Reklama

Logo FOKUS TV FOKUS TV program TV na 2018-08-19 - ramówka, emisje

2018-08-19 Pokaż dziś

06:00

Redakcja: Dział Śledczy: Jasnowidz, sez. 2, odc. 6

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Jasnowidz Filip Czapski twierdzi, że zna miejsce ukrycia zwłok zaginionego maturzysty Kornela Szpaka. Dzięki jego wskazówkom dziennikarze znajdują nad Wisłą szczątki chłopaka. Dora dociera do interesujących nagrań. Jeden materiał pochodzi z telewizyjnego programu Czapskiego sprzed kilku miesięcy. Drugie to zapis z monitoringu, na którym widać, jak siostra zamordowanego Kornela dosypuje czegoś jasnowidzowi do drinka. Pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Następnie Baśka przeprowadza...

Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

07:05

1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć: Arkadia - ogród sentymentalny, odc. 6

magazyn turystyczny ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Księżna Helena z Przeździeckich Radziwiłłowa w 1778 r. założyła jeden z najgłośniejszych ogrodów środkowoeuropejskich tamtych czasów. Rozpisywały się o nim nawet ekskluzywne londyńskie magazyny. Park cieszył się taką samą popularnością jak i Helena, która była jedną z najsławniejszych kobiet epoki stanisławowskiej i bohaterską licznych romansów.

Reżyseria: Jacek Sołtysiak

Godziny emisji 1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć

07:40

Sąsiedzi: Wielkie zakupy, odc. 40

serial animowany ( Czechosłowacja 1989 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Nowe meble zawsze stanowią źródło radości. Gorzej jednak, gdy nie wiadomo, jak je złożyć. Szczęśliwie Pat i Mat posiadają wszelkie narzędzia i umiejętności niezbędne, by tego dokonać.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

07:45

Sąsiedzi: Kosiarka, odc. 41

serial animowany ( 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Koszenie trawnika nigdy nie proste, jednak prawdziwe problem zaczynają się dopiero wtedy, gdy zarówno kosiarka, jak i tradycyjna kosa odmawiają współpracy. Szczęśliwie Pat i Mat potrafią znaleźć alternatywę dla zepsutych urządzeń.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

07:55

Sąsiedzi: Generalne porządki, odc. 42

serial animowany ( Czechosłowacja 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. W trakcie sprzątania zawsze znajduje się wiele nikomu nieprzydatnych rzeczy. Pat i Mat chcą się ich pozbyć, ale wszystkie kosze na śmieci w sąsiedztwie są już zapełnione. Koledzy muszą znaleźć inny sposób na wyrzucenie zbędnych rupieci.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

Reklama
08:00

Sąsiedzi: Drzwi, odc. 43

serial animowany ( Czechosłowacja 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat przypadkowo zatrzaskuje się na zewnątrz domu. Jego wierny druh, Mat, usiłuje pomóc koledze dostać się z powrotem do środka. Jak zwykle nie obędzie się bez komplikacji.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:25

Sąsiedzi: Dach, odc. 44

serial animowany ( Czechosłowacja 1990 ) Czas: 7min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat usiłują naprawić dach. Kiedy pomimo wielu starań i zbiegów nie udaje im się tego zrobić, koledzy postanawiają wymyślić, w jaki sposób można wykorzystać deszczówkę w salonie.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:30

Sąsiedzi: Deszcz, odc. 31

serial animowany ( Czechosłowacja 1983 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Podczas letniego deszczu Pat i Mat odkrywają, że ich dach jest bardzo dziurawy. Koledzy natychmiast zabierają się za naprawę. Oczywiście robią to w swoim niepowtarzalnym stylu.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:40

Sąsiedzi: Wycieczka za miasto, odc. 32

serial animowany ( Czechosłowacja 1981 ) Czas: 9min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat chcą wybrać się na wycieczkę na łono natury. Ku rozpaczy kolegów ich samochód się psuje. To jednak żaden problem - przecież obóz można rozbić nawet we własnym salonie.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:50

Sąsiedzi: Winobranie, odc. 33

serial animowany ( Czechosłowacja 1984 ) Czas: 9min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. Tym razem Pat i Mat zbierają winogrona, żeby zrobić wino. Jak zawsze, koledzy wymyślają niebanalny sposób na wykonanie swojej pracy. Ku ich zaskoczeniu żniwa okazują się nadzwyczaj obfite.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

08:55

Sąsiedzi: Łyżwiarze, odc. 34

serial animowany ( Czechosłowacja 1984 ) Czas: 8min.

