spektaklach operowych z bukietem białych lub czerwonych kamelii. Po śmierci kobiety odbywa się licytacja jej majątku.

Reżyseria: Jerzy Antczak

Obsada: Anna Dymna , Jan Frycz , Anna Radwan , Stanisława Celińska , Jerzy Kamas

Godziny emisji Dama Kameliowa

11:00

Panny i wdowy - odc. 3/5

serial TVP ( Polska 1991 ) Czas: 52min.

Rok 1894. Na życzenie umierającej matki Suzanne wyrzeka się swojej miłości do rosyjskiego nauczyciela. Po kilku latach samotności do Suzanne przybywa córka Karoliny. Po latach Suzanne posyła ją na studia prawnicze do Paryża. Wybucha I wojna światowa.

Reżyseria: Janusz Zaorski

Obsada: Maja Komorowska , Joanna Trzepiecińska , Andrzej Zaorski , Jan Nowicki , Władysław Kowalski , Artur Żmijewski , Mirosława Dubrawska , Jerzy Dominik , Ewa Dałkowska , Marcin Troński

Godziny emisji Panny i wdowy

Reklama
12:10

Panny i wdowy - odc. 4/5

serial TVP ( Polska 1991 ) Czas: 50min.

Jest rok 1939. Po śmierci brata bliźniaka, szesnastoletnia Ewelina, zamiast wyjechać na studia do Paryża, angażuje się do kabaretu w Warszawie. Poślubia aktora, który okazuje się być kolaborantem. Ewelina publicznie policzkuje męża.

Reżyseria: Janusz Zaorski

Obsada: Maja Komorowska , Joanna Trzepiecińska , Andrzej Zaorski , Jan Nowicki , Władysław Kowalski , Artur Żmijewski , Mirosława Dubrawska , Jerzy Dominik , Ewa Dałkowska , Marcin Troński

Godziny emisji Panny i wdowy

13:05

Studio Kultura - Rozmowy - Iza Bartosz

( Polska 2018 ) Czas: 9min.

Rozmowy poświęcone bieżącym, żywo dyskutowanym tematom. Magazyn kulturalny przedstawiający najważniejsze postaci życia kulturalnego; pojawiający się w nim goście opisują i pomagają zrozumieć aktualne problemy świata kultury.

Godziny emisji Studio Kultura - Rozmowy

13:25

Statyści

komedia ( Polska 2006 ) Czas: 114min.

Chińczycy postanawiają zrealizować film w Polsce, ponieważ uważają Polaków za nację wyjątkowo smutną, a potrzebują do statystowania Europejczyków o ponurych twarzach.

Reżyseria: Michał Kwieciński

Obsada: Anna Romantowska , Krzysztof Kiersznowski , Bartosz Opania , Kinga Preis , Małgorzata Buczkowska , Łukasz Simlat , Stanisław Brudny , Dorota Chotecka , Krzysztof Stelmaszczyk , Ewa Złotowska

Godziny emisji Statyści

15:35

Taśmy Kultury - Jacy jesteśmy, Polacy? - cz. 5

program dokumentalny ( Polska 1972 ) Czas: 23min.

Cykl wykładów Melchiora Wańkowicza. W piątej gawędzie pisarz zadaje sobie pytanie: Czy istnieje tzw. polski charakter narodowy? Następnie rozwija zagadnienie szlacheckiego rodowodu polskiej kultury, omawia okres świetności i upadku kultury szlacheckiej.

Godziny emisji Jacy jesteśmy, Polacy

15:55

Taśmy Kultury - Słownik wyrazów obcych - Pesymizm

( Polska 1967 ) Czas: 22min.

Cykliczny program satyryczny. W odcinku wyjaśnienie znaczenia słowa "pesymizm".

Obsada: Cezary Julski , Hanna Wopińska , Lucyna Witkowska

Godziny emisji Słownik wyrazów obcych

16:35

Madame Tutli - Putli

film animowany ( Kanada 2007 ) Czas: 16min.

