Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2019-03-24 - ramówka, emisje

2019-03-24 Pokaż dziś

06:00

Wszystko dla małych: Poszukiwanie skamieniałości i rakietowy balon

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i poszukiwanie skamieniałości, Madi i pustynny ogród, Lindsay i słodkie piramidki, Christian i rakietowy balon. Jameson wciela się w archeologa i rusza na poszukiwanie skamieniałości, Madi zakłada pustynny ogród, sadząc rośliny, które nie potrzebują dużo wody, Lindsay cofa się w czasie, aby przygotować piramidki ze słodkiego ciasta, a Christian buduje rakietowy balon.

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Magija: Zdradliwe przemiany

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget potrafią sprawić, że jedna rzecz zmieni się w drugą! Jay i Bridget potrafią sprawić, że jedna rzecz zmieni się w drugą!

Godziny emisji Magija

06:55

SciQ: Czego nie widzą nasze oczy?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Prowadzący lecą policyjnym helikopterem z wizjerem na podczerwień. Zaglądamy też do wnętrza mumii oraz poznajemy delfinich szpiegów. Prowadzący lecą policyjnym helikopterem z wizjerem na podczerwień do wypatrywania przestępców. Zaglądamy też do wnętrza mumii, nie odwijając jej, oraz poznajemy delfinich szpiegów, którzy chronią nasze statki i porty.

Godziny emisji SciQ

07:30

Siesta Z: „Król Edyp” Sofoklesa

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta pomaga Edypowi znaleźć zabójcę Lajosa, poprzedniego króla. Odwiedza Tejrezjasza, który ujawnia straszliwą prawdę. Siesta śni o Edypie, królu Teb. Pomaga mu zbadać sprawę morderstwa poprzedniego króla, Lajosa. Żeby ocalić swój lud, Edyp musi znaleźć zabójcę. Siesta odwiedza Tejrezjasza, który ujawnia straszliwą prawdę: mordercą jest sam Edyp.

Godziny emisji Siesta Z

07:50

Genialni ludzie: Racje Widdowson

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają Elsie Widdowson, genialną dietetyczkę, która opracowała wojenne racje żywnościowe. Następnie wcielają w życie własny genialny pomysł. Dick i Dom przedstawiają Elsie Widdowson, genialną dietetyczkę, która opracowała wojenne racje żywnościowe. Dzięki jej diecie Wielka Brytania była zdrowa jak nigdy. Pod wpływem Widdowson nasi prowadzący wpadają na własny genialny pomysł z wykorzystaniem racji i toru przeszkód.   

Godziny emisji Genialni ludzie

Reklama
08:25

Kuchmistrzostwo: Tzatziki

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link zna doskonały przepis na tzatziki. Z jogurtu uzyskuje kulturę bakterii. Prezentuje też techniki sterylizacji. Link zna doskonały przepis na tzatziki. W trakcie kucharzowi zabrakło jogurtu, ale jego resztka to świetna kultura bakterii. Złe bakterie załatwimy za pomocą technik sterylizacji.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

08:50

Przedziwna nauka: Światło

program historyczny Czas: 25min.

Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość! Wbrew powszechnej opinii Edison nie wynalazł żarówki sam – wkład w ten wynalazek miało wiele osób. Zbadajmy dzieje rozwoju oświetlenia oraz współczesne innowacje, które mogą zmienić przyszłość!

Godziny emisji Przedziwna nauka

09:20

Domowa nauka: Naukowa magia

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler ujawnia naukowe sekrety kryjące się za słynnymi magicznymi sztuczkami, w tym za chodzeniem po szkle bez ranienia stóp. Ty też możesz zostać magikiem! Wystarczy znać naukę… W tym odcinku Steve Spangler ujawnia naukowe sekrety kryjące się za słynnymi magicznymi sztuczkami – między innymi za chodzeniem po szkle bez ranienia stóp.

Godziny emisji Domowa nauka

09:50

Okropne historie: Wczesna Australia i Pliniusz Starszy

program historyczny Czas: 28min.

Wczesna Australia ma okropną historię, a Pliniusz Starszy znajduje ognisty koniec w Pompejach. Wczesna Australia ma okropną historię, a Pliniusz Starszy znajduje ognisty koniec w Pompejach. Premierzy Neville Chamberlain i Winston Churchill walczą przez internet.

Godziny emisji Okropne historie

10:25

Kiedy dorosnę: Producent lodów

program technologiczny Czas: 10min.