Perypetie dwóch domorosłych majsterkowiczów, których pomysły nie zawsze znajdują zastosowanie w rzeczywistości. Niezrażeni porażką przyjaciele potrafią jednak znaleźć wyjście z każdej, nawet z pozoru beznadziejnej sytuacji. W trakcie porządkowania strychu Pat i Mat znajdują parę łyżew. Za pomocą lodówki udaje im się przygotować w ogródku lodowisko. Teraz wystarczy tylko przypomnieć sobie, jak się jeździ na łyżwach.

Reżyseria: Lubomír Beneš

Godziny emisji Sąsiedzi (animacja)

09:05

Dzika natura kota

film przyrodniczy ( Wielka Brytania 2012 ) Czas: 47min.

Fascynująca opowieść o historii i biologii, ukazująca dzikie pochodzenie najpopularniejszych zwierząt domowych. Poznamy najnowsze ustalenia archeologów i genetyków, którym udało się odtworzyć moment, gdy koty zaczęły żyć u boku człowieka. Eksperci od zachowań zwierząt podkreślają, że to nie ludzie udomowili te mięsożerne drapieżniki, lecz one same około 10 tysięcy lat temu wybrały styl życia w gospodarstwach. Dowiemy się też, czemu współczesne koty biegają za sznurkiem i dręczą półżywe myszy,...

Reżyseria: Daniela Pulverer

Godziny emisji Dzika natura kota

10:10

Pierwotny instynkt, odc. 6

serial przyrodniczy ( USA 2015 ) Czas: 43min.

W świecie przyrody siła oznacza przywileje - więcej pożywienia, najlepsze terytorium, szansę na znalezienie partnera. Aby przetrwać, należy zdominować rywali. W tym odcinku zobaczymy najbardziej zacięte walki o władzę w królestwie zwierząt. Grupa młodych samców z gatunku dżelad chce obalić przywódcę stada. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Surykatka zmuszona jest przepędzić swoją córkę, która zaczyna zagrażać jej pozycji. Robotnice trzmieli wywołują chaos, atakując swoją królową.

Godziny emisji Pierwotny instynkt

11:10

Zakazana historia, sez. 3, odc. 6

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 44min.

Tym razem dziennikarz Jamie Theakston bada tajemnicę króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Legendy o tym celtyckim władcy Brytów opisują wielkie bitwy wygrane za pomocą miecza Excalibura oraz odważnego i walecznego lidera, który obronił swoje królestwo przed wrogami. Autorzy programu przemierzają Wielką Brytanię w poszukiwaniu śladów legendarnego władcy i jego zamku Camelotu. Odwiedzają między innymi Kornwalię, gdzie Artur miał przyjść na świat, oraz opactwo Glastonbury - gdzie rzekomo...

Godziny emisji Zakazana historia

12:10

Ludzkość - historia nas wszystkich, odc. 12

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 43min.

Po zakończeniu wojny secesyjnej następuje szybki rozwój przemysłu Stanów Zjednoczonych. Tymczasem młody cesarz Mutsuhito otwiera Japonię na świat. Znosi feudalny ustrój i rozpoczyna szereg reform gospodarczych, które przekształcają Kraj Kwitnącej Wiśni w mocarstwo. Nowatorska myśl techniczna skutkuje budową największego i najnowocześniejszego parowego statku pasażerskiego na świecie, "Titanica". Z biegiem czasu mieszkańcy Ziemi zaczynają coraz bardziej przekształcać środowisko...

Godziny emisji Ludzkość - historia nas wszystkich

Reklama
13:20

Wojny magazynowe - Nowy Jork, sez. 1, odc. 1

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

W pierwszym odcinku programu uczestnicy udają się na przedmieścia, a konkretniej do nowojorskiego Harlemu. Mają nadzieję, że w tej (przed kilkunastoma laty rewitalizowanej) dzielnicy uda im się natrafić na nieoczekiwane skarby. Harlem z pewnością kryje wiele niespodzianek - to w końcu okolica z tradycjami, pełna zabytkowych budowli z piaskowca oraz, co może okazać się ważniejsze, świeżo upieczonych dorobkiewiczów.

