Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na 2019-02-15 - ramówka, emisje

2019-02-15 Pokaż dziś

06:00

Ekspres naukowców: Kuchenna nauka

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Kati i Thomas szukają źródeł niektórych potraw w laboratorium. Ponadto: dlaczego motorówka chwilami unosi się nad powierzchnią wody? Kati i Thomas szukają źródeł niektórych potraw w laboratorium. Ponadto: dlaczego motorówka chwilami unosi się nad powierzchnią wody?

Godziny emisji Ekspres naukowców

06:35

Siesta Z: „Podróże Guliwera. Podróż do krainy Liliputów” Jonathana Swifta

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta i Guliwer zostają uwięzieni przez karzełki z krainy Liliputów. Udaje im się uwolnić, ale król ma wobec nich inne plany. Sieście śni się, że ona i Guliwer są rozbitkami i zostają uwięzieni przez karzełki z królestwa Liliputów. Udaje im się uwolnić, jednak król chce ich wykorzystać, żeby podbić sąsiednią krainę Blefuscu.

Godziny emisji Siesta Z

06:55

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 4

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

07:30

GEOlino: Arktyka: chłopiec staje się myśliwym

program kulturoznawczy Czas: 13min.

Innuici z północnej Grenlandii do dziś polują na foki i niedźwiedzie polarne. Coraz mniej chłopców chce jednak zostać myśliwymi. Innuici, rdzenni mieszkańcy północnej Grenlandii, do dziś polują na foki i niedźwiedzie polarne. Coraz mniej chłopców chce jednak zostać myśliwymi. Qaaqqukannguaq jest wyjątkiem. Ten dwunastolatek po raz pierwszy rusza na łowy z dorosłymi.

Godziny emisji GEOlino

07:50

Przedziwna nauka: Plastik

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje tworzyw sztucznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy. Czy wiecie, że plastik wynaleziono przypadkiem, przy okazji produkcji kul bilardowych? Zbadajmy dzieje tworzyw sztucznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy.

Godziny emisji Przedziwna nauka

Reklama
08:25

Magija: Postrzelone piłki

program o sztuce Czas: 11min.

Nie spuszczajcie oka z podskakujących piłek, bo Jay zamierza zrobić z nimi coś magicznego! Nie spuszczajcie oka z podskakujących piłek, bo Jay zamierza zrobić z nimi coś magicznego!

Godziny emisji Magija

08:50

Okropne historie: Królowa Kleopatra i król Karol I

program historyczny Czas: 27min.

Królowa Kleopatra udziela porad kosmetycznych, a król Karol nie idzie na własny ślub. Wiktorianie robią dziwne rzeczy. Królowa Kleopatra udziela porad kosmetycznych, a król Karol nie idzie na własny ślub. Celtycki wojownik przechodzi metamorfozę, a wiktorianie robią dziwne rzeczy.

Godziny emisji Okropne historie

09:20

W zwierciadle nauki: Programowanie

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza odkrywa, że jego ukochany Super Kot tak naprawdę jest komputerem. Tylko jak się z nim porozumieć? O-o, Super Kot ma spięcie! Hamza nie może zapanować nad ukochanym metalowym futrzakiem, a przy okazji odkrywa, że składa się on z wielu fajnych elementów, w tym komputera. Musi nauczyć się rozmawiania z komputerami, by naprawić Super Kota.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:50

Gra z głową : Codzienne złudzenia

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Umysł wypełnia luki w obrazach, które dostarczają mu oczy. Świat jest pełen magicznych wręcz iluzji, których część widujemy na co dzień. Ludzki wzrok jest niedoskonały. Nasz umysł wypełnia luki w obrazach, które dostarczają mu oczy. Świat jest pełen magicznych wręcz iluzji, których część widujemy na co dzień.

Godziny emisji Gra z głową

10:25

Sportowe laboratorium: Futbol amerykański

program o zdrowiu Czas: 10min.

John chce idealnie podkręcić piłkę. Dr Heather wysyła na pomoc futbolistę Johna Williamsa, który doradzi, jak zmniejszyć opór powietrza. John to dwunastoletni rozgrywający, który chce rzucić idealnie podkręconą piłkę. Dr Heather wysyła mu na pomoc zawodowego futbolistę Johna Williamsa, który doradzi, jak zmniejszyć opór powietrza. Tymczasem Nykeem z pewnymi oporami rozpoczyna ciężki trening.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

10:45

Nauka na maksa: Ruch obrotowy

program technologiczny Czas: 21min.

Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Phil bada rozmaite siły, dzięki którym ciała się obracają. Pokazuje, jak zbudować bączek-żyroskop i samolocik wykorzystujący efekt Magnusa. Powiększa je i sprawdza, jak pokonują prawo powszechnego ciążenia.

Godziny emisji Nauka na maksa

11:20

Daj mi moc!: Wielki podmuch

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash szukają armatki na sprężone powietrze do walki z superłotrami. Unoszą też przedmioty za pomocą suszarki do włosów. Doktor K i Nash są na Politechnice Singapurskiej i szukają armatki na sprężone powietrze do walki z superłotrami. Konstruują działka próżniowe i wprawiają przedmioty w lewitację za pomocą suszarki do włosów.

Godziny emisji Daj mi moc!

11:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 4

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

12:25

Siesta Z: „Tragedia Hamleta, księcia Danii” Williama Szekspira

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Hamlecie, któremu pomaga pomścić śmierć ojca. Jego wuj, król Klaudiusz, zastawia na nich pułapkę, z której nie mają jak uciec. Siesta zapada w sen i śni o tym, jak pomaga księciu Hamletowi pomścić śmierć ojca, króla Hamleta. Hamlet planuje zabić swojego wuja Klaudiusza, który teraz nosi koronę. Gdy Klaudiusz dowiaduje się o tym, zastawia pułapkę na Siestę i Hamleta.

Godziny emisji Siesta Z

12:45

Okropne historie: Ewolucja w pigułce i drużyna piratów

program historyczny Czas: 28min.

Małpy ewoluują i Karol Darwin śpiewa piosenkę. Król Henryk VIII dostaje opactwa, a kapitan piratów zostaje kolejnym uczniem historii. Małpy ewoluują i Karol Darwin śpiewa swoją piosenkę. Król Henryk VIII dostaje dużo opactw, a kapitan drużyny piratów zostaje kolejnym uczniem pobierającym naukę o historii.

Godziny emisji Okropne historie

Reklama
13:20

Nauka na maksa: Wyścigi równoległe

program technologiczny Czas: 21min.

Phil buduje wóz do wyścigów typu „drag race”. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, szybkie ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec wyważający drzwi. Phil buduje mały wóz do wyścigów typu „drag race”, który porusza się za sprawą siły bezwładu. Następnie postanawia go podrasować. Ponadto: zasady dynamiki Newtona, błyskawiczne ściąganie obrusu oraz jaskiniowiec, który próbuje wyważyć drzwi.

Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Kangurzy kop

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Z jaką siłą kopie kangur? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Z jaką siłą kopie kangur? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Operacja Auć: Fałdy głosowe i rollercoastery

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze sprawdzają, co dzieje się z naszym ciałem na rollercoasterze. Dr Chris obnaża fałdy głosowe, pojawia się też złamany łokieć. Dr Chris i dr Xand sprawdzają, co dzieje się z naszym ciałem na rollercoasterze. Dr Chris obnaża fałdy głosowe, zaś na ostrym dyżurze czeka ktoś, kto złamał łokieć w tańcu.

Godziny emisji Operacja Auć

14:45

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Ratowanie Ziemi

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu poznajemy ludzi, którzy pomagają Ziemi z całych sił, na przykład uwalniając żółwie morskie czy oczyszczając rafy koralowe. W tym tygodniu poznajemy ludzi, którzy pomagają naszej planecie z całych sił. Towarzyszymy ekipie, która wypuszcza dziesiątki żółwi morskich na swobodę i dołączamy do jednego z rejsów Trilogy – organizowanych w celu oczyszczania raf koralowych.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

15:15

A to wiesz?: Prawda czy fałsz? Prostujemy mity

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Zdrowie. Zwierzęta. Prawa fizyki. Czasem zdaje nam się, że doskonale je rozumiemy, ale może mamy głowy pełne mitów? Niektóre twierdzenia na temat zdrowia, zwierząt i otaczającego nas świata uważamy za pewniki. Ale czy niektóre z nich nie są mitami?

Godziny emisji A to wiesz

15:50

Siesta Z: „Dawid i Goliat” z „Księgi Samuela” w Starym Testamencie

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się Dawid, młody pasterz. Izraelitów atakują Filistyni. Tylko Dawid i Siesta ośmielają się zmierzyć z olbrzymim Goliatem. Siesta zasypia i śni jej się Dawid, młody pasterz. Izraelitów atakują Filistyni. Dawid jest zbyt młody, żeby walczyć, ale gdy zjawia się olbrzymi Goliat, tylko on i Siesta ośmielają się z nim zmierzyć.