Nominacja do Oscara 2008 w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. Madame Tutli - Putli, pasażerka nocnego pociągu, jest obciążona całym swoim ziemskim dobytkiem oraz duchami enigmatycznej przeszłości. Podróżuje samotnie.

Reżyseria: Chris Lavis , Maciej Szczerbowski

Godziny emisji Madame Tutli - Putli

16:55

Zakochany anioł

komedia romantyczna ( Polska 2005 ) Czas: 95min.

Anioł Giordano pojawił się w Krakowie w 2002 r. , kiedy powstał 1 - szy film o jego losach. Niebiański przybysz trafił tam za karę i przez pomyłkę. W drugiej części mowa o tym, jak anioł przystosował się do ziemskiego życia i jak radzi sobie wśród ludzi.

Reżyseria: Artur Więcek Baron

Obsada: Krzysztof Globisz , Anna Radwan-Gancarczyk , Jerzy Trela , Janusz Gajos , Mieczysław Grąbka , Marta Bizoń , Kamil Bera

Godziny emisji Zakochany anioł

18:45

Dziewczyna i chłopak - Oliwa do ognia

serial TVP ( Polska 1977 ) Czas: 47min.

Pobyt w leśniczówce stanowi dla Tosi prawdziwą próbę charakteru. Dziewczynka musi się zmagać z rozmaitymi "męskimi" zadaniami. Trudno jej udawać, że się nie boi tak "niesamowitych" rzeczy, jak noc w stodole na sianie, czy powożenie końmi.

Reżyseria: Stanisław Loth

Obsada: Anna Sieniawska , Wojciech Sieniawski , Leonard Andrzejewski , Teresa Lipowska , Marian Łącz , Michał Sumiński , Jerzy Turek , Dariusz Biskupski , Elżbieta Dąbrowska , Tomasz Jarosiński

Godziny emisji Dziewczyna i chłopak

19:40

Studio Kultura - Rozmowy - Janusz Drzewucki

( Polska 2018 ) Czas: 9min.

Rozmowy poświęcone bieżącym, żywo dyskutowanym tematom. Magazyn kulturalny przedstawiający najważniejsze postaci życia kulturalnego; pojawiający się w nim goście opisują i pomagają zrozumieć aktualne problemy świata kultury.

Godziny emisji Studio Kultura - Rozmowy

20:00

Krzyżówka

spektakl teatralny ( Polska 1977 ) Czas: 63min.

Przedstawienie Teatru Sensacji Kobra z 1977 roku. Pod pseudonimem autora sztuki kryje się Feliks Falk. Philip Reynolds, właściciel motelu i stacji benzynowej, ginie tragicznie pod kołami samochodu. Nic nie wskazuje, że to nieszczęśliwy wypadek.

Reżyseria: Piotr Szulkin

Obsada: Arkadiusz Bazak , Marian Opania , Andrzej Chrzanowski , Janusz Bylczyński , Borys Marynowski , Stanisław Gawlik , Hanna Giza , Jerzy Januszewicz , Rałaf Mickiewicz , Jerzy Molga

Godziny emisji Krzyżówka

Reklama
21:15

Czwartkowy klub filmowy - Wstęp do filmu - Persona

( Polska 2018 ) Czas: 5min.

Łukasz Jasina rozmawia z prof. Tadeuszem Szczepańskim o filmie "Persona" Ingmara Bergmana w ramach przeglądu twórczości reżysera z okazji 100 - lecia jego urodzin.

Godziny emisji Wstęp do filmu

21:20

Czwartkowy klub filmowy - Persona

dramat ( Szwecja 1966 ) Czas: 80min.

Najwybitniejszy szwedzki reżyser Ingmar Bergman (1918 - 2007), był wielokrotnie wyróżniany prestiżowymi nagrodami. Sam określił "Personę" jako"kameralny utwór na dwa instrumenty", mając na myśli odtwórczynie głównych ról Liv Ullmann i Bibi Andersson.

Reżyseria: Ingmar Bergman

Obsada: Liv Ullmann , Bibi Andersson , Margaretha Krook

Godziny emisji Persona

23:05

Scena Klasyczna - (19) Pękala/Kordylasińska/Pękala

koncert ( Polska 2018 ) Czas: 34min.