Godziny emisji Wojny magazynowe - Nowy Jork

13:40

Wojny magazynowe - Nowy Jork, sez. 1, odc. 2

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Tym razem nowojorscy poszukiwacze okazji zapuszczają się na peryferia, daleko poza granice swojego rodzinnego miasta. Mają nadzieję, że pośród zielonych pastwisk prowincji uda im się odnaleźć fortunę godną iście królewskiego skarbca. W kolejnych magazynach uczestników aukcji w odległym stanie Connecticut czekają zarówno jakże upragnione chwile triumfu, jak i (niestety) gorzkie rozczarowania. Nie każdy wróci do domu z zadowoloną miną.

Godziny emisji Wojny magazynowe - Nowy Jork

14:00

Wojny magazynowe - Nowy Jork, sez. 1, odc. 3

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

Wreszcie nadszedł czas na kolejną aukcję. Napięcie rośnie, kiedy między uczestnikami rozpoczyna się rywalizacja o najlepsze i największe schowki w całym Nowym Jorku. Wszyscy handlarze zdają sobie sprawę, że podczas tej licytacji walczą nie tylko o zyski i satysfakcję, ale również o swoje terytorium. Niektórzy z nich zakończą ten odcinek triumfem, pozostali będą musieli poradzić sobie z własną porażką.

Godziny emisji Wojny magazynowe - Nowy Jork

14:25

Wojny magazynowe - Nowy Jork, sez. 1, odc. 4

reality show ( USA 2013 ) Czas: 20min.

W kolejnym odcinku programu aukcja odbywa się w New Jersey, stanie sąsiadującym z Nowym Jorkiem. Bliskość Oceanu Atlantyckiego i przepiękne krajobrazy nie rozpraszają uczestników licytacji, którzy jak zwykle rywalizują między sobą o najciekawsze i najbardziej dochodowe schowki. Szykuje się zacięta walka - handlarze zrobią wszystko, aby tego dnia zebrać jak najwięcej gotówki i odebrać konkurentom szansę na zarobek.

Godziny emisji Wojny magazynowe - Nowy Jork

15:00

Kryptonim szef, sez. 4, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 41min.

Przedsiębiorstwo KOA rozpoczęło swoje istnienie w 1962 roku, jako mały punkt przystankowy dla ludzi udających się na biwak. Firma szybko się rozrastała pod okiem Jima Rogersa, miłośnika przyrody i oddanego skauta. Teraz, pięćdziesiąt lat później, mężczyźnie wciąż zależy na tym, aby przede wszystkim przypominać swoim klientom, że w życiu najważniejsza jest rodzina. Aby upewnić się, że jego podwładni podzielają to przekonanie, mężczyzna dołączy do szeregowych pracowników KOA. W trakcie tej...

Godziny emisji Kryptonim szef

15:55

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 3

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 21min.

W tym odcinku zobaczymy, jak pracują lodołamacze na Rzece Świętego Wawrzyńca, umożliwiając na niej żeglugę nawet podczas srogich kanadyjskich zim, kiedy temperatury sięgają minus 20 stopni Celsjusza i zamarza morze. Następnie Robert Llewellyn gości w najstarszej brytyjskiej manufakturze Whitechapel Bell Foundry. Od sześciu wieków produkuje ona dzwony. To tam powstał amerykański Dzwon Wolności i dzwony Big Bena. Na koniec prowadzący dowiaduje się, jak wytwarzane są gumki recepturki. Każdego...

Godziny emisji Jak to jest robione

16:20

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 4

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 22min.

Program rozpoczyna wizyta w kopalni diamentów Diavik znajdującej się 300 km na północ od Yellowknife w Kanadzie. Położona jest na wyspie na jeziorze Lac de Gras i pracuje przez cały rok, nawet gdy temperatura spada do minus 45 stopni Celsjusza. Następnie Robert Llewellyn jedzie do wioski w angielskim hrabstwie North Yorkshire, aby zobaczyć pracę największej elektrowni w Wielkiej Brytanii. Następnie prowadzący odkrywa sekrety popularnego sportu, odwiedzając fabrykę maszyn do gry w kręgle,...