Mikaela odkrywa, co dzieje się w fabryce lodów i tworzyć swój własny smak. Mikaela odwiedza wielką fabrykę lodów i poznaje pracującego tam Keitha, technologa żywienia. Pokazuje, jak produkuje się lody i pomaga Mikaeli stworzyć jej własny smak maziajowo-grzybowy.

Godziny emisji Kiedy dorosnę

10:45

A to wiesz?: Jak powstają wasze ulubione potrawy

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Płatki śniadaniowe, mleko czekoladowe, precle, chrupki – jak powstają nasze ulubione produkty spożywcze. Zaglądamy za kulisy branży spożywczej i sprawdzamy, jak powstają nasze ulubione produkty: precle, chrupki, płatki śniadaniowe i mleko czekoladowe.

Godziny emisji A to wiesz

11:20

Nauka na maksa: Most z makaronu

program technologiczny Czas: 21min.

Phil próbuje zbudować most z makaronu, po którym dałby radę przejść. Ponadto: zamek z piasku, który wytrzyma ciężar budowniczego! Kto chciał zbudować most z makaronu? Prościzna, a budowla jest bardziej stabilna, niż by się wydawało. A makaronowy most, po którym przeszedłby Phil? Ponadto: zamek z piasku, na którym da się stanąć - i go nie zniszczyć!

Godziny emisji Nauka na maksa

11:50

Daj mi moc!: Elektryzujące odkrycia

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K chce zyskać nadludzką moc za pomocą błyskawicy. Wraz z Nashem poznaje tajniki energii odnawialnej i jej bezprzewodowego przesyłu. Doktor K chce zyskać nadludzką moc za pośrednictwem błyskawicy. Wraz z Nashem poznaje tajniki energii odnawialnej i bezprzewodowego przesyłu energii. W warsztacie konstruują latarkę z dynamo i dokonują elektryzującego odkrycia.

Godziny emisji Daj mi moc!

12:25

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

12:45

Wszystko dla małych: Balonowa butla i włochate frankfurterki

program o sztuce Czas: 25min.

Lindsay wkłada makaron do parówek, Madi buduje auto z liści, Jameson eksperymentuje z balonami, a Christian z uchwytem do szczoteczki. Lindsay wkłada makaron do parówek, gotuje je i podaje. Madi buduje auto z liści, Jameson eksperymentuje z balonami, a Christian konstruuje idealny uchwyt do szczoteczki do zębów.

Godziny emisji Wszystko dla małych

Reklama
13:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 18

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

13:50

Siesta Z: Wojna światów

program o sztuce Czas: 12min.

Siesta poznaje bohatera tej historii w chwili najazdu kosmitów na Ziemię. Razem walczą z najeźdźcami. Siesta poznaje bohatera tej historii w chwili najazdu kosmitów na Ziemię. Razem szukają jego żony i walczą z najeźdźcami. Bohater znajduje żonę, a wszyscy kosmici giną.

Godziny emisji Siesta Z

14:15

Genialni ludzie: Wstrząsający Faraday

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają Michaela Faradaya, genialnego pioniera elektryczności, z którego odkryć korzysta cały świat. Dick i Dom przedstawiają Michaela Faradaya, genialnego pioniera elektryczności, z którego odkryć korzysta cały świat. Pod wpływem wynalazcy Dick i Dom wpadają na własny genialny pomysł, którego elementem jest napięcie prawie miliona woltów. Wyniki będą porażające!

Godziny emisji Genialni ludzie

14:50

Obłędne zwierzaki: Ogon, który mówi

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Czy ogon potrafi mówić? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Czy ogon potrafi mówić? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

15:15

Bezcenne śmieci: Szalone Stwory i Vivienne Westwood

program popularnonaukowy Czas: 27min.

Nigel i Michelle zaszaleli z butami oraz Szaloną Skarbonką. Ponadto: z wizytą u Vivienne Westwood. Nigel i Michelle zaszaleli z butami oraz Szaloną Stworo-skarbonką i Rzygu-psikusem. Ponadto: Vivienne Westwood i świetny sposób na blaszane puszki.

Godziny emisji Bezcenne śmieci

15:50

Kiedy dorosnę: Statystyk sportowy

program technologiczny Czas: 10min.

Mikaela poznaje Meghan, ekspertkę od statystyki sportowej. Tłumaczy, w jaki sposób matematyka i dane pomagają sportowcom uzyskiwać lepsze wyniki. Mikaela poznaje Meghan, ekspertkę od statystyki sportowej. Tłumaczy jej, w jaki sposób matematyka i dane pomagają sportowcom uzyskiwać lepsze wyniki. Razem zbierają dane na temat typów strzałów i miejsca ich oddawania, a także analizują mapy cieplne – przydatne przy ocenie wyników zawodnika.