W tym odcinku Sceny Klasycznej wystąpi duet perkusyjny Pękala/Kordylasińska/Pękala. Tworzą go Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska - Pękala. Założony w 2004 roku i występujący pod nazwą Hob - Beats Percussion Duo, niedawno zmienił nazwę.

Godziny emisji Scena Klasyczna

23:50

Dziennik filozofa - 118

felieton ( Polska 2018 ) Czas: 5min.

Może dusza nie istnieje albo nie jest nieśmiertelna? Wymyślili ją ludzie, bojący się śmierci albo przywódcy religijni, strasząc wiernych boską karą. Taką teorię głosi XX - wieczny filozof Bertrand Russell. O jego poglądach mówi prof. Jacek Hołówka.

Godziny emisji Dziennik filozofa

00:00

Kino nocne - Salvo. Ocalony

dramat ( Francja, Włochy 2013 ) Czas: 105min.

Samotny, pozbawiony uczuć i bezwzględny trzydziestolatek Salvo należy do sycylijskiej mafii. W akcie zemsty zakrada się do domu innego mafioza, który zorganizował na niego nieudany zamach. Przypadkowo spotyka tam jego piękną siostrę Ritę.

Reżyseria: Antonio Piazza , Fabio Grassadonia

Obsada: Saleh Bakri , Luigi Lo Cascio , Sara Serraiocco , Mario Pupella

Godziny emisji Salvo. Ocalony

02:00

Taśmy Kultury - Spotkania z profesorem Zinem - Piórkiem i węglem - Narzędzia 2

( Polska 1968 ) Czas: 17min.

Odcinek ukazujący rozwój myśli ludzkiej w zakresie stosowania narzędzi na przykładzie rozwiązań architektonicznych i kunsztu rzeźbiarstwa.

Godziny emisji Spotkania z profesorem Zinem

02:15

Taśmy Kultury - Mini wykłady o maxi sprawach - (5) Leszek Kołakowski "O przeszłości i przyszłości"

( Polska 2000 ) Czas: 14min.

Wykład profesora Leszka Kołakowskiego, który rozpoczyna argument z dziejów filozofii - tego co minione, z definicji, już nie ma, a tego co przyszłe, z definicji, jeszcze nie ma, a to co rzeczywiste to tylko bezwymiarowy i punktowy moment pomiędzy oboma.

Godziny emisji Mini wykłady o maxi sprawach

02:30

Taśmy Kultury - Tischnera historia filozofii po góralsku - Pitagoras czyli Jędruś Waksmundzki z Ostrowska

( Polska 1999 ) Czas: 9min.

W filmowej adaptacji "Historii filozofii po góralsku" rolę podhalańskich "mędroli" grają prawdziwi bohaterowie opowieści księdza profesora Tischnera, a całość zrealizowana jest w niepowtarzalnych tatrzańskich plenerach.

Reżyseria: Artur Więcek

Obsada: Jerzy Trela , Piotr Cyrwus

Godziny emisji Tischnera historia filozofii po góralsku

02:50

Dotyk grzechu

dramat ( Chiny, Francja, Japonia 2013 ) Czas: 124min.

Nowela filmowa zbudowana z 4 historii. Ich kanwą są tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w rzeczywistości. Trzy morderstwa i samobójstwo, wybrane przez reżysera, zdarzyły się w różnych miejscach Chin. Wszystkie odbiły się tam szerokim echem.

Reżyseria: Zhangke Jia

Obsada: Wu Jiang , Lanshan Luo , Li Meng , Baoqiang Wang , Jia - Yi Zhang

Godziny emisji Dotyk grzechu

05:45

Zakończenie dnia

Czas: 1min.

Reklama

O programie TV stacji TVP Kultura

Na stronie stacji telewizyjnej TVP Kultura umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-07-19. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla TVP Kultura. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-07-19 dla kanału TVP Kultura można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV TVP Kultura umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji TVP Kultura. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Na żywo w TVP Kultura

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info