Godziny emisji Siesta Z

16:10

W zwierciadle nauki: Płytki

program popularnonaukowy Czas: 21min.

W chłodne dni Hamza lubi zaszyć się w domu i szyć. Tym razem ozdabia kołdrę geometrycznymi kształtami. W chłodne dni Hamza lubi zaszyć się w domu i szyć. Tym razem ozdabia kołdrę geometrycznymi kształtami. Ponadto: przycinamy dywan, poznajemy omnibusa, zjadamy geometryczne ciasto i uczymy się kafelkowania od pszczół.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

16:45

Historia sztuki: Prekursorzy sztuki współczesnej: postimpresjonizm pod koniec XIX wieku

program o sztuce Czas: 22min.

Postimpresjoniści wykształcili osobne style, wyzwalając się z ograniczeń impresjonizmu. Przetarli w ten sposób szlaki sztuce współczesnej. Postimpresjoniści byli grupą wewnętrznie zróżnicowaną. Najwybitniejsi przedstawiciele tego nurtu wykształcili osobne style, wyzwalając się z ograniczeń impresjonizmu. Cézanne, van Gogh czy Gauguin przetarli szlaki sztuce współczesnej.

Godziny emisji Historia sztuki

17:15

Operacja Auć: Kaszel raz jeszcze – lista przebojów

program o zdrowiu Czas: 28min.

W ostatnim odcinku lekarze robią przegląd ulubionych sytuacji sezonu, m.in. eksperyment z kaszlem i operacja na uszach. W ostatnim odcinku lekarze robią przegląd ulubionych sytuacji sezonu, m.in. eksperyment z kaszlem czy operacja, dzięki której pacjent zaczął słyszeć po raz pierwszy w życiu. Ponadto: nowy niesamowity trik i Auciobil w akcji.

Godziny emisji Operacja Auć

17:45

Daj mi moc!: Zdalne poruszanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Odkrywają samobieżne auto i rękawicę, która sama - bez pomocy dłoni - chwyta przedmioty.

Godziny emisji Daj mi moc!

Reklama
18:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 9

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

18:50

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Bracia Lumiere i pudełko pełne marzeń

program historyczny Czas: 24min.

Pierwszy kinematograf gromadził tłumy ciekawskich. Tymczasem zniknięcie przyjaciela barona stawia przyszłość teatru pod znakiem zapytania. Kinematograf to pierwsze urządzenie, które potrafiło uchwycić i odtworzyć ruchome obrazy. Ten cudowny przyrząd gromadził przed Café de Paris tłumy. Jeden z przyjaciół barona znika w dziwnych okolicznościach, co stawia przyszłość teatru pod znakiem zapytania.

Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

19:25

Okropne historie: Angloasi, Sokrates i internetowe randki królowej

program historyczny Czas: 28min.

Anglosasi mają wspaniałe uśmiechy, a Sokrates jest irytujący. Królowa Elżbieta I próbuje randek internetowych, a czas się gmatwa. Anglosasi mają wspaniałe uśmiechy, a Sokrates jest irytujący. Królowa Elżbieta I próbuje randek internetowych, a czas się gmatwa. Wikingowie poszukują domu.

Godziny emisji Okropne historie

20:00

Operacja Auć: Sekretne życie zębów

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze prześwietlają kamień nazębny. Dr Chris jeździ samochodzikiem napędzanym jego moczem, a dr Xand pozbywa się brodawki. Lekarze pokazują, co czyha w kamieniu nazębnym. Dr Chris jeździ zdalnie sterowanym samochodzikiem, napędzanym jego moczem. Dr Xand walczy z brodawką. Tymczasem na ostrym dyżurze: komuś utkwiła w nosie śrubka.

Godziny emisji Operacja Auć

20:45

Katalizator: Inteligencja bliźniąt

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Badania dotyczące bliźniąt pokazują, ile dziedziczymy po rodzicach, a na ile kształtują nas doświadczenia. Badania dotyczące bliźniąt pokazują, ile dziedziczymy po rodzicach, a na ile kształtują nas doświadczenia. Fascynujące doniesienia z dziedzin jak epigenetyka i neuronauka być może pomogą nam żyć dłużej i zdrowiej.

Godziny emisji Katalizator

21:55

Precyzja: miara wszechrzeczy: Masa i mole

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W programie opowiemy o jednostkach masy i współczesnych próbach zastąpienia kilograma czymś pewniejszym. W podziemnym skarbcu nieopodal Paryża mieszka wzorzec kilograma. Ma problem: zaczyna chudnąć! W programie opowiemy o jednostkach masy i współczesnych próbach zastąpienia kilograma czymś pewniejszym.