Godziny emisji Kiedy dorosnę

16:10

Okropne historie: Ekspertka od dinozaurów i naukowiec Brian

program historyczny Czas: 28min.

Ekspertka od dinozaurów sprzedaje muszelki, a naukowiec Brian odkrywa cuda greckiego wszechświata. Ekspertka od dinozaurów sprzedaje muszelki nad brzegiem morza, a naukowiec Brian odkrywa cuda greckiego wszechświata. Ameryka i Rosja biorą udział w wyścigu kosmicznym. Owoce zostają zamienione na warzywa.

Godziny emisji Okropne historie

16:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 8

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:15

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Nauka Wielkiej Rafy Koralowej

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe leci do Australii, by odwiedzić Wielką Rafę Koralową, Uniwersytet Jamesa Cooka oraz Australijski Instytut Oceanografii. Philippe leci do Australii, by zanurkować przy Wielkiej Rafie Koralowej. Następnie ogląda niebezpieczne zwierzęta na Uniwersytecie Jamesa Cooka oraz odwiedza National Sea Simulator w australijskim instytucie oceanografii.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

17:45

A to wiesz?: Nowoczesna technologia urlopowa

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Technologia sprawia, że na wakacjach jest nam jeszcze wygodniej. Oto najnowsze rozwiązania w kremach do opalania, nurkowaniu i biwakowaniu. Technologia sprawia, że na wakacjach jest nam jeszcze wygodniej. Oto najnowsze rozwiązania w kremach do opalania, nurkowaniu i biwakowaniu.

Godziny emisji A to wiesz

Reklama
18:20

Nauka na maksa: Wyścigi równoległe

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje wóz do wyścigów typu „drag race”. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, szybkie ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec wyważający drzwi. Phil buduje mały wóz do wyścigów typu „drag race”, który porusza się za sprawą siły bezwładu. Następnie postanawia go podrasować. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, błyskawiczne ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec, który próbuje wyważyć drzwi.

Godziny emisji Nauka na maksa

18:50

Wszystko dla małych: Niewybuchowa puszka i sympatyczny strach na wróble

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i wybuchająca puszka, Christian i wyjątkowa tarcza, Madi i przyjazne strachy na wróble oraz Lindsay i wyboista droga. Jameson poskramia wybuchającą puszkę z napojem gazowanym, Christian robi tarczę z tektury na meksykańskie święto, Madi wykonuje sympatyczne strachy na wróble, a Lindsay szykuje pyszne danie na wyboistą drogę.

Godziny emisji Wszystko dla małych

19:25

Domowa nauka: Magnesy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje nietypowe, praktyczne i ciekawe zastosowania magnesów. Czy pomogą znaleźć kamienie z kosmosu na naszych dachach? W tym odcinku Steve Spangler pokazuje nietypowe, praktyczne i ciekawe zastosowania magnesów. Czy możemy zrobić substancję, która pożera magnesy? Albo czy magnesy pomogą nam znaleźć na naszych dachach kamienie z kosmosu? Przekonamy się już w tym odcinku.

Godziny emisji Domowa nauka

20:00

W pogoni za długowiecznością: Jesteś tym, co jesz

program o zdrowiu Czas: 21min.

Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? W tym odcinku powiemy, co należy jeść, a czego lepiej nie tykać, oraz ile powinniśmy jeść. A także: jak dieta wpływa na proces starzenia.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

21:55

Sekrety mózgu: Przy dobrej zabawie czas szybko mija

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Dr Jack poznaje kobietę, która nie wie, co to czas. Odkrywa też, że czas biegnie różnie, w zależności od sytuacji, w jakiej jesteśmy. Dr Jack poznaje kobietę, która naprawdę nie ma poczucia czasu. Odkrywa też, że czas upływa szybciej podczas dobrej zabawy, zaś w sytuacjach stresowych – zwalnia. Magik Pete Heat za pomocą magii zupełnie zatrzymuje czas.

Godziny emisji Sekrety mózgu

23:10

Śmiałe pomysły: Inteligentne samochody

program technologiczny Czas: 23min.