Godziny emisji Jak to jest robione

16:50

Jak to jest robione, sez. 2, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2008 ) Czas: 22min.

Tym razem Robert Llewellyn wybiera się do Finlandii, jednego z najbardziej zalesionych krajów na świecie i największego producenta drewna i wyrobów z niego oraz papieru. W programie zobaczymy wycinkę drzew, dokonywaną za pomocą specjalnej maszyny zwanej kombajnem zrębowym. Następnie przenosimy się do portu w Bristolu, aby dowiedzieć się, jak odbywa się rozładunek kilkuset tysięcy samochodów rocznie. Na koniec wizyta w jednej z najstarszych firm cukierniczych w Ameryce, Ganong Company. Ma ona...

Godziny emisji Jak to jest robione

17:15

Drwale: Albey w tarapatach, sez. 7, odc. 17

reality show ( USA 2013 ) Czas: 41min.

Shelby wraz z nowym pomocnikiem robi doskonały interes na największych w tym sezonie balach drewna. Ekipa Dreadknot ponownie jednoczy siły. Sytuacja staje się napięta, kiedy Rygaard i Oakes muszą dojść do porozumienia.

Godziny emisji Drwale

18:10

SuperTrakersi, sez. 1, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 43min.

Kev, najbardziej doświadczony kierowca w firmie, blokuje drogi hrabstwa Norfolk, transportując ogromny dźwig z miasta Great Yarmouth do portu w Felixstowe. Wybiera 200-kilometrowy objazd, aby przedostać się z tak szerokim ładunkiem. Goni go czas, gdyż żuraw musi dojechać na miejsce, zanim odpłynie statek towarowy. Jakby przeszkód było mało, Kev natrafia na 15-kilometrowy odcinek robót drogowych, co spowalnia jego podróż. Tymczasem Sully napotyka na poważne trudności, usiłując dostarczyć...

Godziny emisji SuperTrakersi

Reklama
19:05

Akcja renowacja USA, sez. 6, odc. 7

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 19min.

Rick Dale zostaje poproszony o przerobienie starego automatu do sprzedaży papierosów. Po remoncie i modyfikacjach maszyna ma oferować części zamienne do rowerów. Zobaczymy, jak pracownicy warsztatu zabiorą się do tego projektu. Następnie Tyler w zastępstwie swojego ojca ma wycenić renowację zabawkowego spychacza z lat 50. ubiegłego wieku. Przekonamy się, czy ekipa Dale'a będzie w stanie przywrócić do życia ten dziecięcy pojazd.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

19:30

Akcja renowacja USA, sez. 6, odc. 8

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 19min.

W dzisiejszym odcinku pracownicy Dale'a zajmują się elektrycznym samochodem z lat 60. ubiegłego wieku. Czeka ich prawdziwe wyzwanie - mają bowiem uczynić z tego dwuosobowego autka szybki i bezpieczny pojazd, który sprawdzi się na publicznych drogach. Zobaczymy także, jak Rick przeżywa fakt, że poproszono go o wykonanie pierwszego rzutu na meczu bejsbolowym drużyny Los Angeles Dodgers. Ron próbuje trenować swojego starszego brata.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

20:00

Terror w przestworzach: Usterka, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2013 ) Czas: 45min.

Współczesne samoloty są tak naszpikowane elektroniką, że wielu pilotów nadmiernie polega na systemach komputerowych. Kiedy elektronika zawodzi, załoga często jest bezradna. 1 kwietnia 2011 roku nad Arizoną w samolocie linii SouthWest doszło do rozerwania się poszycia kadłuba i dekompresji. Pilotowi udało się awaryjnie wylądować. Szczęśliwie zakończył się również lot z Newark do Warszawy 1 listopada 2011. Siedzący wówczas za sterami kapitan Tadeusz Wrona wykonał manewr lądowania awaryjnego bez...

Godziny emisji Terror w przestworzach

21:00

Afganistan - niepotrzebna wojna

film dokumentalny ( Francja 2015 ) Czas: 51min.

Najdłuższa wojna w historii Stanów Zjednoczonych trwa od października 2001 roku. Interwencja sił amerykańskich w Afganistanie kosztowała życie ponad 50 tysięcy ludzi, w większości cywili, oraz setki miliardów dolarów. Mimo tych ogromnych nakładów Taliban rósł w siłę. W dokumencie zobaczymy materiały zarejestrowane przez francuską ekipę filmową w Afganistanie w 2015 roku, ukazujące katastrofalną sytuację w tym kraju. Amerykanie nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa, zapanować nad...