Godziny emisji Precyzja: miara wszechrzeczy

23:10

Detektywi skamielin: Anglia Środkowa

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Tylko u nas: Sir David Attenborough opowiada o początkach swojej kariery i odkopywaniu skamielin w Anglii Środkowej. Przygoda rozpoczyna się w sercu Anglii, miejscu obfitującym w skamieliny. W udzielonym nam na wyłączność wywiadzie Sir David Attenborough opowiada o początkach swojej kariery i odkopywaniu znalezisk w tym regionie.

Godziny emisji Detektywi skamielin

23:50

W pogoni za długowiecznością: Wytrenuj mózg

program o zdrowiu Czas: 22min.

Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową. Z wiekiem stajemy się bardziej roztargnieni, mniej inteligentni, maleje nasza podzielność uwagi – to prawda czy mit? Zobaczymy, co dzieje się z naszymi mózgami wraz z upływem lat i dowiemy się, jak na starość zachować dobrą formę umysłową.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

00:25

Katalizator: Bicie serca: cud w każdym z nas

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Kardiochirurg dr Nikki Stamp wprowadza nas w świat ludzkich serc. Tłumaczy, jak działają i jak o nie dbać. Kardiochirurg dr Nikki Stamp wprowadza nas w niezwykły świat ludzkich serc. Tłumaczy, jak działają i jak o nie dbać. Odsłania zaplecze sali operacyjnej i najnowsze osiągnięcia techniki, za pomocą których ratuje pacjentów.

Godziny emisji Katalizator

01:25

Oto cywilizacja: Uczucia

program o sztuce Czas: 48min.

Matthew Colligns poszukuje źródeł ustawienia człowieka w centrum sztuki – od włoskiego renesansu po Rewolucję Francuską. Gdy w centrum sztuki zamiast Boga znalazł się człowiek, było to radykalne zerwanie z przeszłością. Matthew Collings poszukuje źródeł tej zmiany – od renesansowych Włoch w rozkwicie po Paryż czasów gwałtownej Rewolucji Francuskiej.

Godziny emisji Oto cywilizacja

02:25

A to wiesz?: Jak powstają produkty do higieny i pielęgnacji ciała?

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Spojrzymy z naukowej perspektywy na papier toaletowy, ręczniki kuchenne, mydła, szampony, pieluchy i inne produkty do higieny ciała. Spojrzymy z naukowej perspektywy na papier toaletowy, ręczniki kuchenne, mydła, szampony, pieluchy oraz produkty do higieny i pielęgnacji ciała.

Godziny emisji A to wiesz

02:55

W pogoni za długowiecznością: Jesteś tym, co jesz

program o zdrowiu Czas: 21min.

Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? Jesz, aby żyć, czy żyjesz, po to, by jeść? Wszyscy wiedzą, że właściwa dieta to podstawa długiego i zdrowego życia. Jak ją opisać? W tym odcinku powiemy, co należy jeść, a czego lepiej nie tykać, oraz ile powinniśmy jeść. A także: jak dieta wpływa na proces starzenia.

Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

03:25

Historia kobiet: Oddzielenie

program historyczny Czas: 59min.

Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości do dziś rzuca cień na życie Azjatek. Amanda bada rolę kobiet w konfucjańskiej i buddyjskiej Azji. Tamtejszy ideał cnotliwości oraz zdecydowany podział między sferą żeńską – domem – oraz męską – światem biznesu i polityki – do dziś uderza w mieszkające w Azji kobiety.

Godziny emisji Historia kobiet

04:25

Szyfr: Kształty

program popularnonaukowy Czas: 57min.

Szyfr, który decyduje o pozornie przypadkowych kształtach w przyrodzie. Czy skorzystali z niego też Pollock i twórcy filmów animowanych? Marcus odkrywa tajniki szyfru, który decyduje o, pozornie przypadkowym, kształcie gór, chmur i drzew. Być może ten sam kod pomógł odnieść sukces Jakcsonowi Pollockowi i stał za triumfami filmów animowanych.

Godziny emisji Szyfr

05:25

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Nauka Wielkiej Rafy Koralowej

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe leci do Australii, by odwiedzić Wielką Rafę Koralową, Uniwersytet Jamesa Cooka oraz Australijski Instytut Oceanografii. Philippe leci do Australii, by zanurkować przy Wielkiej Rafie Koralowej. Następnie ogląda niebezpieczne zwierzęta na Uniwersytecie Jamesa Cooka oraz odwiedza National Sea Simulator w australijskim instytucie oceanografii.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2019-02-15. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2019-02-15 dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info