Ludzie z Mercedesa i Autoliv, firmy badającej samochody autonomiczne, opowiadają o zmianie podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Dzisiejsze auta umieją powiedzieć kierowcy, że prowadzi w sposób niebezpieczny, bo jest senny lub zajęty telefonem. Potrafią też przejąć kierownicę, żeby uniknąć wypadku. Specjaliści z Mercedesa i Autoliv opowiedzą, jak zmienia się podejście do bezpieczeństwa na drodze.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

23:50

A to wiesz?: Nowoczesna technologia urlopowa

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Technologia sprawia, że na wakacjach jest nam jeszcze wygodniej. Oto najnowsze rozwiązania w kremach do opalania, nurkowaniu i biwakowaniu. Technologia sprawia, że na wakacjach jest nam jeszcze wygodniej. Oto najnowsze rozwiązania w kremach do opalania, nurkowaniu i biwakowaniu.

Godziny emisji A to wiesz

00:25

Mit czy fakt: Oko cyklonu

program o zdrowiu Czas: 41min.

Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat pogody i meteorologii. Porusza różne tematy, od ochrony przed tornadami po kształt deszczu. Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat pogody i meteorologii. Bada różne tematy: ochronę przed tornadami, kształt deszczu, samoloty i pioruny, zależność między temperaturą a występowaniem świerszczy oraz kolor śniegu.

Godziny emisji Mit czy fakt

01:25

Ogród Darwina: Małpy i ludzie

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Rekonstruujemy eksperyment Darwina, który dowiódł, że nawet zwykłe dżdżownice wykazują się inteligencją, obecną w całym królestwie zwierząt. Rekonstruujemy eksperyment Darwina, w którym za pomocą papierowych trójkątów, udających liście, dowiódł, że nawet zwykłe dżdżownice wykazują się inteligencją. Uczony był pewien, że w królestwie zwierząt można znaleźć także inne cechy, przypisywane dotąd tylko ludziom.

Godziny emisji Ogród Darwina

02:25

e² Design: Ogród w Kairze

program o sztuce Czas: 25min.

W Kairze do 2005 r. na mieszkańca przypadało tylko 900 cm2 zieleni. Dlatego 500-letnie wysypisko zmieniono w „płuca miasta”. 16-milionowy Kair to jedno z najgęściej zaludnionych miast świata. Do 2005 r. na mieszkańca przypadał 900 cm2 zieleni. Dlatego 500-letnie wysypisko zmieniono w „zielone płuca”, przywracając miastu oddech, a obywatelom – dumę z ich miasta.

Godziny emisji e² Design

02:55

A to wiesz?: Jak pokonać nerwicę natręctw, fobie i zaburzenia odżywiania

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Nerwica natręctw, fobie i zaburzenia odżywiania mogą dość szybko minąć lub bardzo mocno odcisnąć się na naszym życiu. Jak je leczyć? Nerwica natręctw, fobie i zaburzenia odżywiania mogą być stanem przejściowym lub bardzo mocno odcisnąć się na ludzkim życiu. Kiedy stają się problemem i jak je leczyć?

Godziny emisji A to wiesz

03:25

Ukryte reguły współczesnego życia – algorytmy: Ukryte reguły współczesnego życia – algorytmy

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Algorytmy kontrolują nasze życie. Są wszędzie, ale większość z nas nie zdaje sobie sprawy z ich wpływu na rzeczywistość. Czym właściwie są? Algorytm „wie”, kiedy zamówić towar do sklepu, przewiduje pogodę, prowadzi dłoń chirurga, umie stworzyć dzieło sztuki, a nawet rozpalić iskrę miłości. Algorytmy są wszechobecne, ale większość z nas nie zdaje sobie sprawy z ich wpływu na rzeczywistość. Czym właściwie są?

Godziny emisji Ukryte reguły współczesnego życia – algorytmy

04:25

Ewolucja rozszyfrowana: Ewolucja rozszyfrowana

program popularnonaukowy Czas: 38min.

Allan Wilson zrewolucjonizował ewolucję za pomocą ilościowej metody biochemicznej. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze. Allan Wilson, wybitny i kontrowersyjny uczony, zrewolucjonizował naukę za pomocą ilościowego biochemicznego podejścia do ewolucji. Program przedstawia kamienie milowe w jego karierze: od cząsteczkowej filogenetyki molekularnej do ewolucji organizmów.

Godziny emisji Ewolucja rozszyfrowana

05:25

Detektywi skamielin: Anglia Wschodnia

program popularnonaukowy Czas: 28min.

W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury! W trakcie przygody na południowym wybrzeżu dowiecie się, dlaczego w tym rejonie Anglii warto zapolować na dinozaury!

Godziny emisji Detektywi skamielin

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-03-24. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-03-24 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info