Reżyseria: Sylvain Lepetit

Godziny emisji Afganistan - niepotrzebna wojna

22:10

Niesamowite zagadki medyczne, sez. 3, odc. 5

serial dokumentalny ( Irlandia 2005 ) Czas: 49min.

Ośmiomiesięczna Nikita, która urodziła się ze zdeformowaną czaszką, przechodzi trudną operację. Poznajemy też dziewczynę, która wskutek dolegliwości neurologicznej każde doznanie odczuwała jako ból. Przełomem w jej życiu okazała się terapia hiperbaryczna. Kristine Gabster nie może normalnie funkcjonować z powodu narkolepsji. W programie zobaczymy też nowatorskie protezy kości dla dzieci. Kolejną bohaterką odcinka jest Brittany Apgar, która urodziła się bez palców prawej dłoni. Jej rodzice...

Godziny emisji Niesamowite zagadki medyczne

23:10

Zabójcze obżarstwo

film dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 50min.

Mieszkający na wyspie Guam Ricky Naputi zmaga się z przerażającą otyłością - waży prawie 400 kilogramów. Mężczyzna nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, a w codziennych czynnościach musi pomagać mu żona, Cheryl. Jedynym ratunkiem dla niego jest skomplikowana operacja, którą można przeprowadzić tylko poza wyspą. Jednak by lekarze podjęli się tego zabiegu, mężczyzna musi trochę stracić na wadze, w przeciwnym razie nie przeżyje ingerencji chirurgicznej. Gdy kolejni specjaliści nie...

Godziny emisji Zabójcze obżarstwo

00:20

Sala operacyjna: Córeczko, nie bój się, sez. 2, odc. 11

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 21min.

33-letnia Dominika cierpi na zespół Downa. Jej największą pasją jest taniec i utożsamianie się z bohaterami seriali telewizyjnych. Niedawno zaczęła skarżyć się na mrowienie w rękach. Ma też problemy z chodzeniem. Po wielu konsultacjach z neurologami trafiła do szpitala w Grodzisku Mazowieckim, gdzie dr Rafał Górski postawił wreszcie prawidłową diagnozę. Specjaliści zdecydowali się na przeprowadzenie bardzo ryzykownej operacji stabilizacji kręgów szyjnych. Kamera będzie towarzyszyć pacjentce i...

Godziny emisji Sala operacyjna

00:55

Sala operacyjna: Guz jelita grubego, sez. 2, odc. 12

serial dokumentalny ( Polska 2015 ) Czas: 23min.

Na ostry dyżur zgłasza się Jacek, emerytowany inżynier. Mężczyzna cierpi na krwotok z przewodu pokarmowego. Lekarze znajdują u niego guz jelita grubego i zalecają natychmiastową operację. By ją przeprowadzić, trzeba najpierw wykonać jeszcze jeden trudny zabieg - poszerzenie tętnic. Znakomity chirurg, profesor Krzysztof Paśnik, ma operować Jacka techniką laparoskopową. Przy łóżku chorego wiernie czuwa jego żona, Wiesława, która również zmaga się z nowotworem.

Godziny emisji Sala operacyjna

01:15

Pod lupą, sez. 4, odc. 1

magazyn popularnonaukowy ( Polska 2016 ) Czas: 23min.

Kuba Marcinowicz wraz ze swoją ekipą wyrusza w Polskę, aby zajrzeć do fabryk i wielkich koncernów, w których poznaje tajniki powstawania różnych przedmiotów. Klocki, najpopularniejsze zabawki dziecięce, odkryto już w starożytności, ale ich masową produkcję rozpoczęto dopiero w XIX w. Prowadzący odwiedza fabrykę, w której powstają pomysły na coraz to nowsze zestawy tych zabawek. Ekipa udaje się też do fabryki pończoch i rajstop, które jako pierwsi nosili mężczyźni. W XIX wieku żaden...

Obsada: Kuba Marcinowicz

Godziny emisji Pod lupą

01:55

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 9

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

W odcinku m.in. porachunki arabskich terrorystów w hotelu w Warszawie, polska Helena Trojańska, czyli jak piękna Helena Komorowska związała się z Bogdanem Chmielnickim, a także Henryk Radziejowski i jego konflikt z królem Janem Kazimierzem. Widzowie dowiedzą się również, dlaczego córka Mieszka I, Świętosława, zamordowała swoich zalotników.

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

02:35

Skandaliczny magazyn historyczny, odc. 10

magazyn ( Polska 2014 ) Czas: 22min.

Widzowie dowiedzą się, dlaczego młotek, gwóźdź i kawał żelastwa stały się symbolami miłości za czasów Bolesława Chrobrego, a ślub cara Dymitra Samozwańca musiał się zakończyć skandalem. W odcinku także Piotr Włost i jego niewinne żarty z synowej Bolesława Krzywoustego oraz cztery pogrzeby Stanisława Augusta Poniatowskiego

Godziny emisji Skandaliczny magazyn historyczny

02:55

Sensacje XX wieku: Operacja "Odessa", odc. 9

program historyczny ( Polska 2004 ) Czas: 46min.

W ostatnich miesiącach istnienia III Rzeszy, kiedy klęska Niemiec w drugiej wojnie światowej była już pewna, członkowie SS zaczęli myśleć o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Wdzierali się do niemieckich banków i wywozili stamtąd złoto i kosztowności. Zrabowane w czasach świetności w podbitych krajach oraz odebrane ofiarom obozów koncentracyjnych skarby były następnie starannie ukrywane. Dzięki owym bogactwom zbrodniarze z SS mogli liczyć na dostatnie życie w powojennym świecie. O działaniach...

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Jan Monczka , Marek Barbasiewicz , Piotr Grabowski , Piotr Warszawski

Godziny emisji Sensacje XX wieku

03:55

Sensacje XX wieku: Operacja "Odessa", odc. 10

program historyczny ( Polska 2004 ) Czas: 44min.

W ostatnich miesiącach istnienia III Rzeszy, kiedy klęska Niemiec w drugiej wojnie światowej była już pewna, członkowie SS zaczęli myśleć o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Wdzierali się do niemieckich banków i wywozili stamtąd złoto i kosztowności. Zrabowane w czasach świetności w podbitych krajach oraz odebrane ofiarom obozów koncentracyjnych skarby były następnie starannie ukrywane. Dzięki owym bogactwom zbrodniarze z SS mogli liczyć na dostatnie życie w powojennym świecie. O działaniach...

Reżyseria: Adek Drabiński

Obsada: Bogusław Wołoszański , Jan Monczka , Marek Barbasiewicz , Piotr Grabowski , Piotr Warszawski

Godziny emisji Sensacje XX wieku

04:55

Wspaniały świat wędkarskich przygód: Przyczajony jaź, ukryty kleń, odc. 13

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 24min.

Jaź i kleń to ryby, które uchodzą za bardzo ostrożne i płochliwe. Łowienie tych dwóch, żyjących blisko siebie gatunków, to prawdziwe podchody. Wędkarscy eksperci z Pawłem Mireckim na czele udowadniają, że wyprawa może okazać się sukcesem. Ich profesjonalny instruktaż skierowany jest do pewnego młodego adepta sztuki wędkarskiej. Mężczyzna stawił się nad rzeką z lekkim spinningiem w dłoni i z nadzieją na pierwsze sukcesy pod fachowym okiem mistrzów.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

05:35

Wspaniały świat wędkarskich przygód: W krainie wielkich łowów, odc. 14

serial dokumentalny ( Polska 2013 ) Czas: 23min.

Są takie zakątki na Ziemi, gdzie ryby łowią tylko orły i niedźwiedzie. Jedno z nich znajduje się w Kolumbii Brytyjskiej, na wschodzie Kanady. Trzyosobowa ekipa wędkarzy udaje się w to miejsce, by łowić waleczne łososie i halibuty. Sceneria i przygody na długo zapadną im w pamięć.

Reżyseria: Paweł Mirecki

Godziny emisji Wspaniały świat wędkarskich przygód

O programie TV stacji FOKUS TV

Na stronie stacji telewizyjnej FOKUS TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na 2018-08-19. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla FOKUS TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na 2018-08-19 dla kanału FOKUS TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV FOKUS TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji FOKUS TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w FOKUS TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info